אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=19)
-   -   סרטון - איך לבנות פילטר ביולוגי לאקווריום שלכם (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=371910)

diyfixman Wednesday 23/01/2019 20:15

סרטון - איך לבנות פילטר ביולוגי לאקווריום שלכם

איך לבנות פילטר ביולוגי לאקווריום באופן עצמאי.
את הפילטר חיברתי לראש כוח 1500 ליטר בשעה, ניתן לחבר ראשי כוח בעוצמות שונות.
היתרון הגדול בפילטר הזה הוא שניתן להכיל בתוכו כמות רבה של מדיה ביולוגית
(אני הצלחתי להכניס 5 קילו מדיה) אני מקווה שסרטון זה יהיה שימושי עבור רובכם!

צפייה בסרטון:
https://youtu.be/ZI-QqnaBf2U

horen Wednesday 23/01/2019 20:34

תגובה להודעה: סרטון - איך לבנות פילטר ביולוגי לאקווריום שלכם

חוששני שהדבק החם שהבונה השתמש בו כדי לקבע את צינורית הכניסה יתפרק לאחר זמן מה.

אסף12 Wednesday 23/01/2019 20:48

ציטוט:

פורסם במקור על ידי horen (הודעה 825186896)

רק מציין שפותח האשכול הוא ה"בונה"
ולדעתי זה לא רע, למרות שלא רואה בזה צורך ככ
שאפו בכל מקרה על הסרטונים הטובים

diyfixman Wednesday 23/01/2019 21:11

ציטוט:

פורסם במקור על ידי horen (הודעה 825186896)

היי יש המון סוגים של דבק חם, בסרטון אני משתמש בדבק חם מיוחד בעל עמידות במים. הדבק הזה מגיע בנורות בגוון צהוב שקוף ולהבדיל מהנרות השקופים והמוכרים הדבק הזה עמיד בתנאי מים ומדביק חזק במיוחד.

Y.R.T Thursday 24/01/2019 09:23

תחילה אציין שבנייה ומלאכת יד אינם דברים המובנים מאליו, ואכן כל הכבוד על הידע הטכני, הביצוע והשיתוף.

לגבי הפילטר עצמו, הפעם בשונה מהרקע התלת מימדי שהצגת, אני חושב שלא כולם יוכלו לבצע את הבניה כמוך אם בגלל הכלי עבודה או פשוט בגלל הידיים:up:
לגבי כמות המדיות והסירקולציה-
תוודא שהמדיות לא יהפכו למלכודת רפש. עם השנים ובעיקר בעת האחרונה ולאחר מס' ספרים מקצועיים בנושא
אני בעצמי הבנתי שאמנם אין דבר כזה "עודף" מדיה אבל כמות גדולה של הקרמיקות בעצם יוצר מחסום\חומה שתופס די מהר רפש, שאם לא מנקים בתדירות גבוהה הופך לבוצי ואף מפחית מיעילות הקרמיקות.
בנוסף, אקווריום מבוסס עם מצע, חלוקי נחל וגזעים לא באמת ידרש לקילוגרמים רבים ונוספים של מדיה כמצע לבקטריות כיוון שהן יגדלו על כל שטח המעטפת של המצע וכ'ו. ובמקום להעמיס על הפיטלר במדיות ההמלצה שלי תהיה להחליפה בספוגים גסים או פרלון וגם אז לא בדחיסה עד 0 מקום.
לגבי ראש הכוח- אם בעבר ההמלצה היתה למחזור עמודת המים 3 פעמים לשעה כיום ניתן לראות אקווריום רבים עם פילטרים שעושים זאת 5,6,10 פעמים לשעה- ואני לא מוצא אפקטיביות פרט לזרימה חזקה יותר במיכל שלעיתים תואמת את אוכ' הדגים ולעיתים לא. ההמלצה שלי שכל עוד מדובר באוכ' דגים החיים במקווי מים סגורים, מים שחורים או בעלי מאפיינים של דגים פאסיביים מוטב להשתמש בפילטרציה חלשה יותר

ושוב, כל הכבוד על השיתוף
ממש מבורך

דעדוש רפי Thursday 24/01/2019 10:50

לנוחות החברים

אני חובב DIY גדול, רציתי לשאול ברשותך שאלה:
1- חיברת את הזרימת מים מראש הכוח לתוך הפילטר מלמעלה אם אני לא טועה, פעולה שדי הפוכה (המים חוזרים לאקווריום מהחלק התחתון של בפילטר), יש סיבה לכך?

horen Thursday 24/01/2019 12:09

ציטוט:

פורסם במקור על ידי diyfixman (הודעה 825186904)
היי יש המון סוגים של דבק חם, בסרטון אני משתמש בדבק חם מיוחד בעל עמידות במים. הדבק הזה מגיע בנורות בגוון צהוב שקוף ולהבדיל מהנרות השקופים והמוכרים הדבק הזה עמיד בתנאי מים ומדביק חזק במיוחד.

נשמע מעניין, תוכל לתת פרטים נוספים על הדבק הזה?

shoeyal01 Thursday 24/01/2019 13:12

אהבתי מאוד[emoji7]

עבודה יפה.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

diyfixman Thursday 24/01/2019 18:06

ציטוט:

פורסם במקור על ידי דעדוש רפי (הודעה 825186947)
לנוחות החברים

http://www.youtube.com/watch?v=ZI-Qq...eature=youtube

אני חובב DIY גדול, רציתי לשאול ברשותך שאלה:
1- חיברת את הזרימת מים מראש הכוח לתוך הפילטר מלמעלה אם אני לא טועה, פעולה שדי הפוכה (המים חוזרים לאקווריום מהחלק התחתון של בפילטר), יש סיבה לכך?

יש סיבה:
כדי שיהיה לי קל לנקות את הספוגים אני חייב למקם אותם בחלק העליון של הפילטר, ככה נוצר מצב שאני צריך לנקות אני פשוט פותח את המכסה ומוציא את הספוג.

אם הייתי מזרים את המים מלמטה אז הייתי צריך להשים את הספוג מלמטה כדי שהם יעברו סינון לפני שהם מגיעים למדיות.

ובגדול ככה יותר נוח כי כדי שלא יראו צנירות בתוך האקווריום עדיף להזרים את המים למטה וגם יותר קל להם לצאת החוצה כי הם בעצם "נופלים" למטה והראש כוח לא מתאמץ לעלות אותם למעלה דרך המדיות.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 17:37.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.