אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציקלידים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=30)
-   -   החלפת מים כל יום (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=368268)

s1241 Thursday 10/05/2018 09:06

החלפת מים כל יום

שאלה קטנה , החלפת מים כל יום בכמות של 50 אחוז ויותר, מיותר או חיוני ?

תודה והמשך יום נעים.
שי .

תמיר מ. Thursday 10/05/2018 09:13

תגובה להודעה: החלפת מים כל יום

ציטוט:

פורסם במקור על ידי s1241 (הודעה 825164223)
שאלה קטנה , החלפת מים כל יום בכמות של 50 אחוז ויותר, מיותר או חיוני ?

תודה והמשך יום נעים.
שי .

במידה ותחליף כל יום 50% מהמים אתה לא תיתן למערכת הביולוגית להתבסס והתוצאה תיהיה שבמידה ויומיים שלושה לא תחליף פתאום אז תהיה קפיצה בערכי האמוניה/ניטריט במים

במידה ואתה מעוניין בהחלפה על בסיס יומי, אין להחליף יותר מ-10-15% וגם, עדיף שזה יהיה בטיפטוף דרך מסנני פחם (לניטרול האנטיכלור) ובריקון דרך אובר פלאו

בהצלחה,

תמיר

s1241 Thursday 10/05/2018 09:18

תהיה פגיעה במערכת הביולוגית גם כשיש לי שני פילטרים ? (אטמן cf-1200).

תמיר מ. Thursday 10/05/2018 09:29

ציטוט:

פורסם במקור על ידי s1241 (הודעה 825164227)
תהיה פגיעה במערכת הביולוגית גם כשיש לי שני פילטרים ? (אטמן cf-1200).

במידה ואתה תחליף 50% מים ביום אתה תיצור דילול של הרעלנים במסגרת ההחלפות ולא כתוצאה של המערכת הביולוגית, בצורה זו לא יהיו מספיק מושבות בקטריות שיתבססו בפילטר ע"מ לטפל במצב שלא תהיה החלפה

אלי רז Thursday 10/05/2018 09:31

תהייה התבססות של מערכת ביולוגית המתאימה לעומס הביולוגי.

מה זה אומר?
שאם העומס הביולוגי הנבנה באקווריום במשך השבוע (ולאחר סייקל) הוא X כלשהו, אתה מדלל אותו ביחס לא ידוע, כנראה גדול מפי 2.

למה?
מכיוון שפעם אחת אתה מדלל את החנקות מהמים ויחד איתן כמות לא ידועה של חומרי דישון/רקב וכו' ופעם שניה אתה מונע משאריות מזון (שנשאבו החוצה) להרקב ולהוסיף לעומס הביולוגי.

זה רע?
ממש לא.

פרקטי?
ממש לא.

אז מה הבעיה?
זה מייצר השתעבדות לאקווריום במקרה שאתה עושה זאת באופן ידני.
יום אחד ללא החלפת מים והעומס הביולוגי מתחיל לטפס.
היית בחופשה של מספר ימים? העומס הביולוגי זינק עד כדי מיני-סייקל.

אם אתה בוחר לבצע זאת עם מערכת החלפת מים אוטומטית, כזאת שמחליפה אחוז כלשהו כל הזמן למשך כל היום, אין כל בעיה בפתרון, למעט בזבוז המים.

אז עכשיו תפרט יותר לגבי כוונותיך והחברים כאן ינסו להמליץ מניסיונם ולעזור.

אלי

s1241 Thursday 10/05/2018 13:28

אני פשוט רוצה להעניק את התנאים האופטימליים לדיסקוסים שלי שיציגו צבעים יפים ויגדלו לתפארת .
עד עכשיו הייתי מחליף כל סוף שבוע 40% , התחלתי בימים האחרונים להחליף כל יום 50% מפני שהתחלתי להאכיל בקציצה כזאת שהיא תערובת של מזון יבש עם תולעים שאני מכין כדי להרגיל אותם ליבש , הקציצה הזאת קצת מלכלכת את המים .

קצת פרטים על האקווריום :
אורך- 1.08
גובה - 47
עומק- 43
נפח - 220 ליטר
אוכלוסיה : 7 דיסקוסים , 8 בוטיות ליצן , 2 חתולי שוקולד , 4 קורודוסים , 6 טטרה קונגו , 6 קשתות , 3 אנציסטרוסים, L129 , L007 .

osherak Friday 11/05/2018 04:49

הדעה שלי שונה משל החברים שהגיבו לפניי...
תלוי מה אתה רוצה להשיג...
להקפיץ גודל?
בגדול אם האקווריום שלך רץ תקופה (סיים סייקל והמערכת יציבה) החלפה של 50 אחוז כל יום זה מצויין...
אני מחליף 70-80 אחוז כל יום לדגים שאני רוצה להקפיץ להם גודל....

בקיבוצי זה אכן השתעבדות לכן אני מחליף פעמיים בשבוע 80 אחוז....
אם הדגים שלך בקיבוצי גדולים, אז אין צורך כל יום 50 אחוז(אלא אם בשבילך זה לא השתעבדות ) וכמובן צריך לדעת להחליף, אם הדגים נכנסים לסטרס בגלל ההחלפה אז אתה עושה יותר גרוע....

s1241 Friday 11/05/2018 10:27

האקווריום רץ כבר למעלה משנה וחצי עבר סייקל והכל לפי הספר.
הדגים לא נכנסים לסטרס מההחלפה ואפילו מתקרבים ליד ונושכים קצת חח.
שמתי לב שהם כאילו מרגישים טוב יותר שאני מחליף כל יום מים ומציגים צבעים יפים אבל אני לא רוצה להסתכן בפגיעה במערכת הביולוגית שכרגע נראת יציבה כמו סלע

אלי רז Friday 11/05/2018 12:01

בהנחה שמדובר באקווריום ותיק ויציב, המתוחזק בצורה טובה, ניתן לשייך את תגובת הדגים להחלפת המים בעיקר לחימצון העודף בזמן ההחלפה ולשינוי הקל בטמפ' המים.

יש דגים ששינויים כאלו מדמים עבורם עונות שנה וממטרים, מה שמוביל אצלם לרבייה בסמוך להחלפת המים.

אלי

fishforum Friday 11/05/2018 12:12

צריך להחליף מים במידה שתבטיח שאיכות המים טובה.
אין שום כלל מספרי שתקף תמיד ובאופן גורף.

באקווריום של 1000 ליטר עם דג קרב מבוגר ובודד כנראה שאין צורך להחליף לעולם - הדג ימות מזקנה לפני שיהיה צורך.
לעומת זאת, באקווריום 250 ליטר המכיל 300 דגיגי אוסקר בני חודש, צריך להחליף 50% ארבע פעמים ביום.

כמובן, שגם הפילטרים ותדירות הטיפול בהם משפיעה.

מה שכן ניתן לומר בוודאות, הוא שכדאי מאוד שהמים החדשים יהיו בעלי פרמטרים דומים למים הישנים, במיוחד טמפרטורה.
מכיוון שבדר"כ כן יהיו הבדלים בין המים החדשים לישנים, לא כדאי להחליף יתר מ 50% בבת אחת.

s1241 Sunday 13/05/2018 11:48

איך אפשר לדעת מה כמות ההחלפות האידאלית עבור האקווריום שלי ?

ניר בר Tuesday 15/05/2018 09:54

נראה כאילו פתחת אובססיה לתחביב ( וזה קורה לחלק גדול מהחובבים , וקרה גם לי )חשוב תזכור שהתחביב נועד לתכלית של חוויה ולא לשם עבודה סיזיפית מיותרת שבסופו של דבר מרחיקה אותנו מהתחביב. אין שום משמעות להחלפות המרובות האלה . החלפה שבועית מספיקה ואם עדיין רוצה להיות בטוח תמדוד ערכי מים עיקריים. דרך אגב אני הייתי מוציא את כל הקציצות מהתפריט. התועלת שלהן לעומת הלכלוך שיוצרות מבחינתי, לא מצדיקה שימוש בהן . דרך אגב יש היום דיסקוסים מייבוא עם צבעים שיהיה לך מאוד קשה להגיע אליהם גם אם תחליף פעמיים ביום מים ותשפר את איכות הקציצות...

s1241 Wednesday 16/05/2018 10:39

הקציצות זה לא לב בקר , זה פשוט ערבוב של מזונות יבשים , עדיין בעייתי ?
וכן אני קצת אובססיבי חח אבל זה נטו כי אני רוצה להצליח בתחום של הדיסקוסים ואולי אפילו להצליח להרבות אותם בעתיד .
אם אחליף כל שבוע 30%-40% כולל שאיבות רפש , זה בסדר ? ומה ערכי המים שאני צריך לבדוק כדי להבטיח איכות מים טובה ?

osherak Wednesday 16/05/2018 17:22

ציטוט:

פורסם במקור על ידי s1241 (הודעה 825164702)
הקציצות זה לא לב בקר , זה פשוט ערבוב של מזונות יבשים , עדיין בעייתי ?
וכן אני קצת אובססיבי חח אבל זה נטו כי אני רוצה להצליח בתחום של הדיסקוסים ואולי אפילו להצליח להרבות אותם בעתיד .
אם אחליף כל שבוע 30%-40% כולל שאיבות רפש , זה בסדר ? ומה ערכי המים שאני צריך לבדוק כדי להבטיח איכות מים טובה ?

תערובת של מזון יבש זה בסדר גמור(לגבי התולעים שבפנים אני לא בעד אבל תעשה מה טוב לך).
אמרו לך שזה תלוי בכמה דגים שיש לך ובכמות האכלות.
ואני אמרתי לך שתלוי מה אתה רוצה להשיג? להקפיץ גודל? הדגים כבר בוגרים?

s1241 Wednesday 16/05/2018 18:23

הדגים כבר יחסית גדולים אבל לא בגודל המקסימלי , רובם בגדלים 12-14 ס"מ . יש פשוט כמה סרבנים והדרך שלי לגרום להם לאכול יבש זה לערבב תולעים בפנים .. לאט לאט אני אוריד את המינון של התולעים .
אני רוצה להגיע למצב שהם מחזרים , מטילים וכאלה ואני עדיין לא רואה את זה קורה .. בקיצור לקפוץ שלב ולהיות יותר מקצועי .

ניר בר Wednesday 16/05/2018 22:05

לדעתי, בעיית הסרבנות לאוכל היא בעיה מעיקה . במיוחד לראות את כולם אוכלים יבש ואותם לא. מתי התחילה הסרבנות? איזה תולעים מכניס לקציצה?? אני הייתי מנסה לבחון לעומק מי הסרבנים , ממתי , מה הסיבה . האם אכלו יבש פעם ? אני בודק אמוניה ניטריט ונטראט

s1241 Thursday 17/05/2018 09:43

הסרבנות התחילה אחרי כמה פעמים שנתתי להם קוביית תולעים שחורות (נכון , זה טעות שלי באותו זמן חשבתי שזה טוב להם ) .
עכשיו אני מערבב את התולעים השחורות בתוך הקציצה כדי למשוך אותם (זה באמת עובד , הם לאט לאט מתקרבים לטטרה ביטס ) .
בדקתי לעומק מי הסרבנים ואפילו עשיתי טיפול כולל בכל האקווריום שנמשך שבועיים כדי לשלול מחלות וכאלה .
הדיסקוסים בוודאות אכלו פעם יבש .
כל כמה זמן אתה עושה בדיקה של הערכים הללו ?
אני בדקתי אותם לפני שבועיים והכל היה בסדר גמור .

ניר בר Thursday 17/05/2018 23:35

פעם בשבועיים . אתה גם נותן יבש בלבד? כדאי שנשמע עוד דעות . כל החיבורים של האוכל המעורב אצלי , לא הובילו לאכול אוכל יבש בחזרה . ולרוב הובילו לעוד סרבנים

osherak Friday 18/05/2018 10:10

זה כבר נושא אחר...
אתם יכולים לערבב את האוכל היבש עם תמצית שום או אם זה לא עוזר לערבב עם קפסולה של אומגה 3....
לגבי ההחלפות מים, אני במצב שלך היתי עושה כל שלושה ימים 50-60 אחוז.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:55.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.