אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=99)
-   -   אקווריום ריף במשרד (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=363813)

Zimer Sunday 01/10/2017 00:23

אקווריום ריף במשרד

אהלן,
רציתי לשאול האם יש כאן מישהו שהיה / יש לו אקווריום ריף במשרד?
ביקשו את עזרתי במשרדעם הקמת אקווריום ריף בסביבות 1.5 מטר, כמובן שלא אקים אותו בעצמי אלא ע"י חברה שתקים ותתחזק אותו.
קיבלנו כבר מספר הצעות מחיר כולל תחזוקה וכו' ואשמח לדעת אם יש דברים מיוחדים שאני צריך לשים לב אליהם ו/או לשמוע חוויות מאנשים שיש או היה להם אקווריום מסוג זה במשרד.

תודה,
עמית

דור כחלון Sunday 01/10/2017 06:57

תגובה להודעה: אקווריום ריף במשרד

היי זימר
אין כל קשר לפורום קהילה

מועבר למלוחים

אדי ק. Sunday 01/10/2017 08:47

לא יודע בדיוק מה לענות לך או יותר נכון מה אתה מחפש איזה סוג של עצות.

אני יכול להגיד שכדאי שהכל יעבוד אוטומטית (כולל החלפות מים אם צריך) כולל מחשב APEX (על שלל סוגי ההתראות) ושמישהו שמבין ינותב להתראות הללו כדי להזמין את אנשי התחזוקה בחירום , אך מצד שני לחסוך בעלויות תחזוקה חודשית

רצוי שיבנה חדר תחזוקה ייעודי בצמוד , צנרות/יציאה לניאגרה וכו.

Zimer Sunday 01/10/2017 09:30

דור - התלבטתי איפה לפתוח, תודה על העברה.

אדי - תודה רבה! אלו בדיוק הדברים שחתרתי אליהם ואף אמקד קצת יותר.
אני בעיקר מנסה להבין אם ריף בתצורה של אחזקה באיזור של פעם בשבועיים ע"י אדם חיצוני (מה שהציעו לי עד כה בהצעות המחיר) זה משהו באמת אפשרי או שריף בלי תחזוקה מדי כמה ימים נועד להיכשל?
חדר ייעודי לא יתאפשר אבל האקווריום ימוקם צמוד למטבח כך שהוא יהיה ליד נקודת מים וניקוז.

בגדול, אני מנסה להבין אם חוץ מההשקעה הראשונית הגדולה + השוטפת זה משהו שבאמת יכול לעבוד ע"י צד שלישי או שאנחנו נכנסים כאן למשהו בלי תחתית שלא יעבוד.

תודה שוב,
עמית

אדי ק. Sunday 01/10/2017 10:43

אני יכול להגיד לך מניסיון שההשקעה הראשונית לריף מקצועי (אני בדיוק מקים אחד כזה אצל חבר - אני לא עוסק בזה לפרנסתי ) שכולל את כל הציוד האופטימלי ממצוף ועד למחשב , כולל ציוד סיני במקומות שצריך נעה באזור ה25-35 אלף ש"ח כולל הכל (אקווריום של רד סי 1.8) ויותר.
התחזוקה הדו שבועית זה משהו שאתה אמור לקבל עליו הצעת מחיר בנפרד.

בנוסף , קח בחשבון את העומס המותר על הרצפה , לא יודע אם זה עומד בתקן עבור מיכל של 1.5 לא כולל סאמפ.

ככל שהמידות יקטנו העלות הראשונית תקטן.

ציטוט:

בגדול, אני מנסה להבין אם חוץ מההשקעה הראשונית הגדולה + השוטפת זה משהו שבאמת יכול לעבוד ע"י צד שלישי או שאנחנו נכנסים כאן למשהו בלי תחתית שלא יעבוד.
כן , יש מספר סוחרים שעושים זאת חלקם מפרסמים פה, חלקם לא

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:32.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.