אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=19)
-   -   טיפול בגזע שמוציא צבע (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=175726)

ido7001 Wednesday 19/08/2009 14:57

טיפול בגזע שמוציא צבע

קודם שלום רב לכולם אחרי שהייה של שנה וחצי בחו"ל שבתי אל הפורום ואל התחביב :)

נעבור לשאלה, אני מנסה לטפל בגזע שמוציא צבע, בישלתי אותו ברותחים כבר פעמיים שעתיים כל פעם, בין שתי הפעמים השרתי אותו בדלי עם מים פושרים במשך 4 ימים, החלפתי מים כל יום.

הגזע העקשן ממשיך להוציא צבע באותה כמות כאילו לא עשיתי כלום, חשוב לציין שהגזע נקנה מחנות והוא יעודי לאקווריום.

אשמח אם מישהו יוכל להמליץ לי על פתרונות בעניין, תודה, וכייף לחזור אליכם :)

dorgravits Wednesday 19/08/2009 15:17

תגובה להודעה: טיפול בגזע שמוציא צבע

אני גם הרתחתי כמה פעמים ולאחר מכן השרתי את הגזע במיכל למשך יותר משבוע.
אין ממש טעם להרתיח כל כך הרבה פעמים משום שתמיד תראה צבע יורד. (בחנות אחת המוכר אמר לי שבסיר מרתיחים פסטה ולא גזעים:hair:)...
ברגע שהגזע כבר לא יצוף אתה יכול להכניס לאקווריום..הפילטר כבר יעשה את העבודה והבנתי שפחם סופח את הצבע.

Epiphone Wednesday 19/08/2009 15:19

לפי דעתי אם הרתחת כבר מספר פעמים
תכניס את הגזע לאקווריום קשור אליו או שתניח עליו אבן או משהו מהדקורציה כדי שלא יצוף,
ובשאר החלפות מים יטפלו כבר.

ido7001 Wednesday 19/08/2009 17:34

הגזע דווקא שוקע יפה, ובפעמים הקודמות שהרתחתי עצים זה עבד לא רע בכלל.
אני לא משתמש בפחם, תוך כמה זמן מנסיונכם לוקח לגזע בד"כ לפסיק להוריד צבע כשמסתמכים על החלפות מים?

תודה לעונים :)

Sprungster Wednesday 19/08/2009 17:42

תכניס למדיח כלים ללא סבון ותן לו לרוץ בהרתחה מקסימלית 3-5 שעות.
לא יוציא שום צבע אח"כ. ביצעתי זאת בעבר מספר פעמים וגם לפני יומיים עם גזע חדש שקניתי. זו הדרך היחידה שעובדת..כל ההרתחה/הקפאה וכו' הכל חרטא...

שים לב שאין סבון במדיח ושאתה מביא לאמא/חברה/אישה זר פרחים על זה שאתה שם להם גזעים במדיח.

dorgravits Wednesday 19/08/2009 23:39

אצלי מהרגע שהכנסתי אותו לאקווריום לא ראיתי שום צבע מהגזע ובנוסף לכך לא עשיתי החלפות מים.
מצד שני יש את המקרה ההפוך..אם הרתחת אותו כמה פעמים והשרת במים כמה ימים לא אמור להיות בעיה של צבע.

Omorrone Thursday 20/08/2009 12:39

השיטה הפשוטה שעובדת: (טיפ שקיבלתי בפורום לפני שנה)
תעביר את הגזע בין מים חמים לקרים ל 10 דקות כל פעם - 3-5 פעמים ואין יותר צבע.

נסה ותעדכן...
בהצלחה

ido7001 Thursday 20/08/2009 16:27

חברה תודה לכולם :) העדכן כשיהיו תוצאות

orenhenig Sunday 06/09/2009 20:53

יש תוצאות?

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:06.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.