אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציקלידים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=30)
-   -   התנהגות מוזרה של יגואר, אמריקאים. (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=376358)

Tomas12 Thursday 30/04/2020 02:37

התנהגות מוזרה של יגואר, אמריקאים.

אהלן חברה, אני עוקב אחריכם כבר תקופה מרחוק, לומד ונעזר בחכמה של אנשים פה המון והחלטתי לקחת צעד קדימה את התחביב לשדרג את האקווריום ולהיות חלק מהפורום.
מי שמעוניין אשמח לפרט על האוכלוסיה וכו׳ אבל כרגע אני צריך להיעזר בכם קצת..

היגואר שלי (25 ס״מ ובת שנתיים וחצי בערך) לאחרונה התחילה להתנהג מוזר בספק לסוג של חוסר תיאבון ספק דיכאון..
אציין לפני זה שכל הזמן שהיא ברשותי היא חיה באקווריום של 280 ליטר ל5/6 דגים, הטילה פעם אחת כאשר הבן זוג שלה זה ספלנדידה כתומה יפייפה ושיותר גדול ממנה פיזית אך לצערי הרב זה לא יצא לפועל והם אכלו את הביצים..
לפני חודשיים בערך החלפתי אקווריום לאק׳ של 500 ליטר והכנסתי עוד דגים(10סהכ כרגע 16).. עבר סייקל והכל כמו שצריך וכו׳ והוספתי דקורציה על הדקורציה שהייתה קייימת.
האקווריום מאוד רגוע וכמעט ואין ריבים פרט לסינספילום שהטילו לי כבר פעמיים ותוקפים את הנקבה השניה...

הגענו לבעיה, היגואר מתנהגת בחוסר ביטחון ובסוג של אובדנות למרות שרואים שכל האקווריום מכבד אותה ולא יצא איתה לקרב(למרות שאף פעם לא הייתה תוקפנית ) , הדג היחיד שהסינספילום לא יתקוף ולא בהכרח מפחד כמו שלא מרגישים חשש..
קורה המון שהיא עושה מין ״עמידת ראש בפינה של האקווריום מאחורי הכדים וכדי לא לראות אף אחד וסוג של ״לנוח״..
כשהיא לא שם היא שוחה לטריטוריה שלה בקצה השני (שכבר נוקתה מחצץ והתחתית חשופה) ונשארת שם לא יותר מידיי פעילה ונראית עייפה. מציין גם שהספלנדידה דוחף אותה לשחות לשם ולהישאר שם וכאילו אומר לה תטילי כאן ועכשיו..

מישהו מוכן להסביר לי מה קורה איתה ? מרגיש כאילו יש פה טלנובלה שלמה..

Tomas12 Thursday 30/04/2020 02:49

תגובה להודעה: התנהגות מוזרה של יגואר, אמריקאים.

3 קבצים מצורפים)
תמונות מצורפות מטה

אסף חנונה Thursday 30/04/2020 12:27

והספלנדידה לא בעל מכה קצת??? כל הקשקשים של היגואר במקומם? היא נראת טוב מעט שמנמנה או בטן שקועה?

Tomas12 Friday 01/05/2020 03:49

הספלנדידה יותר כמו בעל מחנך שדוחק בה להישאר בבית..
אבל לא תקף אותה אפילו לא פעם אחת..
אכן היא שמנמנה וכל הקסקסים במקום.

Tomas12 Monday 04/05/2020 02:38

מקפיץ למען עזרה...
אעדכן קצת שהיגואר חזרה לפתח תיאבון אבל עדיין אוהבת להתבודד..

אסף חנונה Monday 04/05/2020 07:28

סרטון יכול לעזור

אם זה היה דג פחות חזק מיגואר אז הייתי אומר לך לנסות אנטיביוטיקה כללית כלשהי

היות וזה יגואר שנכון לעכשיו אוכלת, שמנמנה וללא פצעים חיצונים אז לא הייתי מוסיף כלום חוץ ממלח.
יגואר דג מאד חזק, אולי היא פשוט מקשיבה להנחיות...

ytz Monday 04/05/2020 19:06

ציטוט:

פורסם במקור על ידי אסף חנונה (הודעה 825213894)
יאולי היא פשוט מקשיבה להנחיות...

מועבר לפורום...
:rotflfx2:

Tomas12 Wednesday 06/05/2020 13:53

ציטוט:

פורסם במקור על ידי אסף חנונה (הודעה 825213894)
סרטון יכול לעזור

העפת מבט בתמונות ?

אם זה היה דג פחות חזק מיגואר אז הייתי אומר לך לנסות אנטיביוטיקה כללית כלשהי

היות וזה יגואר שנכון לעכשיו אוכלת, שמנמנה וללא פצעים חיצונים אז לא הייתי מוסיף כלום חוץ ממלח.
יגואר דג מאד חזק, אולי היא פשוט מקשיבה להנחיות...

והיא חזקה אני בטוח פשוט מתלבט באמת אם להתחיל טיפול ולבודד או שאין צורך והכל בסדר..
הפחד הוא שאם כן קיים לה משהו שאר האקווריום ידבק...

אסף חנונה Thursday 07/05/2020 09:15

דגים כמו שלך לא נדבקים בקלות, והחלפת מים זה תמיד בריאות

בתמונות ראיתי אותה פעמיים עם הראש כלפי מטה שיכול להעיד על בעיה בשלפחות ציפה
ועוד תמונה שהיא נראת בה נהדר

בסרטון אפשר לראות אם יש בעיה בשלפוחית ציפה כי השחייה היא לא חלקה - יותר כמו קפיצות קטנות בהן הדג משקיע מאמץ יתר לייצב את עצמו בעמודת המים

Tomas12 Thursday 14/05/2020 16:23

השלפוחית ציפה שלה בסדר גמור והיא שוחה נהדר...
לפעמים יש לה מין הבזקי דיכאון אז היא מתנהגת מוזר אבל נכון לכרגע החלפתי להם אוכל ושיניתי קצת את הדקורציה לגזעים עם מקומות מסתור ונראה שזה עושה לה טוב..

תודה לכל העוזרים אעדכן בתוצאות 💪🏻

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 01:52.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.