אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציקלידים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=30)
-   -   רעיונות לפרוייקט- 840 ליטר (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=376854)

נחליה ביננפלד Sunday 07/06/2020 09:58

רעיונות לפרוייקט- 840 ליטר

אז בשעה טובה לקחתי על עצמי פרוייקט- לחדש את האקווריום בבריכה הקהילתית ביישוב
האקווריום במידות 300X73X40 שזה בערך 840 ליטר מים, כרגע האקווריום מאוד מלוכלך אז השלב הראשון יהיה ניקיון, יש באקווריום סלעי כורכר שהמנהל מעדיף שאשתמש בהם, אישית לא התלהבתי מהצבע שלהם במיוחד ויכול להיות שאשכנע אותו להשקיע בסלעים חדשים...
בכל אופן כאן אתם נכנסים לתמונה- אני מחפש רעיונות לאוכלוסיה ועיצובים שונים ומכיוון שאין לי שום ניסיון עם אקווריום ציקלידים אני צריך עזרה בבחירת האפשרויות, הדגשים העיקריים זה שהאקווריום הולך להיות בתחזוקה נמוכה עם מאכילים אוטומטיים ואולי אפילו החלפת מים אוטומטית ככה שהאוכלוסיה צריכה להסתדר עם זה [אני אגיע רק פעם בחודש לטיפולים ואשאיר הוראות תפעול שוטף למצילים], וכן צריך להיות בולט ולתפוס את העין גם ממרחק של כמה מטרים
בנוסף התקציב אומנם נדיב אבל לא בשמיים ככה שאופציות זולות יותר מקבלות גם כן עדיפות
חשבתי על כמה אופציות:
א'- מלאוי מבונות וטרופאוסים ממה שאני מכיר חשבתי להתחיל עם קורלאוס דמסוני ולהקה של טרופאוס כלשהו... הבעיה היא שמסלעה נורמלית תתפוס לי חצי מעומק האקווריום אז לא בטוח שזה ילך
ב'- מלאוי הפלוכרומיסים- אין לי באמת ידע עליהם רק שבענף הזה במשפחה יש דגים גדולים יותר שיבלטו מרחוק
ג'- טנגניקה- אני לא באמת מכיר יותר מדי באגם הזה אבל פתוח להצעות
ד'- דרום אמריקאים רגועים- עיצוב של גזעי סחף ואולי קצת אנוביות [נראה לי ניצול יותר טוב של העומק הצר של האקווריום]

moshen7 Sunday 07/06/2020 10:14

תגובה להודעה: רעיונות לפרוייקט- 840 ליטר

לדעתי עדיף אמריקאים רגועים, במיוחד לאור העובדה שלא תהיה עין צמודה באופן קבוע למה שקורה באקוריום והאפריקאים יכולים להיות אגרסיביים.
אם רוצים לצמצם הוצאות, יהיה צורך לרכוש דגים צעירים וקטנים, ייקח זמן עד שיגדלו למימדים שייבלטו מרחוק. באמריקאים המחירים בדרך כלל גבוהים יותר מהאפריקאים הנפוצים, אותם אפשר לרכוש במחירים נוחים יותר גם בגודל בינוני פלוס.

נחליה ביננפלד Sunday 07/06/2020 10:33

באקווריום כל כך ארוך אי אפשר לסדר מספיק מרחב ככה שגם אפריקאים יסתדרו?

אמיר.פ Sunday 07/06/2020 12:21

אם אתה מחפש תנועה וצבעים טובים באקווריום הייתי הולך על מבונות מאגם מלאווי.
גם מחירם נוח.
אממה, תצטרך הרבה דגים לאקווריום בגודל הזה.
או לחילופין לקחת להקות רביה מסודרות עם מספר זכרים ונקבות ידוע וכך עם הזמן ישרדו דגיגים והלהקות יתעבו עם הזמן.

ממליץ להתרחק משילוב טרופאוסים מכיוון שיראו רע עקב דומיננטיות של המבונות.
וטרופאוסים יודעים להיראות רע כשלא טוב להם.

נחליה ביננפלד Sunday 07/06/2020 15:53

מה כן אפשרי לשלב עם מבונות?
אני מניח שאין בעיה עם פלאקו למשל אבל חשבתי על דגים שינצלו את גוף המים (מבונות הרי קרובות למסלעה רוב הזמן לא?)

אמיר.פ Sunday 07/06/2020 23:49

אצלי ממלאים בכבוד רב את כל עמודות המים.
וכך גם אצל חברים נוספים שאני מכיר.

דגים צעירים/מתבגרים (חסרי ביטחון) בהחלט עלולים להיצמד למסלעה.
עם הזמן שהדגים מרגישים ביטחון הם שוחים בכל האקווריום.
עיצוב מסלעה לגובה יתן להם סיבה נוספת להסתובב בכל האקווריום.

עם מבונות מומלץ לגדל מבונות.
אפשר להוסיף שוכני קרקעית כגון אנציסטרוסים וסינודונטיסים.https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...b624e4c156.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

ytz Monday 08/06/2020 08:37

אמיר תענוג כל פעם לראות את אשכול התמונות שלך
אבל מה עם הצמחייה

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:54.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.