אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   אקווריום צמחייה (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=14)
-   -   תוצאות קשיות שונות עם JBL ו - API (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=377466)

טניה Saturday 15/08/2020 14:39

תוצאות קשיות שונות עם JBL ו - API

הי, רכשתי בדיקת KH של API (טיפות),
הקודמת הייתה של JBL ( גם על בסיס טיפות),

החלטתי לבדוק את המים עם שתיהן ולראות אם התוצאה עקבית והתאכזבתי שהיא ממש לא, עם JBL קשיות יצא 6, ועם API יצא 9 (!).

בדקתי פעמיים עם שניהם וקיבלתי אותה תוצאה, ועכשיו אני קצת לא יודעת מה לעשות, אני לא חושבת שאני עושה טעות כי זאת בדיקה פשוטה של הוספת טיפות עד שינוי צבע...

היום הוספתי מערכת co2 וחשוב לי לדעת בדיוק מה הערך של ה KH, מישהו חווה בעיה דומה ומה הפיתרון?

KB24 Sunday 16/08/2020 08:11

תגובה להודעה: תוצאות קשיות שונות עם JBL ו - API

בוקר טוב, מה תאריך התפוגה של שתי ערכות הבדיקה?

בזמנו הייתה לי ערכה של API שפגה תוקפה, לא שמתי לב והמשכתי להשתמש בה - הייתי מגיע לערכים מטורפים של KH ו-GH, הסברתי לעצמי שאולי זה המצע או כל מני תירוצים. בשלב מסויים קיבלתי תוצאות אפילו מעבר לסקאלה של המדידה (למעלה מ-14 טיפות).

בפעם השלישית שעברתי את הסקאלה, הסתכלתי על התוקף והבנתי שהערכה אבודה ונפרדנו לשלום. יש הרבה תערובות כימיות שישרדו לנצח - ויש הרבה שלא. אני חושב שזה המקרה עבור ערכות KH \ GH.

טניה Sunday 16/08/2020 09:28

ה API עד 2024,
ה JBL על הבקבוק יש את המספר 1016 שנראה כמו הדפס של תאריך אבל לא ברור לי איך לקרוא אותו... יש לי בדיקות אחרות של JBL וגם שם זה 1024 או 1011

אסףכ Sunday 16/08/2020 09:40

ציטוט:

פורסם במקור על ידי טניה (הודעה 825222293)
ה API עד 2024,
ה JBL על הבקבוק יש את המספר 1016 שנראה כמו הדפס של תאריך אבל לא ברור לי איך לקרוא אותו... יש לי בדיקות אחרות של JBL וגם שם זה 1024 או 1011

נשמע קצת הזוי אבל יש מצב ש1016 זה עד החודש העשירי ב 2016 ?
ניסית עם הערכה של 1024?

Yuval57 Sunday 16/08/2020 09:47

׳בדרך כלל זהו מספר השבוע בשנה והשנה. לפי מה שטניה מתארת אני לא חושב שזה כך.
אולי עד היום האחרון של 2016 - ובדרך כלל יודפס לפני המספר EXP.

טניה Sunday 16/08/2020 10:05

ציטוט:

פורסם במקור על ידי אסףכ (הודעה 825222297)
נשמע קצת הזוי אבל יש מצב ש1016 זה עד החודש העשירי ב 2016 ?
ניסית עם הערכה של 1024?

הבקבוק עם התאריך 1024 הוא בדיקה אחרת, לדעתי אפשר לשלול שזה תאריך ייצור כי זה לא הגיוני

הבקבוק עם המספר 1011 הוא גם בדיקה אחרת, והוא חדש שקניתי מהחנות לפני שבוע .. גם לא הגיוני שיוצר ב 11' וגם לא הגיוני שזה פג תוקף כי זה חדש מהחנות

לדעתי זה לא התוקף אבל אין יותר שום דבר על הבקבוק

Yuval57 Sunday 16/08/2020 10:22

אם כך כנראה שזה מספר אצווה (batch). לפעמים תאריך התפוגה מודפס דווקא על הקופסה, תבדקי גם שם למען הביטחון.

בדיקת קשיות בטיטרציה (טפטוף טיפות עד לשינוי צבע) היא פחות אמינה. בעיקרון צריך לנער היטב את המבחנה בין טיפה לטיפה, תראו לי מישהו שעושה זאת. במעבדה אנחנו משתמשים בבוחש מגנטי לצורך טיטרציות, כדי להבטיח פיזור אחיד של החומר.

בכל מקרה כדי לראות מה אמינות הערכה תבדקי שלושה דברים - הראשון, מי ברז (בשתי הבדיקות).
השני, מים מזוקקים (או מי אוסמוזה). פה הצבע אמור להשתנות בטיפה הראשונה או השניה, הבעיה שקשה להבחין בשינוי צבע היות והוא בהיר מאוד.
השלישי, את יכולה לנסות לדלל את מי האקווריום ביחס של 1:1 במים מזוקקים ולנסות לבדוק שוב.
בהצלחה!

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:15.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.