אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=12)
-   -   עזרה גופית לא רגועה (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=376827)

NodariOri Thursday 04/06/2020 19:01

עזרה גופית לא רגועה

חברים העברתי גופית בהיריון למיכל בנפרד על מנת שתוכל להשריץ והיא לא מפסיקה להישתולל שוחה מפינה לפינהכנראה בסטרס. מה עושים?משאירים אותה או להחזיר אותה לאקווריום עם כל הדגים?
עוד דבר המיכל ללא מכסה ואני דואג שהיא תזנק לי מהמיכל החוצה כשאני לא בסביבה. להניח אולי סוג של מכסה?
תודה לעוזרים יאללה סופ"ש

ytz Thursday 04/06/2020 19:12

תגובה להודעה: עזרה גופית לא רגועה

מה הגודל
והאם הטמפ' טובה?
מהיכן המים שבמיכל?
זו תופעה שראיתי אבל כדאי שתענה על השאלות הנ"ל

NodariOri Thursday 04/06/2020 21:34

מילאתי רוב המיכל מהברז וחלק מהמיכל הקבוע.
המיכל 5 ליטר לפי דעתי.לא בדקתי טמפ .בדקתי עם התחושה שלי..לא עשיתי שום דבר נכון ??

NodariOri Thursday 04/06/2020 21:35

ציטוט:

פורסם במקור על ידי ytz (הודעה 825217504)
מה הגודל
והאם הטמפ' טובה?
מהיכן המים שבמיכל?
זו תופעה שראיתי אבל כדאי שתענה על השאלות הנ"ל

אני ממש הכל חדש לי כל דבר שתגיד לי זה יהיה חדש מה אני אמור לעשות

Dan-pc Thursday 04/06/2020 22:59

תן בבקשה פרטים על המיכל (גודל , מה יש בו )

שמת אנטיכלור במי הברז?

אני לא מחריפים פה בפורום אבל אנסה אולי לכוון אותך.

ytz Thursday 04/06/2020 23:52

היא פשוט צריכה תנאי מים סבירים כלומר
https://www.aqua.org.il/aquadex/profile.php?id=373

אני חושב שלטובת הדגה תשאיר אותה באק' הראשי ואח"כ תתפוס את הדגיגים ואותם תעביר למיכל הנ"ל עם מים מהאק' הראשי
לחילופין תוכל לשים אותה בתוך מיכל רבייה בתוך האק' הראשי

NodariOri Friday 05/06/2020 00:31

ציטוט:

פורסם במקור על ידי ytz (הודעה 825217521)
היא פשוט צריכה תנאי מים סבירים כלומר
https://www.aqua.org.il/aquadex/profile.php?id=373

אני חושב שלטובת הדגה תשאיר אותה באק' הראשי ואח"כ תתפוס את הדגיגים ואותם תעביר למיכל הנ"ל עם מים מהאק' הראשי
לחילופין תוכל לשים אותה בתוך מיכל רבייה בתוך האק' הראשי

היא כבר לא בסטרס שהייתה .אחרי שעה היא כבר הייתה רגועה וירדה לקרקעית ולא עולה ..

NodariOri Friday 05/06/2020 00:36

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Dan-pc (הודעה 825217516)
תן בבקשה פרטים על המיכל (גודל , מה יש בו )

שמת אנטיכלור במי הברז?

אני לא מחריפים פה בפורום אבל אנסה אולי לכוון אותך.

אנטיכלור לא שמתי .אני מחר על הבוקר ילך יקנה.
המיכל קטן 5 ליטר .אין לי עוד איפה לשים הבאתי פילטר ספוג קטן והבאתי צמח גדול זה לא מיכל זה יותר צנצנת גדולה לצערי ולדבריו של ytz גם המיכל הקבוע לא גדול כלכך ועם היא תשריץ שמה הם יאכלו את אותם כי נקבה אחרת שלי השריצה לי השבוע במיכל הקבוע ופיספסתי את ההשרצה ולא היה זכר לשרצים

NodariOri Friday 05/06/2020 00:59

https://ibb.co/gdVdrsF
זאת הכלה...ניראה שהיא תשריץ בקרוב?

Dan-pc Friday 05/06/2020 09:55

ציטוט:

פורסם במקור על ידי NodariOri (הודעה 825217527)
אנטיכלור לא שמתי .אני מחר על הבוקר ילך יקנה.
המיכל קטן 5 ליטר .אין לי עוד איפה לשים הבאתי פילטר ספוג קטן והבאתי צמח גדול זה לא מיכל זה יותר צנצנת גדולה לצערי ולדבריו של ytz גם המיכל הקבוע לא גדול כלכך ועם היא תשריץ שמה הם יאכלו את אותם כי נקבה אחרת שלי השריצה לי השבוע במיכל הקבוע ופיספסתי את ההשרצה ולא היה זכר לשרצים

מבין אותך הייתי בסרט הזה של הצנצנת , לצערי מהר מאוד המיכל הזדהם אז העברתי אותם למיכל נפרד . כיום יש לי מיכל לזכרים , מיכל לנקבות ומיכל לשרצים.

אגב משאבת אוויר וגוף חימום יש , מה עם צמחיה ומקומות מסתור לשרצים?

moshen7 Friday 05/06/2020 11:36

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Dan-pc (הודעה 825217538)
מבין אותך הייתי בסרט הזה של הצנצנת , לצערי מהר מאוד המיכל הזדהם אז העברתי אותם למיכל נפרד . כיום יש לי מיכל לזכרים , מיכל לנקבות ומיכל לשרצים.

לא ראיתי איזכור של גוף חימום, הוא כתב שבדק טמפרטורה במגע יד.
לפי התמונה הלא כל כך ברורה, נראה לי שהיא לא קרובה להשרצה וחבל שתהיה בצנצנת הלא מתאימה.
להבא, תדאג למיכל נוסף לצורך השרצה בנפח משמעותי (10-15 ליטר לפחות) עם מקומות מסתור לשרצים (צמחיה או דקורציות אחרות) וכמובן פילטר ספוג וחימום, כולל מד חום, אל תסמוך על הסקאלה של התרמוסטט.

david-ofer Friday 05/06/2020 12:30

ציטוט:

פורסם במקור על ידי NodariOri (הודעה 825217529)
https://ibb.co/gdVdrsF
זאת הכלה...ניראה שהיא תשריץ בקרוב?

לא נראה שתשריץ בקרוב. השב אותה למיכל יש לה עוד זמן.:up:

NodariOri Friday 05/06/2020 13:23

ציטוט:

פורסם במקור על ידי moshen7 (הודעה 825217540)
לא ראיתי איזכור של גוף חימום, הוא כתב שבדק טמפרטורה במגע יד.
לפי התמונה הלא כל כך ברורה, נראה לי שהיא לא קרובה להשרצה וחבל שתהיה בצנצנת הלא מתאימה.
להבא, תדאג למיכל נוסף לצורך השרצה בנפח משמעותי (10-15 ליטר לפחות) עם מקומות מסתור לשרצים (צמחיה או דקורציות אחרות) וכמובן פילטר ספוג וחימום, כולל מד חום, אל תסמוך על הסקאלה של התרמוסטט.

הצנצנת עם פילטר ספוג ויש לי חימום לא הפעלתי כי הרגשתי שאין צורך המים היו נעימים כמו המיכל הקבוע. לגבי המד חום אני צריך להתארגן בדחיפות
הבאתי צמחייה צפופה כזאת אחת שיושבת במרכז הצנצנת . עכשיו השאלה עם השרצים יסתתרו שמה או שהם יהיו בקרקעית כשהם יוצאים בהתחלה?
כי הקרקעית ממש אין כלום רק את האבן שתופסת את הצמחייה כביכול. לא טוב ?האמא תאכל אותם?
וכן העברתי אותה בחזרה למיכל עם כל הדגים.הבעיה אני רואה שהזכרים ממש מציקים לה זה 7 או 8 זכרים על 2 נקבות סהכ..

NodariOri Friday 05/06/2020 13:26

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Dan-pc (הודעה 825217538)

שאלה עכשיו שהחזרתי את הדג בחזרה הצנצנת אני ישאיר אותה פועלת עם הפילטר ריק בלי דגים ?

Dan-pc Friday 05/06/2020 14:17

ציטוט:

פורסם במקור על ידי NodariOri (הודעה 825217546)
הצנצנת עם פילטר ספוג ויש לי חימום לא הפעלתי כי הרגשתי שאין צורך המים היו נעימים כמו המיכל הקבוע. לגבי המד חום אני צריך להתארגן בדחיפות
הבאתי צמחייה צפופה כזאת אחת שיושבת במרכז הצנצנת . עכשיו השאלה עם השרצים יסתתרו שמה או שהם יהיו בקרקעית כשהם יוצאים בהתחלה?
כי הקרקעית ממש אין כלום רק את האבן שתופסת את הצמחייה כביכול. לא טוב ?האמא תאכל אותם?
וכן העברתי אותה בחזרה למיכל עם כל הדגים.הבעיה אני רואה שהזכרים ממש מציקים לה זה 7 או 8 זכרים על 2 נקבות סהכ..

תקשיב תנסה , להעלות תמונה איכותית וברורה שאפשר לראות בודאות את המיכל ומה קורה בתוכו , אצלי השרצים הסתתרו בצמחיה .
לגבי האמא אין לדעת , אצלי היא אפילו לא גילתה עניין בשרצים .

אגב מה אתה מתכוון לעשות איתם לאחר ההשרצה? צנצנת זה לא מקום אידיאלי להתפתחות

NodariOri Friday 05/06/2020 22:32

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Dan-pc (הודעה 825217549)
תקשיב תנסה , להעלות תמונה איכותית וברורה שאפשר לראות בודאות את המיכל ומה קורה בתוכו , אצלי השרצים הסתתרו בצמחיה .
לגבי האמא אין לדעת , אצלי היא אפילו לא גילתה עניין בשרצים .

אגב מה אתה מתכוון לעשות איתם לאחר ההשרצה? צנצנת זה לא מקום אידיאלי להתפתחות

היי שבת שלום
הצלחתי לצלם תמונה ברורה .בדיעבד אני חושב שהיא לא בהיריון טעיתי חשבתי שהיא בהירוון.והיא פשוט סתם גדולה יותר משאר הדגים .זאת נקבה חדשה שקניתי כי כולם אצלי זכרים. הם 7 זכרים ו2 נקבות...המיכל שלי הוא לא מיכל מתאים להם קניתי בלי לדעת. ואני מחפש מיכל עם ליטרים גדולים יותר .הייתה לי השבוע השרצה של הנקבה השלישית שמתה אחרי ההשרצה.וגם לצערי פיספסתי את ההשרצה ולא שמתי אותה במיכל בניפרד כשחזרתי מהעבודה ראיתי את הדג פתאום רזה ולא מצאתי סימנים לשרצים. כי האמת גם לא היה להם מקומות מסתור מספיק כנראה באקווריום והיה גם דגיגון בן חודש פלוס מינוס שגם נעלם .מאוד התבאסתי מהמקרה שגם השרצים נאכלו וגם הדגיגון משום מה נאכל לפי הבנתי .לא היה סימני חיים לא לשרצים ולא לדגיגון. 😒😒😒

NodariOri Saturday 06/06/2020 01:15

https://ibb.co/JdFNk9b

לגבי המיכל שהעברתי את הדג להשאיר. להשאיר את המים עם הפילטר עובד למרות שהעברתי את הדג בחזרה למיכל הקבוע?

Dan-pc Saturday 06/06/2020 01:25

ציטוט:

פורסם במקור על ידי NodariOri (הודעה 825217592)
https://ibb.co/JdFNk9b

לגבי המיכל שהעברתי את הדג להשאיר. להשאיר את המים עם הפילטר עובד למרות שהעברתי את הדג בחזרה למיכל הקבוע?

מה גודל המיכל הקבוע שלך ?

גודל הנקבה לא קובע אם היא בהריון , הנקבה גדולה יותר מהזכר (עד 8 ס"מ בעוד שהזכר עד 4.5 ס"מ) , אלא אם היא נראית נפוחה כאילו היא עומדת להתפוצץ .
אני מצרף תמונה להמחשה:

https://www.fishlore.com/aquariumfis...l?d=1488490444

moshen7 Saturday 06/06/2020 06:38

ציטוט:

פורסם במקור על ידי NodariOri (הודעה 825217546)

2 טעויות בסיסיות
1. המים היו נעימים? באיזו שעה? האם בשעה 2 לפנות בוקר המים באותה טמפרטורה?
2. 7-8 זכרים על 2 נקבות זה בדיוק הפוך ממה שצריך, ןלכן הזכרים מציקים לה. מספר הנקבות צריך להיות לפחות כפול ממספר הזכרים

NodariOri Saturday 06/06/2020 17:35

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Dan-pc (הודעה 825217593)
מה גודל המיכל הקבוע שלך ?

גודל הנקבה לא קובע אם היא בהריון , הנקבה גדולה יותר מהזכר (עד 8 ס"מ בעוד שהזכר עד 4.5 ס"מ) , אלא אם היא נראית נפוחה כאילו היא עומדת להתפוצץ .
אני מצרף תמונה להמחשה:

https://www.fishlore.com/aquariumfis...l?d=1488490444

אוקי אז כנראה שהיא לא בהיריון כי היא לא נפוחה כלכך
המיכל איפה כל הדגים הוא 15 20 ליטר מקסימום לצערי

NodariOri Saturday 06/06/2020 17:43

ציטוט:

פורסם במקור על ידי moshen7 (הודעה 825217597)
2 טעויות בסיסיות
1. המים היו נעימים? באיזו שעה? האם בשעה 2 לפנות בוקר המים באותה טמפרטורה?
2. 7-8 זכרים על 2 נקבות זה בדיוק הפוך ממה שצריך, ןלכן הזכרים מציקים לה. מספר הנקבות צריך להיות לפחות כפול ממספר הזכרים

זה לא היה בלילה..ולא יצא לי לבדוק עם המודד...
אז הנקבות לא יכנסו ככה להיריון כשיש מלא זכרים עליה?
אז מה אעשה אצטרך להוציא כמה זכרים ולהכניס במקום נקבות?לצערי המיכל קטן ואני לא יכול להוסיף חצי דג .אני יתרום כמה זכרים .תודה

Dan-pc Saturday 06/06/2020 18:45

ציטוט:

פורסם במקור על ידי NodariOri (הודעה 825217624)
זה לא היה בלילה..ולא יצא לי לבדוק עם המודד...
אז הנקבות לא יכנסו ככה להיריון כשיש מלא זכרים עליה?
אז מה אעשה אצטרך להוציא כמה זכרים ולהכניס במקום נקבות?לצערי המיכל קטן ואני לא יכול להוסיף חצי דג .אני יתרום כמה זכרים .תודה

- מד חום חובה , בלי כן נעים לא נעים זה לא מדד (וגם לא עסק יקר), קח בחשבון שגם ההעברות שאתה עושה בין מיכל למיכל כאשר הטמפרטורה לא ידועה עלולות לגרום לחולי .
- ברור שהנקבות יכנסו להריון (אני בספק אם הן כבר לא הרות).
- אופציה נוספת ולפי דעתי הכי כדאית היא פשוט מיכל נוסף עבור הנקבות ולהפריד בין הזכרים והנקבות זה יאפשר לך שליטה טובה יותר על הרבייה של הדגים.

NodariOri Saturday 06/06/2020 23:49

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Dan-pc (הודעה 825217629)
- מד חום חובה , בלי כן נעים לא נעים זה לא מדד (וגם לא עסק יקר), קח בחשבון שגם ההעברות שאתה עושה בין מיכל למיכל כאשר הטמפרטורה לא ידועה עלולות לגרום לחולי .
- ברור שהנקבות יכנסו להריון (אני בספק אם הן כבר לא הרות).
- אופציה נוספת ולפי דעתי הכי כדאית היא פשוט מיכל נוסף עבור הנקבות ולהפריד בין הזכרים והנקבות זה יאפשר לך שליטה טובה יותר על הרבייה של הדגים.

בדקתי את הטמפרטורה לשני המכלים שתיהם עומדים 26 מעלות.ולגבי ההפרדה איך הם יכנסו להיריון בלי הזכרים?
עוד שאלה ישלי דג שבקושי שוחה ניראה שהוא גוסס .מצרף תמונה
https://ibb.co/R9qf3BP
.הוא בקושי שוחה האם יש דרך להציל אותו ?
תודה רבה שבוע טוב

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 11:17.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.