אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציקלידים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=30)
-   -   סקלרים פחדנים (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=372115)

Tzur Saturday 09/02/2019 21:40

סקלרים פחדנים

ערב טוב שאלה קטנה,
3 סקלרים באקווריום 120 ליטר בערך . תנאי מים מצויינים , יש להם אחלה מקומות מסתור (צמחיה וגזע).לפעמים שמישהו מגיע לכיוון האקווריום אפילו במרחק של 2 מטרים הם פותחים בבהלה מטורפת הם "טסים" במים ומתנגשים בהכול ורק לאחר כמה דקות יוצאים אחוצה מהמחבוא.
.האקווריום קיים 3 שבועות .

moshen7 Sunday 10/02/2019 06:14

תגובה להודעה: סקלרים פחדנים

הכותרת שנתת לעץ מדברת בעד עצמה - סקלרים פחדנים, זו התנהגות נפוצה אצל סקלרים וצריך מאוד להיזהר לא להבהיל אותם כי הם עלולים להיפגע מהתנגשות בדפנות האקוריום.

Tzur Sunday 10/02/2019 16:03

אוקיי !
עוד שאלה אני שם לב שהם גם רגישים לרעש . (היו פעמים שהם ממש שמעו את השואב אבק וגם ממש נבהלו).
אני צריך לקדוח בקיר ליד ומפחד שהם יחטפו התקף לב חחח מה עושים ? לקדוח ומה שיהיה יהיה או יש פתרון ?:sSc_jawdrop::sSc_jawdrop:

moshen7 Sunday 10/02/2019 17:58

לא זוכר שנתקלתי אי פעם במצב שהם רגישים לרעש, אבל אני לא פוסל את האפשרות שאולי הם מרגישים תנודות מהקול שעוברות למים???????
בכל מקרה כאשר אתה רוצה לבצע פעילות מיוחדת ליד האקוריום (עבודה כלשהי, קידוחים בקיר וכו') מומלץ לכסות את האקוריום בכיסוי אטום כך שלפחות לא יראו תנועות חדות מול המיכל שיכולות להבהיל אותם.

אסף_ Monday 11/02/2019 11:02

יש לי שמיכה בארון מתחת לאקווריום :hair:
הצללה והחשכה בהחלט יכולים לסייע בהפחתת הסטרס, הרי אי אפשר לעצור את החיים :up:

Tzur Monday 11/02/2019 14:54

לא חשבתי על שמיכה חחח באמת רעיון טוב .

מעיין Monday 11/02/2019 15:05

שאלה בהביוריסטית מקסימה!

עם בעלי חיים אינטלגנטיים יותר הייתי אומר שמדובר על פחד שניתן לעבוד איתו בעיקרון לימה (דומה לפרוטוקולי טיפול בפוביות אצל אנשים).
מאחר ובכל זאת אנחנו מדברים על דגים פרימיטיביים יחסית ובמערכת סגורה, קשה לי אפילו לשער האם זה יעזור.

מה שבכל זאת הייתי עושה זה שילוב של משחקי אור וחושך (בזמן שהחדר עצמו מואר) עם התקרבות מרובה יותר לאקווריום.

** אני כמובן לא פוסל זמן איקלום שעדיין קיים,
אבל כן ניתן לראות התנהגות כזו במגוון דגים באקווריומים שנמצאים בסביבה בלי קרבה רבה.

ושאלה קצת פחות קשורה - על מה האקווריום עומד? אילו רגליות יש לסטנד?

Tzur Monday 11/02/2019 16:18

תודה על התשובה המפורטת !!
האקווריום עומד על שידה שמיועדת לאקווריומים בתחתית יש רגליות מאוד דקות מפלסטיק קשיח בכל הפינות וגם בחלק האמצעי רק בשביל ליצור מרווח בין הרצפה לתחתית השידה . והאקווריום יושב בצורה מאוד יציבה

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:34.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.