אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=99)
-   -   טיפול בקופר (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=367293)

גידי123 Monday 19/03/2018 07:25

טיפול בקופר

יש לי נאנו בן ארבעה חודשים והבוקר ראיתי נקודות לבנות על הדגים .מהם שלבי הטיפול בקופר? המיכל הוא 60 ליטר לאיזו רמה של קופר אני צריך להגיע ? מה המינון המומלץ וכמה זמן צריך לטפל? אני מציין שבמיכל יש אלמוגים וחסרי חוליות שכבר בודדתי אותם

אלי רז Monday 19/03/2018 07:51

תגובה להודעה: טיפול בקופר

הפוך...

עלייך לבודד את הדגים ולטפל בהם מחוץ למיכל הראשי מכיוון שברגע שטיפלת ב-נחושת במיכל הראשי, לא תוכל להחזיר את ח"ח אליו.

הנה אחד מהמון מאמרים במגזין המדברים על הסכנה בנחושת לח"ח.

אלי

אדי ק. Monday 19/03/2018 12:01

ציטוט:

פורסם במקור על ידי גידי123 (הודעה 825157493)
יש לי נאנו בן ארבעה חודשים והבוקר ראיתי נקודות לבנות על הדגים .מהם שלבי הטיפול בקופר? המיכל הוא 60 ליטר לאיזו רמה של קופר אני צריך להגיע ? מה המינון המומלץ וכמה זמן צריך לטפל? אני מציין שבמיכל יש אלמוגים וחסרי חוליות שכבר בודדתי אותם

נא ספק פרטים אודות:

1. סוגי הדגים
2. כמה זמן הדגים במערכת
3. מהי המליחות כרגע? האם הרפרקטומטר מכוייל? אם כן איך כוייל?

קופר במיכל = מוות של אלמוגים וח"ח ולכן אתה צריך להוציא למיכל נוסף (קרנטינה לטיפול)

לגבי שלבי טיפול בקופר , בגדול:
קופר וערכת בדיקה אמינה (רד סי מניסיוני יוצא הכי אמין)
הכנת קרנטינה עם משאבת אוויר חימום וצינור PVC להסתתרות של הדג , אין צורך בפורק או תאורה (אפשר תאורה חלשה או פנס רק כדי לבדוק אם יש נק' או לא ואם יש שיפור במהלך הטיפול)
למלא מים חדשים ונקיים מומלחים , לאקלם את הדג לקרנטינה (השוואת מליחות וPH , וטמפ).

לאחר האקלום יש להתחיל להוסיף קופר עד לרמה של 0.15 ולחכות יומיים (קופר רעיל לדגים ברמות של 0.3 ) לאחר מכן יש להעלות שוב בהדרגה ל0.2 ואז שוב פעם ל0.25 בטווח של שבוע .
יש לבדוק עם ערכת הבדיקה פעמיים ביום שהערך נמצא בטווח הרצוי - קופר הוא חומר מאוד לא יציב במים מלוחים (אין להוסיף נוגדי אמוניה , אנטי כלור למינהם שטוענים שמורידים אמוניה ניטריט וכו' - הרג מיידי של הדג).
אורך הטיפול הוא 21 יום (וניתן להחליף מים במהלך הטיפול כדי לפנות אמוניה\ניטריט אך חובה לבדוק ולשמר לאחר מכן את רמת הקופר שנמדדה לפני ההחלפה).

רצוי להתחיל את הקרנטינה עם מליחות של 1.14 ולהריץ אותה על מליחות של 1.007-1.008 עד תום הטיפול. ניתן לחזור על הטיפול פעם נוספת.

תקרא על מחזור החיים של הטפיל ומתי הקופר אפקטיבי

גידי123 Wednesday 11/04/2018 14:34

ניתן בזמן הטיפול בקופר לטפל גם במטרונידזול ופרזיקוונטל?

גידי123 Thursday 12/04/2018 09:43

מישהו ?

אדי ק. Thursday 12/04/2018 15:56

לא מומלץ

גידי123 Thursday 12/04/2018 17:21

תודה אדי

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 23:05.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.