אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציקלידים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=30)
-   -   טמפרטורה גבוהה באקווריום (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=373957)

eyallib Tuesday 06/08/2019 07:34

טמפרטורה גבוהה באקווריום

היי, יש ברשותי אקרוריום 1.2 מ' 350 ליטר עם ציקלידים. בתוך המיכל ישנם 2 פילטרים פנימיים של אטמן בהספק כולל של 2000 ל"ש. בנוסף ישנים 2 פילטרים חיצוניים של אטמן בהספק כולל של 2750 ל"ש. הטמפרטורה באקרווריום נעה בים 31 ל32 מעלות ב 3 ימים האחרונים. בדקתי את ראשי הכח ואינם חמים. למרות זאת ביצעתי נקיון לאימפלור של הראש כח למניעת חימום. הטמפרטורה לא ירדה.החלפתי מדי טמפרטורה מחשש שאחד מהם היה תקול (כרגע יש 2 מדים באקווריום אחד בכל צד המראים על אותה טמפרטורה). יצויין ששמתי כוס מיים מעל האקווריום עם מד טמפרטורה והוא מראה על 27 מעלות. האקווריום בתוך הבית באזור ללא שמש. למשהו יש הצעות. אני לא יודע ממה הבעיה של הטמפרטורה. אגב גופי החימום מנותקים. תודה לכל העוזרים, אייל

אסף_ Tuesday 06/08/2019 08:37

תגובה להודעה: טמפרטורה גבוהה באקווריום

בחום של הימים האחרונים לא מדובר בנתון מפתיע...

האם הבית ממוזג ?
מה התאורה המותקנת ?

moshen7 Tuesday 06/08/2019 08:52

בחום הקיץ זה בהחלט נורמלי שהמים באקוריום מגיעים לטמפרטורה כזו. בדרך כלל, לרוב מיני הדגים לא תהיה בעיה עם טמפרטורה כזו. יש דרכים להוריד את הטמפרטורה (מאווררים, מקרר), השאלה היא האם זה קריטי לאוכלוסיה שלך או לא?

Y.R.T Tuesday 06/08/2019 09:35

מרבית הציקלידים יוכלו להתמודד עם טמפרטורת מים של 31 מעלות לתקופות קצרות. מה גם שבלילה אני מניח שהטמפ' יורדת לאזור ה26-25 מעלות.

אין זה נכון לרוץ ולרכוש מקרר (העלות גבוהה מאד)

מה שהייתי ממליץ הוא:
א. לכבות תאורת האקווריום במשך היום (לפחות עד סוף אוגוסט)
ב. אם יש בבית מאוורר נייד- לכוון אותו לכיוון האקווריום למשך שעות היום (עשוי להוריד את הטמפ' עד 3 מעלות)
ג. לעשות ריענוני מים תכופים יותר רק לחודש הקרוב.

eyallib Tuesday 06/08/2019 10:27

תודה רבה למענה המהיר. הביית ממוזג לחלופין בהלך היום.
רציתי להדגיש את מה שרשמתי למעלה
הנחתי כוס מיים מעל האקווריום עם מד טמפרטורה בתוכו. הטמפרטורה נעה בים 26 ל 27 מעלות (במיים שבתוך בכוס) איך ייתכן שבאקוורים שנמצא באותו מקום יש הפרש של כ- 5 מעלות יותר?

אסף_ Tuesday 06/08/2019 10:30

לא הבנתי את ההשוואה ?...

המים הגיעו מהברז שם הטמפ' נמוכה יותר (מגיע מצנרת מבודדת מהחום בחוץ).
המיכל עומד וחשוף לתנאי הסביבה, מה גם שבאופן טבעי שינוי טמפ' ב-350 ליטר אורך הרבה הרבה יותר זמן לעומת מדידה רגעית של כוס מים...

מעיין Tuesday 06/08/2019 11:09

ככל שגוף (לצורך העניין מיכל מים) גדול יותר, כך קיבולת החום גדולה יותר.

בשביל להשוות בצורה נכונה, אתה צריך לייצר תנאי סביבה קבועים ולחכות זמן רב יותר להשוואת טמפרטורה לסביבה.

moshen7 Tuesday 06/08/2019 12:01

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Y.R.T (הודעה 825198309)
מרבית הציקלידים יוכלו להתמודד עם טמפרטורת מים של 31 מעלות לתקופות קצרות. מה גם שבלילה אני מניח שהטמפ' יורדת לאזור ה26-25 מעלות.

אצלי טמפרטורת המים בסביבות 31 מעלות למשך כל הקיץ ואין לדגים בעיה עם זה, משגשגים ומטילים בכיף (סוורומים, אליוטי,קורידורסים, אנציסטרוסים, אוכל אצות סיאמי)
ציטוט:

פורסם במקור על ידי Y.R.T (הודעה 825198309)
אין זה נכון לרוץ ולרכוש מקרר (העלות גבוהה מאד)

מה שהייתי ממליץ הוא:
א. לכבות תאורת האקווריום במשך היום (לפחות עד סוף אוגוסט)
ב. אם יש בבית מאוורר נייד- לכוון אותו לכיוון האקווריום למשך שעות היום (עשוי להוריד את הטמפ' עד 3 מעלות)
ג. לעשות ריענוני מים תכופים יותר רק לחודש הקרוב.

מאוורר יעזור כאשר האקוריום אינו מכוסה.
ריענוני מים יכולים להוריד את הטמפרטורה במהירות יחסית (בזמן הוספת המים החדשים) אבל הטמפרטורה תעלה שוב לאחר מספר שעות, לא נראה לי פתרון יעיל להורדת הטמפרטורה.

מעיין Tuesday 06/08/2019 12:21

ציטוט:

פורסם במקור על ידי moshen7 (הודעה 825198332)

בהתאמה נכונה, מאוורר יכול להיות יעיל ביותר גם באקווריום מכוסה וסגור.

moshen7 Tuesday 06/08/2019 12:59

ציטוט:

פורסם במקור על ידי מעיין (הודעה 825198336)
בהתאמה נכונה, מאוורר יכול להיות יעיל ביותר גם באקווריום מכוסה וסגור.

טוב לדעת, לא התנסיתי בצורת הפעלה כזו של מאוורר. נראה לי הגיוני שיעבוד גם עם כיסוי, אבל אינטואיטיבית, נדמה לי שיהיה יעיל יותר ללא כיסוי (צריך לערוך חישוב של העניין או, הכי פשוט, לנסות להפעיל בצורה כזו) בעבר השתמשתי במאווררים שהוצבו מעל האקוריום, במקום שפתחתי "חלון" בכיסוי.

מעיין Tuesday 06/08/2019 14:09

טמפרטורה גבוהה באקווריום

ההבדל יהיה בעיקר בתאורה כמקור חום.
באקווריום סגור בדרכ הטמפרטורה תהיה גבוהה יותר כתוצאה מכך.
אם להוציא את התאורה מהמשוואה, כאשר תציב מאוורר לכיוון פני המים (הגברת נידוף), אני לא חושב שיהיו הבדלים משמעותיים בין שני האקווריומים.

Y.R.T Tuesday 06/08/2019 15:52

ציטוט:

פורסם במקור על ידי moshen7 (הודעה 825198332)
אצלי טמפרטורת המים בסביבות 31 מעלות למשך כל הקיץ ואין לדגים בעיה עם זה, משגשגים ומטילים בכיף (סוורומים, אליוטי,קורידורסים, אנציסטרוסים, אוכל אצות סיאמי)

ריענוני מים יכולים להוריד את הטמפרטורה במהירות יחסית (בזמן הוספת המים החדשים) אבל הטמפרטורה תעלה שוב לאחר מספר שעות, לא נראה לי פתרון יעיל להורדת הטמפרטורה.

הדגים שציינת נחשבים מאד עמידים.
המים באמזונס ובמרכז אמריקה מגיעים בקיץ לטמפ' שציינת.
אליוטי, סוורומים ואנציסטרוס יחזיקו מעמד לאורך זמן גם באקווריום מוזנח (לא שאני מצדיק את הדבר).
לגבי קורידורסים- קשה לי להאמין שהם מטילים ב31 מעלות.
בנוגע לדגים של פותח העץ- איני יודע בבירור באיזה דגים מדובר פרט לכך שהם ציקלידים.

לגבי המאוורר- ראה תגובת מעיין

לגבי החלפות המים- נכון שהפתרון הוא לטווח קצר מאד (יומי) כפי שציינת, אך ההצעה באה מפני שתקופת החום המאסיבי קצרה גם היא (נניח עד סוף אוגוסט) כך שהחלפה של 10-15% פעמיים בשבוע עם הכנסת מים קרים תעשה את העבודה. לאחר מכאן הטפ' הכללית בארץ תרד בכמה מעלות.
זו גם האופציה הזולה ביותר לתקופה ומהקלות ליישום.

moshen7 Tuesday 06/08/2019 19:53

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Y.R.T (הודעה 825198355)
הדגים שציינת נחשבים מאד עמידים.
המים באמזונס ובמרכז אמריקה מגיעים בקיץ לטמפ' שציינת.
אליוטי, סוורומים ואנציסטרוס יחזיקו מעמד לאורך זמן גם באקווריום מוזנח (לא שאני מצדיק את הדבר).
לגבי קורידורסים- קשה לי להאמין שהם מטילים ב31 מעלות.
בנוגע לדגים של פותח העץ- איני יודע בבירור באיזה דגים מדובר פרט לכך שהם ציקלידים.

לגבי המאוורר- ראה תגובת מעיין

לגבי החלפות המים- נכון שהפתרון הוא לטווח קצר מאד (יומי) כפי שציינת, אך ההצעה באה מפני שתקופת החום המאסיבי קצרה גם היא (נניח עד סוף אוגוסט) כך שהחלפה של 10-15% פעמיים בשבוע עם הכנסת מים קרים תעשה את העבודה. לאחר מכאן הטפ' הכללית בארץ תרד בכמה מעלות.
זו גם האופציה הזולה ביותר לתקופה ומהקלות ליישום.

אני מקווה שאף אחד לא חושד בי שאני מזניח את הדגים שלי, וגם אני לא מצדיק בשום אופן הזנחה, גם אם היא באה מחוסר ידע.
לעניין ההטלות - צודק, אני כתבתי באופן כללי, ממש לא התכוונתי לקורידורסים אלא לסוורומים ולאליוטי.

Y.R.T Tuesday 06/08/2019 23:24

חס וחלילה משה.
לפי הידע שאתה מראה באתר, אני בטוח שהאקווריום שלך עובד טיפ טופ.

התיאור של אק' מוזנח באה רק לשם הדגשה שהדגים האלה חסונים ועמידים. בכל אופן, לכל דג צריך לתת את התנאים האופטימאליים למחייתו.

תודה על הערה

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:11.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.