אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציקלידים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=30)
-   -   דג במיקוד-קאלבוס (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=134541)

רותם Monday 11/08/2008 18:35

דג במיקוד-קאלבוס

מבחינתי ובראייה שלי הקאלבוס הוא מלך הטנגניקה,דג מיוחד ואצילי שעד לפני כמה שנים(4-5)מחירו הרקיע שחקים ואנשים רדפו אחריו בכל הארץ(נכון פיליפ?).
היום זה כבר נראה אחרת,הקלבוס מגיע באופן שוטף לארץ מה שהיה פעם מגיע רק בייבוא מיוחד היום נמצא כמעט בכל חנות דגים ואפילו הקטנה ביותר ועדיין הוא נחשב לדג אטרקטיבי שלא נס ליחו,הנה ההזדמנות שלנו החובבים לתת לקלבוס את הכבוד המגיע לו....
מי מגדל את הדג ?במה אתם מאכילים אותו?התנהגות תוך מינית?התנהגות כלפי דגים אחרים?מהם השילובים הקלאסים עבורו?מישהו מפה הצליח להרבותו ויכול לתת טיפים?

אסף tmh Monday 11/08/2008 19:18

אממ...

אני מגדל את הדג הזה,התאהבתי בו אחרי שראיתי את האקווריום תצוגה של מיכאל בלימן ליפני מעל שנה.
אצלי יש קרוב ל 20 פרטים של קאלבוס + קומפרסיספס בגדלים שונים באק' של 260 ליטר (אני יודע שזה לא הכי טוב ועל הכוונת אקווריום מטר וחצי).
בהתחלה היו לי פחות קאלבוסים ואיתם אנצינטרוסים בוטיות ללופי דוגרי קונכיות ,טרטו,וטנגניקאים נוספים אך כל הזמן נשלפו האחרים והגיעו עוד קאלבוסים עד שהאקווריום היום מכיל כמעט רק אותם.
למרבי הפלא למרות שיש לי מספר זכרים בגודל של 10-12 אין מריבות ופציעות כלל והאקווריום שקט ורגוע, הדג לא מגלה אצלי אלימות תוך מינית כלל גם בגדלים שונים - ולא אלים כלפי שאר השוכנים באקוויריום.
הבעיות היחידות שהיו לי היו בכיוון ההפוך של ללופי ,טרטו וראגני שהתעללו לי בקאלבוסים,כמו כן השילוב עם בוטיות היה לא מוצלח בגלל התזזתיות של הבוטיות למול הקאלבוסים.
באקווריום מספר כדים וקונכיות והחברה מטילים לא מעט היו מספר הטלות של קומפרסיספס אורנג' מזכר אחד ושתי נקבות, ומספר הטלות של קאלבוסים שחורים בחודשים האחרונים.
אני לא עשיתי כלום לעודד רביה - הדבר קרה מעצמו - רק חשוב להקפיד לתת להם מקום מיסתור כמו כדים צרים יחסית וקונכיות,והם מסתדרים לבד.אצלי נקבות מטילות קטנות בחצי מגודל הזכר ואחרי ההטלה הראשונה כל 3-4 שבועות יש הטלה נוספת, אך מה שמתסכל בהטלות הוא קצב הגידול האיטי של הדגיגים,ניתן לראות באלבום שלי באקווה סט תמונות של הטלה וגידול דגיגים.
תזונה שלי היא NLS פורמולה A ואושן נוטרישן בשרי וטטרה ביטס ביבש וארטמיה ותולעי דם בקפוא.
משטר של 40% הלחפות מים שבועי באקווריום בוגרים ו 50% כל יומיים באקווריום דגיגים.

לטעמי מלך האקווריום!

https://www.aqua.org.il/modules.php?n...247&highlight=

פיליפ Monday 11/08/2008 19:36

אכן אחד הדגים היפים....עעד היום חביב עלי
גידלתי אותם לפני כ-5 שנים כשהיה די נדיר....היה לי זכר גדול יחסית(במקור של אלוני) וזכר אחר גדול מדהים בלאק פקטורל(במקור של כותב ההודעה :wink: ) וכמה נקבות.
אצלי גילו רגישות לטמפ גבוהה מעל 32 מעלות, וחלקם חלו המחלות מעיין והחזירו ציוד.
הייתה אגרסיביות כלפי קומפרסיספסים.

המלצה שלי...לא לקנות קטנים מהסיבות הבאות.
1.זמן גדילה ארוך מאוד בכל קנה מידה.
2.רגישים הרבה יותר.
3.נוטים לעיוותים של הפה....מה שמכער את הדג מאוד.

למרות העלות....רק בוגרים!!!

Citron Monday 11/08/2008 20:06

אצלי כרגע יש קאלבוסים צהובים ושחורים.
למרות שאני מסכים עם פיליפ על הרגישות קניתי אותם בגודל 2 ס"מ.
האכלה שלוש פעמים ביום, בוקר יבש (nls ציקליד פורמולה, אומני פורמולה של אושן), צהריים קפוא (תולעי דם/ארטמיה) ובערב שוב יבש (טוב, בכל זאת אני מנסה להקפיץ להם גודל).
התנהגות תוך מינית, טיפה תוקפים אחד את השני מדי פעם אבל לא משהו רציני חוץ מרדיפה קטנה.
לא מתייחסים לדגים אחרים.
שילובים קלאסיים זה טנגניקה קלאסי (לפטוזומות, נוברי חול וכל הנלווה בזאת).
רבייה, תחכו קצת. :wink:

ד"א, לדעתי כל החוקים פה רלוונטיים גם לגבי קומפרסיספסים.
למרות שהקאלבוס הוא "המלך" של הטנגניקה עדיין העץ רלוונטי לקומפרסיספס.
רק לשם השוואה למה מלך? בשבילו פתחתי אק' טנגניקה חדש במקום מלאווי.
השאר היו ברירת מחדל בשביל שצריך עוד דגים באק'.
בסוף המשכתי להכנס לשאר הטנגניקה.

adirdg Monday 11/08/2008 21:04

דג יפה ו מעניין מאוד . (למה אין לי מקום לעוד אקווריום אוףף :lol: )

אולי אפשר להסביר פה את ההבדל החיצוני בין קאלבוס לקומפרסיספס שלרוב אני מזהה נכון. :hair:

talm Tuesday 12/08/2008 00:24

האמת שאני מגדל דגים כאלו כבר מספר שנים.
האופי של הדגים האלו אצלי הוא אופי של "ארס".
כל היום הם הולכים מכות בינם לבין עצמם.

yoel46 Tuesday 12/08/2008 00:34

באחד האקווריונים שברשותי (120 ליטר)אני מגדל חמישה זוגות של קלבוס בלק פקטורל בוגרים. היו כבר שלוש הטלות
באחת מהם איחרתי בהוצאת הדגיגים והם נאכלו ע'י הדיירים האחרים ..התוצאה כ150 דגיגים .
ההטלה פסקה עקב החום הרב בחדר האקווריונים31 מעלות ..
ניזונים מטטרה ביטס ,לפעמים תולעי קמח קטנים .
ישנם מריבות מינוריות אבל אין מצב של פציעות.
אני משתמש בכדים בלבד,והסיבה ,ביקורת טובה יותר על הנעשה בתוך הכד, אין מצב של לכידה
כמו בכונכיות.
החלפת מיים פעמיים בשבוע 15%
וכמו שכתבו קודמי דג אציל אבל גדל באיטיות (לאן אנו ממהרים??)
נ.ב. באק' רק הקלבוסים עם אנציסטרוס בוגר.

kaiser ocean Tuesday 12/08/2008 04:04

רותם,יופי של עץ פתחת :up:

הקאלבוס הוא אחד הדגים היפים שיצא לי לגדל.
הרומן שלי עם הדג התחיל מתמונה של אקווריום טנגניקאי שפגשתי באחד האתרים בחו"ל,ומשם כבר הייתה קצרה הדרך אל הדג.

מה שמשך אותי בדג,זה המבנה האלסטי המשוח מקצה זנבו ועד לאפו הסולד וכן לצבע בסיס גופו האפור-כחול שמחזיק מעליו טקסטורת קווים "חמושת זרקורים" לבנים מיניאטוריים הרוקמת יחד את סנפירי גופו דמויי מניפה יפנית..{לא יכולתי שלא לתאר את.. :love:}

יש לציין שלא ויתרתי והכן הרבתי את הדג{3 זוגות black}.
האמת היא ,שלא כיף גדול לגדל את דגיגי הקאלבוס וכן,למרות התנאים המקסימליים בגידולם,הדגיגים עדיין גדלים בפיגור משמעותי מרוב הציקלידים,אך למרות זאת הייתי אומר שזה כמו שוקולד{גם כשהוא גרוע,הוא עדיין טוב :wink: }.

השילוב שאהבתי יחד איתו,היה עם ללופי,ראש אריה,ולפתוזומה.

אצלי התנהגותו נחשבה די מתונה{בשילוב נכון כמובן} והאמת שלא ממש יצא לי לראות אגרסיביות חריפה כלפי דגים אחרים{שלא מבני מינו},אלא יותר סוג של טריטוריאליות כמו רוב הציקלידים המתונים.

האכלתי באושן נוטרישן-מרין פלטס פורמולה-1,NLS,טטרה ביטס,קפואים של אושן{ארטמיה,ביצי לובסטר,מייסיס ועוד..}.

אצלי הקאלבוס מדורג "בחבר האצולה הגבוהה" של טנגניקה: הנסיך של טנגניקה.
מכיוון שמלך יש רק אחד,ושחבוש לראשו בבגרות,"כתר בשרני" :wink:

Sprungster Tuesday 12/08/2008 14:52

מה דעתכם על שילוב של קלבוס/קומפריספס עם דמסוני?

אני חושב שזה לא ילך מכיוון שהדמסוני יפרקו אותם/לא יתנו להם להגיע למזון ובאופן כללי הם תזזיתיים מדי בשבילם אבל אני אשמח אם מישהו ניסה זאת כבר בעבר.

מקסימום אני אגדל זוג באק' נפרד. :wink:

bloodsucker Tuesday 12/08/2008 20:39

היי מיכאל אצלי היו שלושה דמסונים וקאלבוס בלאק זאיר אחד באותו אקו' ובעיקרון אם די התעלמו אחד מהשני כשהדמסוני לרוב בפינה שלהם והקאלבוס שוחה במרכז האקו'.
בהאכלות היתה הבעיה מכיוון שכדי שהקאלבוסים יגיעו לאוכל הייתי צריך לזרוק כמויות מאוד נדיבות של NLS שכידוע לא זול ולרוב הקאלבוסים היו מקבלים את המנה שלהם כשהדמסונים כבר מתפוצצים ממנו (אני קורא להם מאז דגי חזיר).
כיום הקאלבוס שוחה באותו אקו' והצתרפו עליו עוד 4 חברה קטנים יותר.
לדמסונים שלום והם עברו לאקו' משלהם ונוספו גם שם מספר פריטים (וכבר החלו הטלות)

קאלבוס בהחלט דג מרשים ומיוחד מאוד אבל עדיין יש לי דגים אחרים שעוקפים אותו ברשימה

רותם Tuesday 12/08/2008 22:22

מיכאל,לדעתי לא תהיה בעייה.
הדמסונים אוהבים להציק ונהנים עוד יותר שמחזירים להם,הקלבוס הינו דג פסיבי שמעדיף להתגונן על ידי הטיית גופו שם הוא מכוסה בשרין שמגן עליו.
לדעתי הדמסונים יאבדו בקלבוסים עניין די מהר.
יואל,למה אתה לא מפריד את הזוגות שלך?
לגבי ההערה שלך על הכונכיות והכדים אני בהחלט מסכים,לא חסרות עדויות על קלבוסים שנתקעו בכונכיות ללא יכולת לצאת.

Dor-L Wednesday 13/08/2008 00:29

מניסיון שלי בעבר עם קאלבוסים,גם בישבילי הוא מלך הטנגניקה,בפעם הראשונה שהיו לי קאלבוסים הם היו מייבוא של איר פיש גרמניה,אמרו לי שהם גודלים לאט והתעקשתי,גידלתי אותם עד לגודל של 5 ס"מ ומכרתי מתוך ייאוש של גדילתם,אחרי 8 חודשים שוב קניתי קאלבוסים ואלו היו הקאלבוסונים מהקאלבוסים שמכרתי.

אז למי שמחליט לקנות קאלבוסים שהם דגיגים,רדו מהעניין,אם אתם רוצים דג יפה בעל נוחכות באקווריום תקנו זוג בוגר מהטבע וגם יהיה ביקוש לדגיגים שלהם.

yoel46 Wednesday 13/08/2008 00:52

ציטוט:

פורסם במקור על ידי רותם
.
יואל,למה אתה לא מפריד את הזוגות שלך?
לגבי ההערה שלך על הכונכיות והכדים אני בהחלט מסכים,לא חסרות עדויות על קלבוסים שנתקעו בכונכיות ללא יכולת לצאת.

איני מפריד מכמה סיבות ,והעיקרית היא אופי התחביב ,חשוב לי יותר להיכנס לחדר הדגים
ולראות להקות של דגים כל אק' יעודי לסוג אחד ,מאשר הריבוי עצמו ,צריך להבין אני מאוד אוהב להרבות אבל כלהקה, גם אם התוצאה תהיה רבע מהדגיגים .
סיבה אחרת היא התשתית ,כל האק' שלי בנויים לדיסקוסים שהקטנים מבינייהם120 ליטר
כך שהם גדולים מדיי לזוג שאינו דיסקוס,וסיבה נוספת הם די רגועים יחסית לצקלידים
יש מעט "ויכוחים" אבל לא יריות באש חייה.

Sprungster Wednesday 13/08/2008 18:44

bloodsucker, תודה על התגובה.

אגב, הסאלוסי/אצי דגים הרבה יותר חזירים מהדמסוני :lol:

אני אוסיף קלבוסים ואולי קומפרסיספסים בקרוב ונראה איך הולך. תודה.

dan_h Wednesday 13/08/2008 21:38

בעבר פירסמתי את המאמר הזה באתר אחר ובפורמט אחר...חשבתי שאולי יהיה נחמד להעלות אותו גם כאן?...אם כבר מדברים על קלבוסים....אפשר לדפדף כמו ספר,להגדיל עמודים וכו'
לשיפוטכם....
הקלק כאן

shmulik212 Wednesday 13/08/2008 21:44

אני מגדל קלבוסים כבר כמה שנים את כול הקלבוסים שלי אני קניתי אותם קטנים
וגידלתי אותם לגודל של כ11 ס"מ יש לי שחורים צהובים ולבנים אחד הדגים הכי אהובים
אלי בשביל לגדל דגיגים של קלבוס בלי עיוותים צריך הרבה החלפות מים ולתת להם ארטימיה מובקעת
הם חולים על הרטימיה וזה גם נותן להם לגדול יותר מהר היו לי כבר כמה הטלות ולהרבה חברה מהפורום יש את הדגים שלי בקיצור דג פשוט מדהים ואחלה עץ פתחתה רותם :up:

רותם Wednesday 13/08/2008 22:17

ציטוט:

פורסם במקור על ידי dan_h
בעבר פירסמתי את המאמר הזה באתר אחר ובפורמט אחר...חשבתי שאולי יהיה נחמד להעלות אותו גם כאן?...אם כבר מדברים על קלבוסים....אפשר לדפדף כמו ספר,להגדיל עמודים וכו'
לשיפוטכם....
הקלק כאן

בהחלט במקום דן וברוך שובך. :up:
נשמח לשמוע עליו מניסיונך..

רותם Wednesday 13/08/2008 22:19

ציטוט:

פורסם במקור על ידי shmulik212
אני מגדל קלבוסים כבר כמה שנים את כול הקלבוסים שלי אני קניתי אותם קטנים
וגידלתי אותם לגודל של כ11 ס"מ יש לי שחורים צהובים ולבנים אחד הדגים הכי אהובים
אלי בשביל לגדל דגיגים של קלבוס בלי עיוותים צריך הרבה החלפות מים ולתת להם ארטימיה מובקעת
הם חולים על הרטימיה וזה גם נותן להם לגדול יותר מהר היו לי כבר כמה הטלות ולהרבה חברה מהפורום יש את הדגים שלי בקיצור דג פשוט מדהים ואחלה עץ פתחתה רותם :up:

אהלן שמוליק.
אני יודע שאתה חובב קלבוסים מושבע,אגב יצא לך להרבות אותם?יש תמונות במקרה?

kaiser ocean Wednesday 13/08/2008 23:11

ציטוט:

פורסם במקור על ידי dan_h
לשיפוטכם....
הקלק כאן

יפה מאוד,אהבתי :up:

אביעוז Wednesday 13/08/2008 23:13

ציטוט:

פורסם במקור על ידי KAISER_T
ציטוט:

פורסם במקור על ידי dan_h
לשיפוטכם....
הקלק כאן

יפה מאוד,אהבתי :up:

:up: :up:
תבואו לבקר גם בדיסקוסים 8)

Oz Wednesday 13/08/2008 23:20

ציטוט:

פורסם במקור על ידי dan_h
לשיפוטכם....
הקלק כאן

יפה מאוד...
תודה על שיתוף המידע! :up:

I.P.L ייעוץ ומכירות Thursday 14/08/2008 00:00

ציטוט:

פורסם במקור על ידי yoel46
באחד האקווריונים שברשותי (120 ליטר)אני מגדל חמישה זוגות של קלבוס בלק פקטורל בוגרים. היו כבר שלוש הטלות
באחת מהם איחרתי בהוצאת הדגיגים והם נאכלו ע'י הדיירים האחרים ..התוצאה כ150 דגיגים .
אני משתמש בכדים בלבד,והסיבה ,ביקורת טובה יותר על הנעשה בתוך הכד, אין מצב של לכידה
כמו בכונכיות.

באמת למה למהר? :wink:

הלבנים שהפכו לשחורים?

ישראל

אבי. Thursday 14/08/2008 00:14

ציטוט:

פורסם במקור על ידי dan_h
לשיפוטכם....
הקלק כאן

יפה מאוד ומושקע :up:

yoel46 Thursday 14/08/2008 00:30

ציטוט:

פורסם במקור על ידי I.P.L ייעוץ ומכירות
ציטוט:

פורסם במקור על ידי yoel46
כמו בכונכיות.

באמת למה למהר? :wink:

הלבנים שהפכו לשחורים?

ישראל

לא תאמין איך הם נראים היום :up: כולל הדגיגים שלהם.(הם כה שחורים שלא נראים בחושך)
גם הפייר פין האחרונים שלקחתי מתקרבים לעברם ,מקווה להטלה בקרוב

שוני ז"ל Thursday 14/08/2008 02:49

ברוך הבא דן
התלהבתי :up:

גלגו Thursday 14/08/2008 11:18

ציטוט:

פורסם במקור על ידי dan_h
לשיפוטכם....
הקלק כאן

מדליק ביותר :up: :love:
כ להכבוד - גם על המאמר עצמו -אבל במיוחד אהבתי את הפורמט (מצטער אני לא "איש ציקלידים" :hair: ),
גל

bloodsucker Thursday 14/08/2008 16:53

דן מאמר יפה מאוד אולי תעלה עוד כמה? :wink:

פיליפ Thursday 14/08/2008 17:46

ציטוט:

פורסם במקור על ידי dan_h
לשיפוטכם....
הקלק כאן

בעמוד 4(תנאי מים) יש טעות.

לא מדובר על רמירז ועל הצבעים של קלבוס....לא הייתי קורה לזה צבעים :wink:

פיליפ

adirdg Thursday 14/08/2008 17:50

כן גם אני ראיתי את זה צריך לתקן
:wink:
ו אם כבר קטלבוס נשאר לי מקום בבית לעוד אקווריום אחד משהו כמו 90-5 ס"מ. (או אקווריום פינתי.) האם אפשר לגדל קאלבו בגודל כזה? אני ינסה לפצות על זה ברוחב האקווריום.

dan_h Thursday 14/08/2008 18:25

תודה חברים על שהסבתם את תשומת לבי לטעות!זה רק מראה שהחברים כאן קוראים בעיון את המאמרים ולא סתם מחמיאים מתוך נימוס!לזה קוראים משוב אמיתי :up: :up:
הדבר תוקן בזכותכם!
הקלק כאן

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:11.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.