אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציקלידים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=30)
-   -   אק' זכרים ממלאווי- הזמנה לדיון (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=132022)

arik Tuesday 15/07/2008 20:50

אק' זכרים ממלאווי- הזמנה לדיון

מי שרוצה אק' תצוגה מרשים של ציקלידים,בוודאי חשב לא פעם להקים אק' מלאווים זכרים בלבד.בהנחה שמכל סוג יהיה זכר אחד השאלות שתמיד עולות:האם יהיו מלחמות זכרים בין הסוגים השונים? האם כל הזכרים יראו צבעים דומיננטים? האם הצבעים יהיו במיטבם ללא נקבות?ועוד.
מטרת דיון זה לאסוף עובדות מבעלי נסיון באק' זכרים ולא דעות על מנת לא ליצור ויכוחים תיאורטים.
אז... כל מי שגידל פיקוקים ו HAP-ים זכרים קדימה לשפוך....

רותם Tuesday 15/07/2008 20:53

מעולם לא גידלתי רק זכרים אבל אני יודע את התשובה לשאלתך.
אותי מעניין בינתיים לשמוע דיעות נוספות....

Citron Tuesday 15/07/2008 21:19

אצלי היה אק' שהיה מיועד אך ורק לזכרים.
יהיו מעט ריבים עם טריטוריות אך בכל מקרה בגלל כמות הזכרים הריבים יתמעטו משמעותית.
כמו הסיבה שבגללה יש כמה נקבות על זכר על מנת למתן את אגרסיביות הזכר ולחלקה בין הנקבות, כך כמות גדולה של זכרים פשוט תמתן את האגרסיביות אחד כלפי השני.
במקרה אצלי, כל הזכרים הראו צבעים מרשימים.
ד"א, זה לא רק פיקוקים והפלוכרומיסים, זה נוגע גם למבונות.

guy51 Tuesday 15/07/2008 21:20

אני מגדל אקווריום כזה עם בערך 35-45 זכרים מכל מיני סוגים, צבעים וגדלים. בינתיים האקווריום רץ ככה חצי שנה ללא כל תקלות ועם התפתחות יפה של הדגים.
יש לציין שזה אחד האקווריום היפים שהיו לי עד כה והיו הרבה.

Sprungster Tuesday 15/07/2008 21:21

אגב, נוכחות של נקבות לעיתים רק תגביר אגרסיביות ולווא דווקא תמתן אותה.

arik Tuesday 15/07/2008 21:26

ציטוט:

פורסם במקור על ידי guy51
אני מגדל אקווריום כזה עם בערך 35-45 זכרים מכל מיני סוגים, צבעים וגדלים. בינתיים האקווריום רץ ככה חצי שנה ללא כל תקלות ועם התפתחות יפה של הדגים.
יש לציין שזה אחד האקווריום היפים שהיו לי עד כה והיו הרבה.

איזה מזון אתה נותן להם?ליתר דיוק, האם הוא מכיל הורמונים?

מיכאל- בטוח שנוכחות נקבות תגביר תוקפנות לכן כתבתי "רק זכרים"

guy51 Tuesday 15/07/2008 21:32

נשאר לי כמות של טטרה ביטס מהדיסקוסים שהיו לפני ובנוסף פעם בשבוע תולעי דם יבשות (אבל זה רק בשביל לגוון)

klf1 Tuesday 15/07/2008 21:45

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Citron
אצלי היה אק' שהיה מיועד אך ורק לזכרים.
יהיו מעט ריבים עם טריטוריות אך בכל מקרה בגלל כמות הזכרים הריבים יתמעטו משמעותית.
כמו הסיבה שבגללה יש כמה נקבות על זכר על מנת למתן את אגרסיביות הזכר ולחלקה בין הנקבות, כך כמות גדולה של זכרים פשוט תמתן את האגרסיביות אחד כלפי השני.
במקרה אצלי, כל הזכרים הראו צבעים מרשימים.
ד"א, זה לא רק פיקוקים והפלוכרומיסים, זה נוגע גם למבונות.

:up:

לא אמורה להיות בעיה אם יחס דגים נכון לגודל המיכל ועיצוב נכון .
אם ובלי נקבות תמיד יהיה ריבים על טריטוריות זה חלק מהיתנהגות הדג
וכמובן שהיו צבעים

שישו Tuesday 15/07/2008 22:05

וסליחה שאני מתפרץ...
מה לגבי אמריקאים ?

bloodsucker Wednesday 16/07/2008 00:22

ציטוט:

האם יהיו מלחמות זכרים בין הסוגים השונים?
מבונות וציקלידים בכללי נוטים להראות פחות תוקפנות כלפי מינים שונים מאשר בני מינם מהסיבה הפשוטה שהם רואים בהם פחות תחרות.
ציטוט:

האם כל הזכרים יראו צבעים דומיננטים?
אצלי גדלו עד לא מזמן 2 דמסונים זכרים ושניהם הראו צבעים טובים למרות שהיה אחד דומיננטי בבירור.
ציטוט:

האם הצבעים יהיו במיטבם ללא נקבות?
אני מעריך שזה תלוי בזכרים....הגיוני שבלהקה שמונה משפר זכרים ונקבות הזכר אלפא יראה צבעים חזקים מאוד כדי להרשים את הנקבות בעוד שהזכרים האחרים ימעיטו מצבעם כדי לא לבלוט.באקו' של זכרים בלבד הסיכוי שרוב הדגים יקבלו צבע חזק יותר גבוה יותר אך הגיוני שלא יתנו מופע מלא.

נ.ב
מה שכתבתי משקף ניסיון אישי שלי ולא קביעה נחרצת למרות שכך לרוב זה מתנהל :wink:

SpongeBob Wednesday 16/07/2008 00:43

תסלח לי רגע,

אמנם הנסיון שלי עם מלאווים מוגבל למבונות, אבל נראה לי שהצבע האמיתי שמופיע אצל זכר מבונה דומננטי, בא יד ביד עם התוקפנות.

הרי הצבע הוא ה"נביחה" של הכלב, והתוקפנות היא ה"נשיכה".

אם אין לו נקבות בשביל להיכנס לאטרף אמיתי של רכושנות וטריטוריאליות, איזה אינטרס בעולם יש לו להראות את הצבעים המדהימים האלה שאנחנו מדברים עליהם? בטוח לא בשביל להרשים אותך.

שוב, זאת אם כוונתך אכן הייתה שאתה רוצה לראות את הזכר מפגין את הצבעים הכי חזקים שלו, ולא רק צבעים שמשמעותם שתנאי המחייה שלו מבחינת תזונה, איכות מים ומרחב, אופטמליים.

צריך לזכור שעבור הדגים הללו, הכרומטופורים/מלנופורים הם חלק ניכר מהשפה. אין שום סיבה שהם "ידברו" צבעים מסויימים אם אין על מה לדבר.

רותם, מעניין אותי לדעת אם על זה חשבת, או שאני טועה לדעתך?

ניסים פ Wednesday 16/07/2008 10:03

אריק : מתוך הנחה שאתה לא מתכוון לבקש ממני להכין לך מזון עם טוסטסטורון התשובה תחולק לכמה פרקים ...
1. אם תאכלס מ'ס זכרים מאותה משפחה לדוגמא אלונקרות ... אפילו שיהיו מזנים שונים רק אחד מהם יהיה בעל צבע דומיננטי ...
2. הצבעים של הזכרים ללא נקבות יהיו פחות דומיננטים
3. מלחמות תמיד יהיו בין דגים טריטוריאלים (פחות מלחמות או יותר בלי נקבות תשובה ודאית לזה אין לי בשבילך כי מעולם לא גידלתי רק זכרים ) אבל יש לי חבר עם 30 אלונקרות ב-250 ליטר (מאכיל אותם במזון עם הורמון ).. ואין אצלו אגרסיביות משמעותית ...
לסיכום אם אתה עושה א'ק של זכרים בלבד אני אדאג לך להורמונים כדי שכולם יהיו בעלי צבע דומיננטי
על המשפט האחרון אין צורך לצלוב אותי ... גם אני לא בעד :wink:

Sprungster Wednesday 16/07/2008 10:37

99% מהפיקוקים בארץ גם ככה אכלו הר של הורמון ככה שזה לא ממש משנה אם תמשיך או תפסיק ניסים...הזנים האלו בארץ כבר גמורים ולדעתי נראים על הפרצוף...איבדו את צורתם.

אגב, באיזה גודל אק' מדובר אריק?

nadir107 Wednesday 16/07/2008 10:47

לי יש אקווריום זכרים והם מסתדרים טוב מאוד אולי ביס פה ושם אבל שטיות....

ניסים פ Wednesday 16/07/2008 12:11

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Sprungster
99% מהפיקוקים בארץ גם ככה אכלו הר של הורמון ככה שזה לא ממש משנה אם תמשיך או תפסיק ניסים...הזנים האלו בארץ כבר גמורים ולדעתי נראים על הפרצוף...איבדו את צורתם.

מיכאל : הדגים המיובאים מהמזרח מהורמנים כולם ...( הרבה יותר כלכלי להרמן את הדגים בכל שלבי הגידול ) הם גדלים משמעותית יותר מהר ... בניסוי שערכנו על פיקוקים ונמר לאטי (דגים שאכלו מזון עם 0.5% טוסטסטרון הכפילו את משקלם בחצי מהזמן שלקח לחבריהם הלא מהורמנים ) ... בחלק מהחוות בארץ לא מהרמנים את הדגים אבל הם מיועדים ליצוא ( באירופה אף ספק לא ירכוש ממך דגים מהורמנים )
אצלי למשל אני מהרמן רק לפי הזמנה ( במיכלים נפרדים ועבור חנויות או סיטונאים שמבקשים את הדגים מהורמנים ) ומעדיף למכור דגים לא מהורמנים ( חלק לא מבוטל מהתחביב עוסק בהתנהגות ורביית הדגים ואני מעודד זאת בכל הזדמנות ...

Sprungster Wednesday 16/07/2008 12:23

izko10, לדאבוני הרב אני כבר מזמן הבנתי שישראל היא ממש לא חלק מ"המערב" והיא יותר חושך לגויים מאשר אור לגויים. אנחנו עולם שלישי בהמון מובנים ואני אומר את זה לאחר שחייתי 3.5 שנים בלונדון. צער בע"ח הוא אחד הנושאים הללו ולצערי הרב הוא לא הנושא החמור ביותר שבו אנחנו בפיגור עצום.

גם בתחום דגי הנוי - הרבה פעמים ניתן לראות שהרמאי והמושחת חסר האתיקה הוא זה שמרוויח איכשהו על חשבון בתי העסק/מגדלים הגונים. אני גם רואה את זה בעסקים שלי אבל אין צורך להכנס לכך.

אפרופו לונדון - שם הם כבר הגיעו לשלבי חקיקה בנושא תנאי החזקה של דגי זהב...שתבין עד כמה אנחנו רחוקים שנות אור.

ניסים פ Wednesday 16/07/2008 12:41

ידוע ... אני חייתי 4 שנים בתאילנד ( הירמנתי בלי סוף בחווה שעבדתי בה )
ו3 שנים בהולנד , בלגיה ...ששם אין מצב שמישהו ירצה לרכוש דג מהורמן ...
גם בארץ אני מאמין וצופה שהנושא יתפתח ( בעיקר בזכות אקווה ) אני כבר שם לב שמגיעים אלי יותר אנשים שמבקשים דגים לא מהורמנים ואפילו ביחס זכרים נקבות של 1 ל-3 ...ישר כח אקווה !!!
חייב לציין עוד נקודה : מי שמאמין שבמכירת דגים שיכולים להתרבות יורה לעצמו ברגל ... טועה טעות חמורה ... אפילו אם קניתי ביבוא להקת רבייה בסכום אסטרונומי ( דוגמת המשויישים ) לא תהיה לי בעיה למכור צאצאים שלהם בלי להרמן מחשש לתחרות

killer Wednesday 16/07/2008 14:23

דיון מעניין מאוד. :wink:

אקוורים זכרים ממלואים זהו עוד טרנד שנפוץ יותר בחו"ל מאשר אצלנו.
ישנו בחור בשם Joe Alary שהקים אקוורים כזה וכתב מאמר מדהים שפורסם בציקליד פורום:

All-Male Malawi Tank

במאמר הוא מחלק את השילובים ל -5 קטגוריות :

The All-Male Malawi Tank
The All-Male Mbuna Tank
The All-Male Hap Tank
The All-Male Peacock Tank
The All-Male Mixed Tank

אפשר לקרוא ולהבין איך כל שילוב עובד איפה הבעיות,והיכן יש הצלחות.

לעניין השילובים ואגרסיביות בין הזכרים.
זה כמובן נכון שכשיש נקבות במיכל האגרסיביות מצד הזכרים עולה.
בשילוב של רק זכרים ,יכולה להתרחש אגרסיביות מסוימת ,ובמיוחד בזכרים שדומים אחד לשני הן במראה והן בצבע.
אתן כמה דוגמאות.
בשילוב שביצעתי עם אלקטריק בלו/אהלי ומורים ללא נקבות ,השילוב היה ממש גרוע.
הזכרים לא הפסיקו לריב ,ולמעשה התוקפנים ביותר היו המורים.
קל להבין שהסיבה היא בגלל הצבע הדומה.
דבר דומה התרחש בין זכרי פיקוק לאהלי/אלקטריק בלו בגלל המראה הדומה למרות שהיו בעלי צבעים שונים.
דוגמא נוספת לא מוצלחת היא שילוב שלב סאלוסים ודמסונים,מכיוון שהזכרים בבגרותם דומים במראה החיצוני והן בצבע ,השילוב הזה לא יעבוד טוב כל כך.

בעיקרון ,גם מי שיקרא את המאמר יבין שלא תמיד כל השילובים יעבדו וצריך יהיה להפריד זכרים שלא מסתדרים אחד עם השני בעתיד. :wink:

שישו Wednesday 16/07/2008 16:04

ציטוט:

פורסם במקור על ידי שישו
וסליחה שאני מתפרץ...
מה לגבי אמריקאים ?

:up:

arik Wednesday 16/07/2008 19:33

[quote="Sprungster"]99% מהפיקוקים בארץ גם ככה אכלו הר של הורמון ככה שזה לא ממש משנה אם תמשיך או תפסיק ניסים...הזנים האלו בארץ כבר גמורים ולדעתי נראים על הפרצוף...איבדו את צורתם.

אגב, באיזה גודל אק' מדובר אריק?[/quote]

הגודל לא משנה, העלתי את הדיון בהנחה שהנפח וכמות הדגים מתאימה לאוכלוסיה רק שהיא זכרים בלבד

arik Wednesday 16/07/2008 20:43

ציטוט:

אגב, באיזה גודל אק' מדובר אריק?

מיכאל, ניסים ואני נפתיע אותך בתמונות לגבי הקביעה הנ"ל :wink:

Sprungster Wednesday 16/07/2008 20:59

arik, אני אשמח להפתעה שכזו....בינתיים המקום היחידי שבו ראיתי פיקוקים כמו שפיקוק צריך להראות זה אצל אמיל באקווריום.

אגב, ניסים - אתה מחזיק נקבות פיקוק למכירה ?

arik Wednesday 16/07/2008 21:10

ציטוט:

arik, אני אשמח להפתעה שכזו....בינתיים המקום היחידי שבו ראיתי פיקוקים כמו שפיקוק צריך להראות זה אצל אמיל באקווריום.

אגב, ניסים - אתה מחזיק נקבות פיקוק למכירה ?

נכון, מכיר את הפיקוק של אמיל. אבל כנראה שחוץ מאצל אמיל הסתכלת במקומות הלא נכונים.
חכה,חכה נוציא לכם את העיניים :hair:
בינתיים,בא נחזור לדיון המקורי, עדין אין מסקנה ברורה :wink:

ניסים פ Thursday 17/07/2008 09:22

מיכאל : יש לי כמה נקבות שרק תרצה ... ואם אצל אמיל אתה מתכוון לפיקוק ממללה אז הם נכדים שלי ...

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:38.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.