אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=12)
-   -   שיקום האקווריום... (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=1356)

A.A Thursday 09/05/2002 15:17

שיקום האקווריום...

שלום רב,

התאר לכם את האקווריום שלי:
הרבה ירוקה וכמה דגים וזה ממש לא טוב יחסית לזמן שהוא היה חדש, אההה.....אלה היו ימים , שעדיין היה לחצץ צבע חום ורדרד ולא ירוק ירוק כהה כמו היום,

בקיצור איך אני מנקה את כל הירוקת מהחצץ ( מהזכוכית זה פחות בעיה יש לי מגנטים)

אז מהם האפשרויות שלי?

benrokh Thursday 09/05/2002 15:25

אסף-אני חושב שמה שאתה צריך זה אנציסטרוס טוב+כמה שרימפסים אם לא יטרפו אותם
:wink:

אור Thursday 09/05/2002 15:27

אם האק' שלך ליד השמש ואתה לא מנקה אותו אפשר להבין....
אבל אם אתה מנקה אותו והוא לא בשמש אז זו תופעה מוזרה ...
אתה יכול לתת עוד פרטים על האק'?

asaf Thursday 09/05/2002 15:28

הזכרת לי,
גם לי הופיעו כמה אצות ירוקות שטוחות על החצץ 1-2 מ"מ.
הדגים המנקים יכולים "להוריד" את זה?

אור Thursday 09/05/2002 15:32

אני חושב שדגים מנקים זה לא מספיק אתה צריך לשפשף את זה...
בהצלחה :wink:

A.A Thursday 09/05/2002 16:54

ובכן...

האקווריום חשוף רוב היום לשמש , והאצות שעל השמשה לא מפריעים לי כי אפשר לנקות אותם אבל החצץ הפך ירוק האם צריך להוציא את החצץ ולנקותו, ובפחם פעיל שלי יש חומר נגד אצות זה לא אמור לטפל בבעיה?

shahar Thursday 09/05/2002 17:00

לפעמים אצות זה דבר חשוב ואף חינוי לפעולות האק (האצות מסלקות לך ניטראט מהאק') אבל המצב שלך די עגום.
אני במקומך הייתי מוסיף שמרלה (אכלן אצות סיאמי), הוא לדעתי אח הדגים שמנקים הכי טוב את האק'.

eran_c Thursday 09/05/2002 19:28

אני אספר לכם מקרה שקרה

אבא שלי היה לו בידיוק את אותה בעיה

הוא הוציא את הדגים לדלי

ושם אקונומיקה בריכוז יחסית נמוך של חצי כוס(כל הציוד בפנים כולל חצץ והכל)

תוך 10 דקות הכל היה מצוחצח

הוא החליף הרבה מאד מים

החזיר את דגי הזהב שלו

והם חיו באושר ואושר חלקם עד עצם היום הזה

זה קצת קיצוני....

benrokh Thursday 09/05/2002 21:34

אני ניסיתי טיפול דומה לאצות שעירות ותוך כחצי דקה בתמיסה של אקונומיקה וחומצה האצה מתה
לא מומלץ ברוב האק' כטיפול שטחי

john the fisherman Thursday 09/05/2002 23:18

אצות

אצות...זה לא תמיד דבר רע..אל לנו לשכוח שזה מפעל לפרוק ניטריטים...אבל באמת שנשבר לי מהן ...יש לי אקווריום גדול מאוד והאצות ממש מבאסות אותי..לא בגלל שהן קיימות אלה בגללשהן חומות!!!!!!!!
מגעילות! והלוואי שהן היו ירוקות...אני חושב שזה יהיה פנטסטי ..אפילו חשבתי לנסות להוסיף מנורת
U.V
חיצונית מקבילה לזכוכית לראות את התוצאות אולי עם קצת פוטוסינטזה משובחת יווצרו להן אצות ירוקות..אך אין לי מושג מה תיהיה ההשפעה על הדגים ובכלל האווקיום לכן כרגע אני עדיין לא מנסה...

יש רעיונות?

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 12:14.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.