אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציקלידים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=30)
-   -   קרנטינה עם דגיגים, תדירות החלפות מים (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=372582)

Jull76 Sunday 17/03/2019 20:47

קרנטינה עם דגיגים, תדירות החלפות מים

אהלן חברים
ברשותי קרנטינה עם דגיגי לפטוזומה, כ30 דגיגים בקרוב גם חמישים, מה תדירות החלפות המים שצריך/כדאי לבצע?

תודה 🙏

תמיר מ. Sunday 17/03/2019 21:17

תגובה להודעה: קרנטינה עם דגיגים, תדירות החלפות מים

מאחר ומדובר בדגיגים מומלץ להאכיל אותם מספר פעמים ביום, כמו כן מומלץ להאכיל בכמות גדולה יחסית ע"מ שבשלבי גדילתם הראשונית תמיד ימצאו בסביבת מזון זמין.

עמידה בתנאי זה יגרום לאיכות המים להיפגע לאורך זמן ולכן חשוב מאוד לבצע החלפות מים תכופות, כמה תכופות? תלוי בגודל המיכל והעומס הביולוגי, במידה ומדובר במיכל קטן יחסית (נגיד 50 ליטר ומטה), אני הייתי מחליף 20-30% כל יומיים, במידה ומדובר במיכל גדול יותר (נגיד 100 ליטר) הייתי מחליף כ-10-15% כל יומיים

בנוסף חשוב לעקוב אחר ערכי המים, התנהגות הדגים והנקיון כללי של המיכל, באופן כללי במיכל דגיגים מומלץ להשאיר את הקרקעית ללא מצע ואף לבצע שאיבות רפש בכל החלפת מים

בהצלחה,

תמיר

Jull76 Sunday 17/03/2019 22:03

תודה רבה תמיר
מיכל 40 ליטרים ללא מצע, האכלות בוקר וערב, כמות נאותה למצב בדיוק שתיארת שתמיד יהיה מזון בסביבה.
יש שני L - ים 6 ס"מ בקרקעית שדואגים להבריק את המיכל כמ שעות לאחר מכן.
החלפות פעם בארבעה ימים, אאמץ את ההחלפה פעם ביומיים.

תודה רבה

אלי רז Sunday 17/03/2019 23:20

מיכל 40 ליטר הוא מיכל קטן לגידול של דגיגי לפטוזומות.
הוא יספיק לזמן מוגבל ואז תצטרך להעביר את הדגיגים למיכל גדול יותר.

האכלה של פעמיים ביום לא מספיקה לדגיגים צעירים אלא לכאלו בני כמה חודשים, ואלו לא יוכלו לגדול במיכל של 40 ליטר כפי שציינת, ובכמות שתיארת למעלה.

כתבת Lים ואני מניח שהכוונה היא ל-אנציסטרוסים.
הם לא מנקים רפש. הם אוכלים שאריות אוכל. אני לא מכיר דגים שאוכלים הפרשות של דגים אחרים, וגם אם יש כאלו, אלו לא ה-Lים...
אבל במיכל של דגיגים המטרה לשמור על מינון חנקות נמוך ככל הניתן ולכן אין סיבה שישאר אוכל על הקרקעית.

בעומס הביולוגי שתיארת, אני ממליץ בחום לשאוב את הקרקעית כל יום ולבצע החלפות של כ-20-25 אחוזים פעם ביומיים.

בהצלחה,
אלי

דור כחלון Monday 18/03/2019 10:05

מסכים עם מה שנאמר על ידי אמיר ואלי.
כדי שהקרנטינה תשגשג והדגים ישרדו לאורך זמן, תצטרך להקפיד על משטר החלפות מים קפדני.
בקשר לגודל המיכל, קח בחשבון שלא כל הדגים ישרדו (תהליך טבעי) ואם כן תצטרך לשדרג את גודל המיכל במידה ותרצה להמשיך לגדל אותם.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:30.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.