אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=12)
-   -   אקווריום קטן- גודלים השרצים, אקווריום גדול- עיכוב גדילה. מדוע? (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=340643)

kongdong Tuesday 09/06/2015 12:55

אקווריום קטן- גודלים השרצים, אקווריום גדול- עיכוב גדילה. מדוע?

בס"ד

ברשותי 2 אקווריומים

1. אקווריום קרנטינה- אקווריום קוביה (המשמש בחנויות הדגים להצגת הדגים למכירה) כ-50 ליטר עם מחיצות מאחורה בשביל הפילטר מדיות וכו'.
הוא מיועד לשרצי מולי,סייפן ופלטי.כשיש דגים בהיריון מתקדם אני מעביר אותם מהאקווריום הגדול לקטן כדי להבטיח את חיי השרצים. בדר"כ זה להעביר דג אחד עד שתיים בחודש וכשמסתיים ההשרצה חוזרים לאקווריום הגדול. בדר"כ התפוסה באקווריום נעה בין 4-8 שרצים שגודלים כמה חודשים לגודל יפה ועוברים לאקווריום הגדול.
אביזרים: פילטר ספוג פשוט. פרלון, מדיה ופחם (הכל בהתאם לגודל המיכל), טרמוסטט לחורף.

2. אקווריום צמחייה(גאווה מוס בעיקר) קיבוצי - אקווריום פנורמי(סוג של,יותר מעוקל) 150 ליטר שעיקרו הצגת הדגים הבוגרים ליופי(דגי נוי) . בערך 25 מולים (4-6 ס"מ) , 4 סייפנים , 5 סימטרה, דג מנקה קטן, 2 בוטיה ליצן, 2 בוטיה זברה, 1 בוטיה קובוטיה(מלאך).
אביזרים- פילטר חיצוני טטרה טק EX60 עם מדיות פחם פרלון וכדורים מיוחדים(הכל בהתאם לגודל)
טרמוסטט, משאבת אוויר,תאורה בהתאם לגודל.
עשיתי כמה פעמים ניסיונות כשהעברתי שרצים בני 2-3 חודשים שהיו בגודל בינוני 3 ס"מ לערך, ומרגע שהם עברו הפסיקו לגדול. (גם אחרי כמה חודשים). המים במצב מצוין כל שבוע החלפת מים עם אנטי כלור 30 אחוז בערך.

באקווריום הקטן רוב הדגים גודלים לגודל יפה של 4-5 ס"מ. באקווריום הגדול 2-3 ס"מ בקושי.

איך זה הגיוני?

אלי רז Tuesday 09/06/2015 13:05

תגובה להודעה: אקווריום קטן- גודלים השרצים, אקווריום גדול- עיכוב גדילה. מדוע?

אולי זה רק אני, אבל זה באמת לא הגיוני, אלא אם...

אני מניח שהטיפול והמים זהים בשני האקווריומים.

האם אתה בטוח שהדגיגים מצליחים להגיע לאוכל באקווריום הגדול?
מה לגבי משטר האכלות?
האם הם נרדפים ע"י דגים אחרים ונאלצים להסתתר?
מה משטר החלפות המים באקווריום הקטן יותר?
האם טמפרטורת המים זהה בשני האקווריומים?

בטח יש עוד לא מעט דברים לבדוק, ואני בטוח שיש כאן אחרים מנוסים שיכולים לייעץ.

אלי

kongdong Tuesday 09/06/2015 14:51

אני מעביר דגיגים רק כשהם בוגרים מספיק לאקווריום הגדול,כלומר הרבה מעל גודל הפה של הדגים הבוגרים.ולכן לרוב לא נרדפים(95%) ומשתלבים עם הבוגרים.
לדעתי הדגיגים באקווריום הקטן אוכלים טיפה יותר טוב בגלל כמות האוכלוסיה.אני מאכיל בצורה מכובדת את האקווריום הגדול. אני חושש גם להאכלת יתר. אשמח לעצות בנוגע להאכלה כי אף פעם לא ידעתי במדויק .
משטר ההחלפות בדיוק אותו דבר,באותו יום ובאותה שעה. 2 הטמפרטורות זהות במיוחד בגלל שהם באותו חדר(28-29 מעלות כרגע).
אולי זה קשור לצפיפות היחסית בין האקווריום הקטן לגדול? אין לי מושג, תיאורטית זה לא הגיוני. גם בעיקר בגלל שהטיפול במים(פילטר וכו) הרבה יותר מושקע בגדול.

מעיין Tuesday 09/06/2015 20:05

הגיוני לחלוטין -> יותר תחרות על משאבים.

דור כחלון Tuesday 09/06/2015 20:44

ציטוט:

פורסם במקור על ידי מעיין (הודעה 3125451)
הגיוני לחלוטין -> יותר תחרות על משאבים.

:up:
פלוס
יש סיכוי שבאקווריום הקטן יש יותר חמצן מאשר באקווריום הגדול, חמצן הוא גורם ישיר מספר אחת לקצב גדילה.

kongdong Tuesday 09/06/2015 20:48

דווקא יש יותר חמצן באקווריום הגדול,באקווריום הקטן יש חמצן ע?י פילטר מפל מים בזרם חלש.
משאבים כלומר אוכל?
יש לכם עצות כמה להאכיל ואיך?

דור כחלון Tuesday 09/06/2015 20:50

השאלה היא כמה מסיסות יש לחמצן
פילטר מפל מכניס המון המון חמצן למים

איך האקווריום הגדול מקבל חמצן?

kongdong Tuesday 09/06/2015 21:47

הגברתי חמצן, הגברתי האכלות בצורה נכונה. נראה מה יהיה.
יש לכם עצות?

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 18:16.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.