אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציקלידים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=30)
-   -   מניעת תקיפות (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=133974)

nadir107 Tuesday 05/08/2008 00:00

מניעת תקיפות

שלום יש לי אקווריום 120*60*40
ויש לי תקיפות רבות באקווריום!!!!
כנראה שכל הדגים אצלי הם זכרים חוץ מהתכשיטים...
אני כנראה ימכור את האוכלוסייה שלי (חתימה)
מישהו יודע איזה אוכלוסייה שווה להביא שיהיו גם יפים ולא תוקפניים.
ואני לא מבין איך בחנויות הרוב זכרים ויש איזה 50 דגים באקווריום פיצי!!!
איך אין שם תקיפיות?
ואם יש לכם טיפים למנוע תקיפות אני מאוד ישמח תודה רבה 8) ,
נדיר.

yoel46 Tuesday 05/08/2008 00:52

מקריאה בהרבה אתרים ומנסיוני שלי ככל שהלהקה גדולה יותר (אם המקום מאפשר) ישנם פחות תקיפות
אצלי עשרה קלבוסים בוגרים (גדלו ביחד מגיל צעיר)עם הטלות,חמישה זכרים וחמש נקבות הם באקשן כל היום אבל נראים יפה ושלמים.כנ'ל להקת דמסוני חמישה-עשר פרטים (לפחות חמישה זכרים)
וכל זה באק' של 120ליטר כל להקה.עם ריבוי אדיר .

nadir107 Tuesday 05/08/2008 11:50

עכשיו שאני מסתכל אני רואה תקיפות חזקות בין הזכר תכשיט לבין הסוקולופי ואני לא יודע מה לעשות!! :o
איקלמתי באקווריום אתמול זוג תכשיטים הם תפסו להם טריטוריה וכל מי שמתקרב הם מעיפים אותו הזכר
נפצע בסנפירים קצת...

דור כחלון Tuesday 05/08/2008 11:58

שמע יש לך דגים תוקפנים יחסית
קורליוסים ותכשיטים נחשבים לתוקפנים יחסית אני במקומך בכזה אקוריום גדול יחסית הייתי מכניס דגים שקטים שזה לרוב טנינגה כמו פרונטוזות וכו...

nadir107 Tuesday 05/08/2008 12:10

יש לי כרגע בסביבות +-50 דגיגים של תכשיטים אם אני יכניס אותם באקווריום הזה שהם יגדלו זה יהיה
בסדר?אני יפטר מהאוכלוסייה שיש לי כרגע....
אבל אין לי למי למכור אותה....

lior27 Tuesday 05/08/2008 12:48

תכשיט עושה צרות באאקווריום קיבוצי בשעת הרבייה,
יכניס את שאר האוכלוסיה ללחץ,
תשאיר אחד,או תוציא את שניהם על מנת להוריד את האלימות בצורה יחסית גבוהה,

רותם Tuesday 05/08/2008 13:23

ציטוט:

פורסם במקור על ידי yoel46
מקריאה בהרבה אתרים ומנסיוני שלי ככל שהלהקה גדולה יותר (אם המקום מאפשר) ישנם פחות תקיפות
אצלי עשרה קלבוסים בוגרים (גדלו ביחד מגיל צעיר)עם הטלות,חמישה זכרים וחמש נקבות הם באקשן כל היום אבל נראים יפה ושלמים.כנ'ל להקת דמסוני חמישה-עשר פרטים (לפחות חמישה זכרים)

אמת ויציב,ככל שהלהקה גדולה יותר ויהיו יותר פריטים ככה האגרסיביות תרד,כמובן שצריך לשים לב לפילטרציה ראוייה לגודל מיכל ויחס נכון של זכרים ונקבות.

lior27 Tuesday 05/08/2008 13:43

ציטוט:

אמת ויציב,ככל שהלהקה גדולה יותר ויהיו יותר פריטים ככה האגרסיביות תרד,כמובן שצריך לשים לב לפילטרציה ראוייה לגודל מיכל ויחס נכון של זכרים ונקבות.
השאלה כמה מנוסה הבחור ואם הוא ידע לשים לב בזמן לשינויים שיכולים לקרות בגלל אוכלוסיה גדולה מאוד ( ומגוונת)
זה גם משתנה שחשוב לשים אליו..
תקלה קטנה יכולה לגרום גם לאסון

izikhaim Tuesday 05/08/2008 14:03

באיזה אזור של האקווריום יש את התקיפות?או אוליי אין לך מספיק מקומות
כגון כדים סלעים ואז כל אחד מנסה לתפוס מקום.
.

y000s Tuesday 05/08/2008 14:11

ליאור איזה אסון ?

lior27 Tuesday 05/08/2008 14:15

אם אתה שם במיכל נפח X כ 10 דגים
או מעמיס באותו נפח X כ30 דגים
נאמר שהפילטר נתקע או הפסיק לעבוד,
שיש לך אכלוס מאוד גבוה,שינוי כזה מגיע למצב קיצוני מאוד מהר בגלל שיש לך הרבה מאוד דגים
שיש הרבה דגים והפילטר או לא מספיק או קרה משהו,זה יזרז דברים בצורה די מהירה לעומת אותו מיכל עם 10 דגים לדוגמא,
אמיל יתן לך תשובה מעולה על זה,יש לו אקווריום עמוס דגים,אבל יש לו ניסיון מצוין,ניסתי להסביר מה שהוא אמר לי

yoel46 Tuesday 05/08/2008 23:56

אסור לאכלס בצפיפות לעולם.
לכל דג יש את כמות המיים המומלצת לו, למשל דיסקוס צריך בסביבות 40 ליטר ,אל תשים עשרה ב100ליטר
עשרה קלבוסים חיים יפה אצלי ב 120ליטר ללא שום בעיה
כנ'ל 15 דמסונים ,ואחרים.
בכל מקרה תמיד לקחת בחשבון שקיימת אפשרות לתקלות ,וכאשר אין צפיפות יתר .
תמיד יש את הזמן לתקן.

Sprungster Wednesday 06/08/2008 00:08

ניתן לאכלס בצפיפות עם הסייגים שהועלו פה.

עם זאת, ההתנהגות של הדגים תשתנה בצורה דרסטית.

חשוב לציין שהרבה אנשים שדוחסים דגים (ואני בינהם בחלק מהאק' שלי) עושים זאת תחת תנאים של פיקוח דיי הדוק, החלפות מיים עקביות+שאיבות רפש, בפעמים רבות מדובר באקווריום ללא דקורציה/חצץ - ככה שקל הרבה יותר לתחזק אותו ולהוציא ממנו רפש...באק' שמטרתו היא נוי/צפייה בהתנהגות טבעית של הדגים - יהיה הרבה הרבה יותר קשה לבצע זאת.

kaiser ocean Wednesday 06/08/2008 01:29

באיכלוס מסיבי האגרסיביות אכן תרד{זה כמו לחלק את עוצמת האגרוף של טייסון ל-200 איש,המכה לא תורגש כלל}.

יחד עם זאת,זה מכביד על הדגים פיזית{במצב הסטטי שפוגע בהתפתחות החיצונית ובאיברים הפנימיים של הדג} ונפשית{סטרס},ויוצר בין "הגפרור לנייר כימיה מטורפת" שמזמינה התלקחות מחלות רבות למיכל שיהיה קשה מאוד לעצור אותם.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:01.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.