אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=12)
-   -   דגים שמתו (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=378150)

אורי1 Monday 02/11/2020 19:11

דגים שמתו

לפני שלוש שבועות קניתי אקווריום (בערך 30-40 ליטר) שמתי אבנים למטה שמתי פילטר וחמצן מלאתי מים שמתי אנטי כלור ובקטריה במהלך שבוע כל יום. לאחר שבוע שמתי כמה דגים, ולאחר כמה ימים שש דגים מתוכם התמלאו בנקודות לבנות, החנות הביאה לי תרופה וכולם מתו, ותכלס היום עשיתי בדיקה למים שלי והכול לא טוב יש כנראה הרבה רפש למטה כי הספוג למעלה ממש מלוכלך כבר החלפתי פעמיים, קניתי פחם ועכשיו המים יותר צלולים אבל תכלס משהו לא טוב עובר על הדגים שנשארו (ארבעה דגים) הם לרוב או על הקרקעית או למעלה לא הרבה מסתובבים מה עושים???

אסףכ Monday 02/11/2020 19:21

תגובה להודעה: דגים שמתו

שלום וברוכים הבאים אורי!

אקווריום חדש עובר תהליך שנקרא סייקל. בתהליך הזה אנחנו בעצם מחזקים את הבקטריות החיוביות שעוזרות לנו להתמודד מול האמוניה הנוצרת מפסולת הדגים.

כשהכנסת 6 דגים העלת את רמת האמוניה בצורה דרסטית (במיוחד באק' כלכך קטן) ואין כח לבקטריות לנצח.

ראשית הייתי ממליץ להקפיד מאוד על שאיבות רפש, במיוחד לאחר כל האכלה.
להאכיל בכמות מדודה, שלא ייפול לקרקעית.

שאלה, האם יש מדיות בפילטר?

אורי1 Monday 02/11/2020 19:49

ציטוט:

פורסם במקור על ידי אסףכ (הודעה 825226585)
שלום וברוכים הבאים אורי!

אקווריום חדש עובר תהליך שנקרא סייקל. בתהליך הזה אנחנו בעצם מחזקים את הבקטריות החיוביות שעוזרות לנו להתמודד מול האמוניה הנוצרת מפסולת הדגים.

כשהכנסת 6 דגים העלת את רמת האמוניה בצורה דרסטית (במיוחד באק' כלכך קטן) ואין כח לבקטריות לנצח.

ראשית הייתי ממליץ להקפיד מאוד על שאיבות רפש, במיוחד לאחר כל האכלה.
להאכיל בכמות מדודה, שלא ייפול לקרקעית.

שאלה, האם יש מדיות בפילטר?

מה זה מדיות בפילטר? (סליחה על הבורות אני חדש באקווריום)

אסף_ Tuesday 03/11/2020 09:23

ממליץ קריאה קצרה של הנעוצים בפורום כדי לקבל רקע וידע בסיסי.

דניאל112212 Tuesday 03/11/2020 10:00

ציטוט:

פורסם במקור על ידי אורי1 (הודעה 825226588)
מה זה מדיות בפילטר? (סליחה על הבורות אני חדש באקווריום)

מדיות ביולוגיות- "בית" לבקטריות ששמים בפילטר, עוזר למושבת הבקטריות החיוביות לגדול.
מניח שלאקווריום קטן יש פילטר עם ספוג בתוכו, אבל עדיין אפשר, אני בעבר גזרתי חלק קטן מהספוג, והכנסתי 5-6 מדיות כאלו

אורי1 Tuesday 03/11/2020 17:48

ציטוט:

פורסם במקור על ידי דניאל112212 (הודעה 825226619)
מדיות ביולוגיות- "בית" לבקטריות ששמים בפילטר, עוזר למושבת הבקטריות החיוביות לגדול.
מניח שלאקווריום קטן יש פילטר עם ספוג בתוכו, אבל עדיין אפשר, אני בעבר גזרתי חלק קטן מהספוג, והכנסתי 5-6 מדיות כאלו

יש לי את הבית של הבקטריות מתחת לספוג ואני שם כל יום בקטריות.
אגב מה זה אומר שהספוג היה ממש מלוכלך וכבר החלפתי פעמיים תוך שבועים את הספוג

moshen7 Tuesday 03/11/2020 18:19

ציטוט:

פורסם במקור על ידי אורי1 (הודעה 825226651)

הבקטריות זקוקות למדיה עם שטח פנים גדול כדי ליצור עליה מושבות, לא סתם לשפוך תוסף בקטריות.
אם תוך שבועיים הספוג היה כבר פעמיים מלא בלכלוך, אתה כנראה מאכיל יותר מדי, זה לא זמן סביר לכמויות לכלוך כאלו.תרכוש כמות קטנה של מדיה קרמית ותכניס לפילטר מעל הספוג. במוסף, מומלץ מאוד שתקרא על תהליך הסייקל כמו שהוצע לך.
אגב, חימום יש באקוריום? טמפרטורה נמוכה ולא יציבה היא בהחלט סיבה להופעת מחלת הנקודות הלבנות

דניאל112212 Wednesday 04/11/2020 11:30

ציטוט:

פורסם במקור על ידי אורי1 (הודעה 825226651)

להחליף את הספוג? למה?
בזבוז כסף, וגם חבל על הבקטריות שגדלות עליו גם.
ממליץ פשוט לשטוף את הספוג *במי האקווריום*,
כלומר תוציא קצת מי אקווריום לדלי, תשטוף את הספוג במים האלו ותחזיר את הספוג למקום, ככה תישמור עליו את הבקטריות שגדלו בו.
יכול להיות שהמצע שלך מלכלכך מאוד את הפילטר?

אורי1 Thursday 05/11/2020 18:18

באמת בהתחלה האכלתי הרבה היום אני מאכיל ממש מעט ככה פחות אוכל יורד למטה.
ויש לי חימום אני שם על 28 מעלות

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 12:47.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.