אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   אקווריום צמחייה (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=14)
-   -   מספר שאלות כלליות (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=376291)

גיא13 Friday 24/04/2020 19:07

מספר שאלות כלליות

3 קבצים מצורפים)
אהלן חברים, שבת שלום!

ברשותי אקווריום צמחייה 80 ליטר, הייטק - אוסמוזה ופדח.
תאורה Zetlight Lancia 2(1900LM, 24Watt). דולקת 8 שעות, פדח נדלק שעה לפני ומסתיים יחד עם התאורה.

אוכלוסיה:
1. 6 אוטוצינקלוסים.
2. 3 גובי בלו ניאון.
3. 6 ג׳פוניקות.
4. 1 אנצינטרוס בראון.
5. 1 פלקו L240 גלקסי.
6. 15 מיקרו רזבורה גלקסי.
7. 10 גולד טטרה.
8. 2 חלזונות הלנה.
9. 5 קורידורס ונצואלה.

שאלות:
1. מה הערכים המומלצים ל kh, gh ph, po4, no3, fe?
2. מדוע הדרופ צ׳קר שלי לא נהיה ירוק בהיר אלא נשאר ירוק כהה? התחלתי עם בועה לשניה ולשם ניסוי כדי להגיע לירוק בהיר הייתי צריך להזרים בין 6-10 אך זה גרם לקושי נשימתי לדגים לכן הורדתי.
3. אילו בקטריות אתם ממליצים? מחיר לתועלת.
4. הרוטלה וולוצ׳י שלי לא נהיית ורודה ויפה כפי שהיא צריכה להיות, ידוע למה? למרות שאני מבצע בדיקות שבועיות ושאר הערכים הם טובים.

Yalon14 Saturday 25/04/2020 02:47

תגובה להודעה: מספר שאלות כלליות

אהלן גיא :up:
דבר ראשון, יש לך אקווריום יפה מאוד כמו שהוא.

1. בוא נפריד בין דישונים לבין כל השאר, npk ומיקרו המינימום זה שיהיה משהו ולא תגיע ל0, המקסימום זה לא לתת יותר מידי ברמה שההחלפות מים והצמחים לא מצליחים להוריד את מה שאתה מדשן והאקווריום רק אוגר יותר ויותר דשנים עם הזמן.
על כמה הkh שלך? אתה משתמש ב100% אוסמוזה? יש צמחים שאוהבים kh נמוך ויש כאלה שלא קריטי להם אני לא יודע לגבי הויליצ'י.
אני מעביר 2 אקווריומים השבוע מ10gh 5.5kh ל5gh 2kh עם אוסמוזה ואבקות של סיכם, להמליץ לך על רמה מסוימת.. קטונתי.
אם אתה משתמש ב100% אוסמוזה ph רלוונטי רק לבדיקת פדח בערך.

2. כדאי לך להיסגר על kh קבוע לפני משחקים בפדח.
ככל שהבועות מהדיפיוזר ישארו יותר זמן במים ככה הדיפיוזר יהיה יותר יעיל, נראה שהוא במקום שהבועות עולות ישר למעלה תקן אותי אם אני טועה. שים אותו במקום עם זרם ותראה פלאים.
6-10 בועות לשנייה ב80 ליטר זאת הפגזה רצינית, אם המיסוס שלך לא טוב ויש לך סקימר הסקימר יפרק לך הכל יותר מהר משהפדח יקלט.

3. microbe lift, הפסדתי בהתערבות עם המוכר וואלה תוך שבועיים 0 אמוניה 0 ניטריט. ריח של ביוב ותוצאות מעולות.

4. אני לא מכיר את הצמח מספיק בשביל להגיד, אבל אור חזק והרבה פדח זאת התחלה טובה לרוטלה, חלקן אוהבות kh נמוך יותר ואני יודע שחלקן מאדימות כשהניטראט נמוך, כמו שאמרתי אני לא סגור על הוויליצ'י.

גיא13 Saturday 25/04/2020 12:38

תודה על התשובות.
בנוגע לבקטריות אני גם משתמש במיקרוב ליפט.
לגביי הערכים כרגע אני על kh 4, gh6 , ph 6.8
הדיפיוזר בנקודה שבה כל הבועות מגיעות משר לליליפייפ שמפזר אותם באקווריום, בועה וחצי לשניה וזה לא משנה את הדרופ צקר למרות שלפי המחשבון פדח אני באזור הירוק 20-30ppm
משתמש ב 100 אחוז אוסמוזה, איזה אבקת מינרלים מומלץ? אני משתמש ב jbl aquadur מעלה גם kh וגם gh.

Yalon14 Tuesday 28/04/2020 12:49

ציטוט:

פורסם במקור על ידי גיא13 (הודעה 825213164)
תודה על התשובות.
בנוגע לבקטריות אני גם משתמש במיקרוב ליפט.
לגביי הערכים כרגע אני על kh 4, gh6 , ph 6.8
הדיפיוזר בנקודה שבה כל הבועות מגיעות משר לליליפייפ שמפזר אותם באקווריום, בועה וחצי לשניה וזה לא משנה את הדרופ צקר למרות שלפי המחשבון פדח אני באזור הירוק 20-30ppm
משתמש ב 100 אחוז אוסמוזה, איזה אבקת מינרלים מומלץ? אני משתמש ב jbl aquadur מעלה גם kh וגם gh.

אני סומך על הדרופ צ'קר יותר משאני סומך על הטבלה של הKH PH שמזייפת, אם יש עליו זרם סביר והנוזל לא ישן מידי אז מבחינתי הוא מנצח את הטבלה.
יותר טוב זה לכוון לירידה של 1ph בין מי האקווריום ללא co2 לבין מי האקווריום עם co2 ומשם להתחיל לעקוב, 1ph אמור להיות 27-30ppm.

זה לא משנה באיזה אבקה תשתמש כל עוד תגיע לערך שאתה רוצה, אתה יכול להגיע לאותה תוצאה בדיוק בהרבה דרכים שונות וזולות יותר מאבקות מסחריות.
אין לי אף אקווריום ענק אז לי נוח עם סיכם כי בequilibrium יש גם אשלגן והיחס בין סידן לבין מגנזיום אמור להיות אחלה. אמור להיות שם גם ברזל לפי היצרן אבל בבדיקות לא ראיתי את ה0.3 ברזל המדובר, צריך לבדוק את זה עוד כמה פעמים אז לא לתפוס אותי במילה.

מה הסיבה שאתה משתמש באוסמוזה?

dududag Wednesday 29/04/2020 23:27

לגבי הרוטלה ווליצ'י .
מתאר לעצמי שרק קנית אותה .
בחוות גידול מגדלים אותה בהידרופוניקה כשהיא מחוץ למים בחלקה {Emersed} ,כך היא גדלה מהר יותר ירוקה ועם עלים רחבים .
באקווריום כשהיא טבולה לחלוטין {Submersed} .היא משנה צורת עלים וגוון {בתנאים מתאימים}

תוכל לקרוא פה
https://aquaticplants.co.nz/product/rotala-wallichii/

איזה יופי של אקווריום .

dududag Wednesday 29/04/2020 23:33

לגבי הרוטלה ווליצ'י .
מתאר לעצמי שרק קנית אותה .
בחוות גידול מגדלים אותה בהידרופוניקה כשהיא מחוץ למים בחלקה {Emersed} ,כך היא גדלה מהר יותר ירוקה ועם עלים רחבים .
באקווריום כשהיא טבולה לחלוטין {Submersed} .היא משנה צורת עלים וגוון {בתנאים מתאימים}

תוכל לקרוא פה
https://aquaticplants.co.nz/product/rotala-wallichii/

איזה יופי של אקווריום .
{:sSc_jawdrop: אופס, עלה פעמיים, איך מוחקים פוסט כפול בעריכה ? לא מוצא אפשרות מחיקה בעריכה }

ytz Thursday 30/04/2020 00:12

העיצוב של האק' ממש יפה!!

globali Friday 01/05/2020 17:45

בלי גיליון אין הגיון + העם אוהב תמונות.

העלאת תמונות.
.
.
.
.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:43.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.