אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=12)
-   -   עזרה | אכלוס אקווריום 15 ליטר (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=375049)

Dgigon Sunday 01/12/2019 00:58

עזרה | אכלוס אקווריום 15 ליטר

שלום חברים,
שבוע נפלא!
אני חבר חדש בקהילה ומנסה פעם שנית להתיידד עם הבריאה המופלאה הזאת שנקראת דגים.

הייתי שמח לשמוע מכם חברי המומחים:
יש לי אקווריום 15 ליטר, ובחנות החיות אני אמור לקחת 5 דגי דניו זברה (זברה גלופיש, מקווה שברור למה הכוונה, אם לא תאמרו) האם הם מתאימים? המוכר אמר שכן, אבל אתם יודעים איך זה מוכרים (חלקם לפחות), הכל מתאים, גם דג זהב...
אשמח לשמוע על זנים אחרים שמתאימים למיכל שכזה שלא יהיה "צער בעלי חיים".
אשמח אם תפרטו על כל זן מוכר שיכול להיות, רק לא שרימפסים!

תודה רבה לעוזרים! :up:

moshen7 Sunday 01/12/2019 06:41

תגובה להודעה: עזרה | אכלוס אקווריום 15 ליטר

אפילו דג קטן כמו דניו זברה זקוק למיכל גדול יותר מ-15 ליטר, ראה ערך באקוודקס https://www.aqua.org.il/aquadex/profile.php?id=604
לאקוריום כמו שלך יתאים דג קרב בודד.

דור כחלון Sunday 01/12/2019 06:43

היי
ברוך שובך לאקווה

בהמשך לשאלתך
הדג הנל הינו דג היפר אקטיבי שאוהב מאוד מרחבי שחייה. מדובר בדג שלא מפסיק לזוז וכל היום שוחה ב״התלהבות״.
אקווריום של 15 ליטר לא יתאים לו לדעתי אלא אקווריום של 60 ליטר וצפונה.
נכון, טכנית אפשר לשים מספר פריטים אבל לדעתי לא יחזיקו הרבה זמן.

הפרופיל של הזברה דניו
https://www.aqua.org.il/aquadex/profile.php?id=604

במקומך הייתי שם זוג דגי קרב (זכר ונקבה).

ohadh Sunday 01/12/2019 19:27

ברוך הבא/שב לתחביב!

בקשר לדגי קרב - תצטרך מחיצה בין זכר לנקבה כי זה יכול להגמר באלימות - אני לא הייתי מתחיל עם זה.
חס וחלילה לא דגי זהב שהם ענקיים (גם כשהם קטנים) ויוצרים עומס מקביל לעשרות גופים. אני מניח שיש גוף חימום - זה מתחיל להיות עכשיו רלוונטי!

יש מעט דגים שיסתפקו בגודל הזה - בעיקרון ככל שהמיכל קטן יותר הוא מאתגר יותר, סינון, חימום, קפיצות ערכים וכו'. כיוון שאתה בהתחלה אל תעשה לעצמך חיים קשים מראש - חשוב לשמור על הכיף בתחביב. שניים שלושה גופים זכרים זה מספיק כרגע, תתחיל לרוץ, בלי רבייה, תלמד להאכיל בכמות נכונה (אומנות שגם את הוותיקים מאתגרת - דגים מתים מעודף מזון לא מחוסר מזון!) תחליף 20% פעם בשבועיים עם אנטיכלור איכותי ותשאב רפש מפעם לפעם. סבלנות היא שם המשחק. תוכיח לעצמך שאתה יכול לגדל דגים שלושה חודשים ומכאן אתה כבר נוסע לשלב הבא. שתף בהתקדמות ויאללה שים תמונות כשיהיו.

moshen7 Sunday 01/12/2019 20:36

ציטוט:

פורסם במקור על ידי ohadh (הודעה 825204308)
ברוך הבא/שב לתחביב!

אני מניח שיש גוף חימום - זה מתחיל להיות עכשיו רלוונטי!

מעולם לא הצלחתי להבין את ה"צורך" להוציא את גוף החימום מהאקוריום בתקופות מסויימות.
לא פעם, מגיעים למסקנה שצריך להחזיר את החימום לאקוריום, רק אחרי תקופה שבה הלילות נעשים קרים, וזה מכניס את הדגים לסיכון משמעותי למחלות.
למה לא להשאיר את החימום פעיל תמיד באקוריום?
משתמע מכך כמובן, שציוד בסיסי לאקוריום טרופי כולל גם גוף חימום עם תרמוסטט/בקר.

דור כחלון Sunday 01/12/2019 23:15

ציטוט:

פורסם במקור על ידי ohadh (הודעה 825204308)
ברוך הבא/שב לתחביב!

בקשר לדגי קרב - תצטרך מחיצה בין זכר לנקבה כי זה יכול להגמר באלימות - אני לא הייתי מתחיל עם זה.

מקבל את התיקון :up::up:

ohadh Thursday 05/12/2019 17:23

ציטוט:

פורסם במקור על ידי moshen7 (הודעה 825204313)
מעולם לא הצלחתי להבין את ה"צורך" להוציא את גוף החימום מהאקוריום בתקופות מסויימות.
לא פעם, מגיעים למסקנה שצריך להחזיר את החימום לאקוריום, רק אחרי תקופה שבה הלילות נעשים קרים, וזה מכניס את הדגים לסיכון משמעותי למחלות.
למה לא להשאיר את החימום פעיל תמיד באקוריום?
משתמע מכך כמובן, שציוד בסיסי לאקוריום טרופי כולל גם גוף חימום עם תרמוסטט/בקר.

אתה לגמרי צודק, אצלי גוף חימום זה לא שאלה. אני מניח שזה מנהג מהימים העתיקים לפני התרמוסטטים המודרנים - או של אנשים שניכוו מגופים זולים שהרתיחו אקווריומים כשהתקלקלו. מאידך - כמשגיח בפורום לשעבר, למדתי לא להניח שום דבר ולשאול, לפעמים החובב לא יודע או שקיבל עצות לא מוצלחות ואני מנסה לעזור לו ע"י הבנה איזה ציוד יש. תתפלא כמה חנויות ימכרו אקווריום ללא גוף חימום לחובבים בתחילת דרכם.

moshen7 Thursday 05/12/2019 19:39

ציטוט:

פורסם במקור על ידי ohadh (הודעה 825204475)
אתה לגמרי צודק, אצלי גוף חימום זה לא שאלה. אני מניח שזה מנהג מהימים העתיקים לפני התרמוסטטים המודרנים - או של אנשים שניכוו מגופים זולים שהרתיחו אקווריומים כשהתקלקלו. מאידך - כמשגיח בפורום לשעבר, למדתי לא להניח שום דבר ולשאול, לפעמים החובב לא יודע או שקיבל עצות לא מוצלחות ואני מנסה לעזור לו ע"י הבנה איזה ציוד יש. תתפלא כמה חנויות ימכרו אקווריום ללא גוף חימום לחובבים בתחילת דרכם.

אוהד ידידי, אני לא מתפלא בכלל. אני בתחביב למעלה מ-50 שנה וראיתי כבר הרבה חנויות בהרבה מקומות, מעטים היו שו ללקוח מתחיל על פי שיקול מקצועי נטו ולא עך פי שיקול מסחרי. לצערי, בלא מעט מקרים שפגשתי, זה נובע לא רק משיקול עסקי אלא פשוט מחוסר ידע של בעלי חנויות.
אגב, בשנת 1967 קיבלתי את האקוריום הראשון שלי, וגוף החימום היה עם תרמוסטט !!!!

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:45.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.