אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מלוחים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=27)
-   -   פילטר מפל ייכול לשמש לריפיוגים? (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=372081)

yakovswisa Wednesday 06/02/2019 00:24

פילטר מפל ייכול לשמש לריפיוגים?

שלום לכולם אני גם כמו כל החובבים מנסה ליצור סביבה ימית הולמת לבעליי חיים שאני מגדל באוקווריום שלי רציתי לישאול אם אני ישתמש בפילטר מפל בישביל ליצור ריפיוגיום האם זה אפשרי וליתלות לו מנורת לד של קסיל קטנה האם זה ייפיק משהו ?
האם כדאי ללכת על ריאקטור או סופחים ?
מה הדרך הכי מומלצת ?
תודה לעונים

משה Wednesday 06/02/2019 19:48

תגובה להודעה: פילטר מפל ייכול לשמש לריפיוגים?

לא הבנתי אתה רוצה לעשות רפיוג בתוך פילטר מפל איך?
תעשה מיכל רפיוג שיתחבר לסאמפ ויחזיר מים קצב של בערך 200 ליטר שעה

הטוב ביותר זה קולונה שבתוכה סופח פוספט אם אין קולונה אז סופח בתוך גרב מקרונית יעודית.

yakovswisa Wednesday 06/02/2019 22:05

אני רוצה לחבר פילטר מפל ישירות על הסאמפ שהוא יישאב מים וייזרוק אותם בחזרה ובתוך הפילטר יהיו האצות וכול הסופחים הטיבעיים ומעליו להשים תאורה טובה 24\7 זה ייכול להצליח ?

אדי ק. Thursday 07/02/2019 13:01

יכול אולי להצליח לנאנו וגם אז לא שווה (אלא עדיף שימוש בסופחים נוזליים)
זה פשוט קטן מידי מה שאתה מתכנן לעשות עבור מערכות בינוניות וגדולות

משה Thursday 07/02/2019 19:21

לא מצליח להבין איך זה יעבוד ולא יעשה בעיות
למה לא להשתמש במיכל כל שהוא או תא נוסף בסאמפ
ולהזרים ממנו מים במהירות של 2 ליטר לשעה למשאבת העלאה

אם רפיוג לא בעל נפח מספיק זה בזבוז זמן
לדעתי רפיוג צריך להיות באזור של לפחות 30-50 ליטר....

yakovswisa Thursday 07/02/2019 22:33

האאא חשבתי שאפשר גם פחות אוקיי פה טעיתי ביגלל זה אני מיתייעץ ליפני שאני עושה דבר שלמדתי פה באתר חחח
אז מומלץ סופחים או שריאקטור אם אני רוצה ריאכטור ייחסית קטן יש דבר כזה ?
או שחייב משהו גדול וגם אם אני הולך על ריאכטור כמה כדורים לתסף ובמה אני מאכיל את הבקטריות אחריי שהם גמרו אצלי את הניטראט והפוספאט במים?

משה Saturday 09/02/2019 14:02

אתה מפספס משהו
שוב
במידה ובחרת להשתמש בסופח פוספט
יש 2 דרכים להשתמש בו דרך א הטובה ביותר להכניס כמות מדוייקת של סופח פוספט לתוך קולונה ובאמצעות הקולונה תהיה חשיפה גבוהה לסופר והוא יעבוד טוב יותר כי המים חייבים לעבור דרכו..
אפשרות ב זה גרב מקרונית בסאמפ רצוי באזור עם זרימות ולקוות שכמה שיותר מים יעברו דרכו.
מקרונית

אלירן84 Saturday 02/03/2019 18:10

1 קבצים מצורפים)
כמו שאמרו, להורדת נוטריינטים צריך רפיוג'ים בנפח יחסית גדול.
אבל רשמת שאתה רוצה לתת סביבה ימית הולמת ורפיוג'ים יכול לתת מענה כבית גידול לקופיפודים וחבריהם, ובשביל זה אתה יכול להסתפק גם ברפיוג'ים על בסיס פילטר מפל או רפיוג'ים נתלה יעודי.
אני אישית בניתי מזכוכית רפיוג'ים אחורי שמקבל את המים דרך פיצול T ממשאבת החזרה, והיציאה כמפל ישירות למיכל. תאורה עובדת בלילה וכבויה ביום.

משה Monday 04/03/2019 00:05

כל זה בשביל קופיפודים?
באק יציב וותיק אוכלוסית הקופיפודים תצליח להתרבות בקצב מעולה ולהסתתר בין הסלעים

לדעתי סתם מיותר ולא יעיל

אם כבר אז רפיוג כמו שצריך כדי באמת להנות מיתרונות שלו
בכל מקרה לדעתי ריפיוג הוא ממש לא מאסט.

yakovswisa Monday 04/03/2019 12:44

את האמת מאז שהוצאתי את הדגים שלי מהמערכת אני רואה קופיפודים אמפיפודים אפילו השרימס ליסמטה שלי והשרימפס פייר שלי השריצו ויש מלא מלא קטנים הם גודלים לאט לאט אז אני מוותר על הדגים

משה Monday 04/03/2019 23:37

ציטוט:

פורסם במקור על ידי yakovswisa (הודעה 825189841)
את האמת מאז שהוצאתי את הדגים שלי מהמערכת אני רואה קופיפודים אמפיפודים אפילו השרימס ליסמטה שלי והשרימפס פייר שלי השריצו ויש מלא מלא קטנים הם גודלים לאט לאט אז אני מוותר על הדגים

אתה יודע שהצהרה כזאת מחייבת בתמונות :wink:

yakovswisa Tuesday 05/03/2019 00:11

אני מבטיח שברגע שיצוצו שוב אני מצלם ומעלה חחח תודה !

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:02.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.