אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=12)
-   -   הדג שלי מבקש את עזרתכם (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=374994)

chaim modiin Sunday 24/11/2019 17:57

הדג שלי מבקש את עזרתכם

שלום לכולם
הבת שלי חזרה לפני 3 חודשים מהקייטנה עם 2 דגי זהב מפרפרים בתוך כלי פלסטיק קטן - כאלה שיש בסופר עם סלטים .הדגים היו נראים בכי רע אז שמתי אותם בקערה במטבח , שיהיה . קערת המטבח הובילה לאקווריום קטן 25 ליטר . אני לא בטוח ש2 הדגים הם בכלל אותו זן (מצורף תמונות) אבל יש גדול ויש קטן את הגדול אני פחות אוהב כי האופי שלו לא משהו (תצחקו עלי אבל אין לי ספק שלכל חיה וחיה בעולם יש את האופי האינדיבדואלי שלו) מה גם שהוא במפורש - במיוחד אחר האכלה - רודף את הקטן בסיבובים סביב העץ ועוד כל מיני מעשים אשר לא ייעשו מצד שני לפעמים הם עומדים ביחד במקום אחד (ישנים?) או יוצאים לסיבוב ביחד כך שאני לא סגור על זה שהגדול רוצה לסלק את הקטן . הקטן הוא ממש נס מהלך (שוחה), שבוע אחרי שקניתי את האקווריום חזרתי הביתה והנה הקטן מוטל על הרצפה דומם ללא ניע (לבושתי אודה שהשארתי את מכסה האקווריום בכוונה פתוח כי חשבתי בטפשותי שככה יהיה להם יותר חמצן) הייתי בטוח שהוא מת ומי יודע כמה זמן הוא שכב שם וחוצמזה זה היה נפילה של מטר וחצי אז לא חשבתי שאפשר לעשות משהו .הרמתי את הקטן בצער ולא יודע למה במקום לשלוח אותו לאסלה הכנסתי אותו בחזרה לאקווריום כעבור כמה שניות הוא צף על הצד למעלה ושום כלום ואני חושב יואו איזה מסכן הדג הזה , איזה פושע אני שהשארתי את המכסה פתוח ומה אני יגיד לבת שלי ? לא אלאה אתכם היה כאן תחיית המתים של ממש ותוך כמה שעות הקטן כבר זז פה שם ולמחרת כבר קיפץ וצהל כאחד הדגים אבל מחצית מגוף הקטן איבד את הצבע שלו כלומר כל הצד שהוא נפל עליו נהיה לבן/כסוף .
ולמה אני מספר לכם את כל זה כי...
זה כבר יומיים פלוס שהקטן האט את הקצב הוא רוב הזמן במאונך ראשו כליפי מטה וזנבו מעלה ולעיתים שהוא שוחה הוא שוחה גם על הצד ולפעמים עושה תנועות סיבוב מתפרצות כנראה כדי לייצב את עצמו ? הוא נראה חלש ומסכן.

(קראתי כל מיני תיאורים פסימים באינטרנט אבל אני לא בטוח שיש לקטן את מה שמתארים כשלפוחית הציפה כי יש לו כוח עילוי סבבה)

אני פונה פה אליכם אוהבי דגים ורחמנים .
מישהו מכם יכול לאבחן את מה שיש לקטן ?
ואיך אפשר לעזור לו ? (אפילו תרופות סבתא יתקבלו בברכה ).

אנא עוצו עצה הקטן ממש מתחנן לעזרתכם :cry3:

תודה על המקום הזה ו
תודה שהקשבתם

נ.ב. הפסקתי להאכיל אותם כי אני חושב שאולי נתתי מדי הרבה אוכל(כן, מודה) .
המים מאוזנים . מחליף כל שבוע בין שליש לחצי ומוסיף את הביו שמכרו לי בחנות (3) סוגים.

chaim modiin Sunday 24/11/2019 18:23

תגובה להודעה: הדג שלי מבקש את עזרתכם

1 קבצים מצורפים)
בתמונה הקטן במאונך והגדול במצב רגיל

Y.R.T Monday 25/11/2019 09:21

ראשית ברוך הבא לאתר.

לגבי דגי הזהב- בעיקרון אלו דגים שדורשים נפחי מים הרבה יותר גדולים, כלומר לאורך זמן הם יתקשו לשגשג אצלך באקווריום 25 הליטרים.

מה עושים? ניתן להחליפם בחנות הדגים.
לרכוש מס' דגי להקה קטנים (למשל גופים) ולהינות מאוכלוסיה מאוזנת.

לגבי הדג זהב שנוטה כלפי מטה- אין תרופה כנגד הנפילה והתראומה שחווה. זה מרוץ נגד הזמן. אם הוא יתאושש- הוא יתאזן. אחרת הסוף ידוע.
לא מדובר במחלה ולכן אין צורך לרכוש תרופות.

בהצלחה.

horen Monday 25/11/2019 09:23

האקווריום שלך איננו מתאים לדגי זהב, הם זקוקים לנפח גדול בהרבה:
https://www.aqua.org.il/aquadex/profile.php?id=1606
ייתכן הדג סובל מנזק מוחי או נזק בקו הצד ממכת הנפילה, או מחוסר חמצן בעת שהיה מונח על הרצפה. אפשרות אחרת- זיהום בקאריאלי בשלפוחית הציפה או במערכת שיווי המשקל ואז ייתכן שטיפול באוקסי טטרה ציקלין יעזור.
אל תפסיק את ההאכלה, תן פעם ביום כמות קטנה שהם מסיימים ב 2 דקות. אין צורך בביו שמכרו לך, לעומת זאת יש להוסיף אנטיכלור בכל החלפת מים.
לסיכום: מצא לדגים שיכון מתאים, ושקול המתת חסד לדג החולה אם מצבו לא ישתפר.

אסף חנונה Monday 25/11/2019 09:33

ציטוט:

פורסם במקור על ידי chaim modiin (הודעה 825203978)
זה כבר יומיים פלוס שהקטן האט את הקצב הוא רוב הזמן במאונך ראשו כליפי מטה וזנבו מעלה ולעיתים שהוא שוחה הוא שוחה גם על הצד ולפעמים עושה תנועות סיבוב מתפרצות כנראה כדי לייצב את עצמו ? הוא נראה חלש ומסכן.

(קראתי כל מיני תיאורים פסימים באינטרנט אבל אני לא בטוח שיש לקטן את מה שמתארים כשלפוחית הציפה כי יש לו כוח עילוי סבבה)

א. אתה אבא מרגש
ב. אתה חובב מהמם שגם אכפת לו מחיים של "דג פושט"
ג. יש לך אינטואיציה נהדרת, זה באמת נשמע כמו בעיה בשלפוחית ציפה, למעט גובים - כמעט לכל הדגים יש שלפוחית ציפה.
ד. אם בתרופות סבתא עסקינן אז אתה יכול לתת לו טטרהציקלין (אנטיביוטיקה מימי סבתא) במינון של כ 5מ"ג לליטר מים

ציטוט:

פורסם במקור על ידי chaim modiin (הודעה 825203978)
מוסיף את הביו שמכרו לי בחנות (3) סוגים.

חוץ מאנטי כלור לא צריך כלום כך שמכרו לך לפחות 2 חומרים מיותרים

chaim modiin Monday 25/11/2019 15:03

תודה לכל המשיבים.
מישהו יודע איפה משיגים טטרהציקלין ?

horen Monday 25/11/2019 15:50

ציטוט:

פורסם במקור על ידי chaim modiin (הודעה 825204042)
תודה לכל המשיבים.
מישהו יודע איפה משיגים טטרהציקלין ?

תשיג מרשם מרופא המשפחה או וטרינר ותקנה בבית מרקחת.

Yuval57 Monday 25/11/2019 16:22

רק שים לב, קפסולה אחת של טטרציקלין מכילה 250 מ"ג, לפי המינון שאסף הציע אתה צריך רבע קפסולה בערך.

chaim modiin Monday 25/11/2019 17:16

תודה לכם . אני רץ לקנות

horen Tuesday 26/11/2019 00:13

קבל מאמר מעניין בנדון:
https://www.thesprucepets.com/swim-b...m-fish-1381230

saar Tuesday 26/11/2019 11:32

אתה לא צריך תרופות... הדג קפץ, היה מחוץ למיים, והחזרת אותו.
אם יתאושש הרווחתם (אתה והדג).

אצלי זה היה מקרה דומה.
הייתי בטוח שהדג מת.
החזרתי אותו ... לקח לו 3 שבועות להחלים.

בהתחלה היה במצב של "גופה" נושמת שלא שולטת בכלום.
עם הזמן ... הצליח להגיע למצב של "שכיבה" מאוזנת בתחתית האקווריום.
מאוחר יותר, היה "עומד" באמצע האקווריום ולא זז.
אחר כך התחיל לשחות באיטיות.
ובסוף החלים.

בכל התקופה הזאת , לא אכל כלל.
(הדג עדיין אצלי וחי ... לדעתי הוא אצלי 7 שנים)

לתת תרופה לדג שקפץ מהאקווריום הגיוני כמו לתת אנטיביוטיקה לבנאדם שניסה להתאבד.

ולגבי גודל האקווריום ... הוא אכן קטן מידי עבור דגי זהב (מה שאומר שבסוף הם ימותו אם המצב לא ישתנה)

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:37.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.