אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציקלידים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=30)
-   -   המלצות לצמחיה לאק' ציקלידים (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=370922)

yitzik8103 Wednesday 07/11/2018 01:19

המלצות לצמחיה לאק' ציקלידים

במשך השנים היתה לי צמחיה מפלסטיק, עד שהשתכנעתי שאין כמו צמחיה אמיתית. הבעיה היא בהתאמה. יש לי אק' ציקלידים, פיקוקים בעיקר אבל גם סוורום, בוטיות ומנקה.
ניסיתי אנוביה (לא יודע את השם המדוייק, הסוג שמוכרים בדרך כלל) אבל הדגים מנשנשים וקורעים אותם. כל עלה שעומד להפתח ''זוכה'' לטיפול מסור עד הכחדתו.
אני מחפש משהו שלא מצריך שתילה (כמו אנוביה), שלא יאכל וכמובן שיהיה יפה. בכל החנויות הקבועות שאני מבקר ראיתי רק את האנוביה הנ''ל, בלי שום זכר לסוגים אחרים. קראתי באקוודקס על סוגים רבים ורק חטפתי כאב ראש מרוב מבחר. וכאמור לעיל, בחנויות שאני מכיר יש מבחר מצומצם ובעיקר צמחים המיועדים לאק' צמחיה.
בשורה התחתונה- האם יש כזאת חיה- צמחים שלא צריכים שתילה אלא עיגון, וישרדו עם ציקלידים, וכמובן היכן ניתן למצוא?
תודה רבה לעונים

shlomoh Wednesday 07/11/2018 01:52

תגובה להודעה: המלצות לצמחיה לאק' ציקלידים

מי מנשנש ? בטח זה הסוורומים, אין הרבה סיכויים שצמחיה כלשהי תשרוד איתם.
אבל ישנם הרבה צקלידים אחרים שמתאימים, דרום אמריקאים בעיקר.

כנס לכאן - www.aqua.org.il/magazine/item.php?id=2377

אני חושב שגם חלק מהפיקוקים לא אוכלים צמחיה, אבל מצד שני הם חופרים בקרקעית ועלולים לעקור את הצמח, לכן הוא צריך להיות שתול היטב.

yitzik8103 Wednesday 07/11/2018 04:57

ציטוט:

פורסם במקור על ידי shlomoh (הודעה 825181143)
מי מנשנש ? בטח זה הסוורומים, אין הרבה סיכויים שצמחיה כלשהי תשרוד איתם.
אבל ישנם הרבה צקלידים אחרים שמתאימים, דרום אמריקאים בעיקר.

כנס לכאן - www.aqua.org.il/magazine/item.php?id=2377

אני חושב שגם חלק מהפיקוקים לא אוכלים צמחיה, אבל מצד שני הם חופרים בקרקעית ועלולים לעקור את הצמח, לכן הוא צריך להיות שתול היטב.

א'- יש סוורום אחד, והוא חדש. הבוטיות בעיקר אחראיות, הפיקוקים אולי גם קצת. שמעתי שהסוורום אוכל צמחים, ולכן אני מברר על צמחים שכן מתאימים.
ב'- ברור לך שאני לא אחליף את האוכלוסיה בשביל הצמחים... הדגים הם העיקר ולפיהם מתאימים צמחים.
ג'- מדובר באנוביה שהיא רק מעוגנת ולא שתולה

shlomoh Wednesday 07/11/2018 09:32

הבוטייה ? אני יודע שהם עוקרים צמחים לא שמעתי שהם מנשנשים. איזו בוטייה זאת, ליצן ?
בכל מקרה אנוביות נחשבים לצמחים העמידים ביותר מפני צקלידים, אם זה לא הולך כנראה שלא יהיו לך צמחים חיים באק'

moshen7 Wednesday 07/11/2018 11:40

יש 2 בעיות בגידול צמחים באקוריום עם ציקלידים:
1- מינים רבים הם צמחוניים ואוכלים צמחים, אבל לא את כל מיני הצמחים !!
2 - מינים רבים חופרים במצע ועוקרים צמחיה שתולה.
אחד המינים (ייתכן שיש גם אחרים) שציקלידים לא אוכלים הוא אנוביה ברטרי (anubias barteri ) שעליו קשים ומרים, והוא גם לא נשתל במצע ולכן מתאים לציקלידים.
אצלי היו מבונות ופיקוקים באקוריום עם אנוביות, ולא היתה שום בעיה.
כיום יש לי כמות מכובדת של סקלארים וסוורומים בגודל בינוני +, עם בוטיות, קורידורסים ואנציסטרוסים, מספר אנוביות ברטרי באקוריום משגשגים ואף דג לא מנסה לנשנש אותם.

אמיר.פ Wednesday 07/11/2018 13:44

אם האנוביה לא הולך אז אני מציע לוותר.
האנוביה בעל עלים קשיחים יחסית ולכן אני מעריך שחבל לנסות משהו אחר.

אם אתה עדיין מעוניין להתנסות תוכל לנסות מיקרוסורומים למינהם שאין צורך בשתילתם אלא קשירה/קיבוע על גבי אובייקט.
אך שוב, אני סקפטי.

yitzik8103 Wednesday 07/11/2018 17:35

מסתבר שיש לי אנוביה גרסילי, לפי התמונות באינדקס. הבוטיות ליצן מנשנשות (או סתם קורעות, לא יודע אם הם אוכלים את זה או סתם קורעים להנאתם). לאחרונה הוספתי פקיסטניות אבל לא נראה לי שהן מתעניינות באנוביה.
האם כדאי לנסות אנוביה ברטרי? יש סיכוי שזה יותר עמיד?
ומה זה מיקרוסורומים?
תודה לכל העונים

מני יעקב Thursday 08/11/2018 11:27

אצלי היה אנוביה ננה וסוורומים כיסחו לה ת'צורה.
אבל ראיתי אק' עם סוורומים וצמחיה משגשגת כך שכל מקרה לגופו.

אמיר.פ Thursday 08/11/2018 15:43

אני לא חושב שיהיה הבדל משמעותי בין שלל האנוביות.
מיקרוסורומים בעלי עלים רכים יותר ולכן גם זה לא יצלח לדעתי.

מעיין Thursday 08/11/2018 16:35

אפשר תמונה כללית של האקווריום? להתרשמות מהנוף ומגוון הדקורציה.

CtrlX Thursday 08/11/2018 16:39

יש מבחר גדול של ציקלידים (הייתי אומר אפילו רובם) מאמריקה שיכולים לחיות בשלום עם מבחר רחב של זני צמחיה. ויש גם מיעוט אפריקאי שיכולים.
לגבי הסוורומים, רובם כאמור אוכלים צמחים, אך יש לי ניסיון חיובי של מספר שנים עם צמחים והרד ספוט. שווה לנסות.

בעיות נפוצות שנתקלים עם ציקלידים וצמחיה בדרך כלל נובעות מנפח מיכל לא מתאים לאמריקאים שגורר איתו מלחמות טריטוריה, חפירות, הזזת דקורצייה ותלישה ועקירת צמחים.

moshen7 Thursday 08/11/2018 17:20

אצלי זה עובד מצויין עם סוורומים גולד, 8 פרטים בגודל 10 ס"מ, לא נוגעים באנוביות.
ייתכן שאני טועה, אבל למיטב ידיעתי האנוביה ברטרי שונה מאנוביות אחרות, העלים שלו מרים יותר ולכן הדגים לא מנשנשים אותם.

תמיר מ. Thursday 08/11/2018 17:28

ציטוט:

פורסם במקור על ידי moshen7 (הודעה 825181262)
ייתכן שאני טועה, אבל למיטב ידיעתי האנוביה ברטרי שונה מאנוביות אחרות, העלים שלו מרים יותר ולכן הדגים לא מנשנשים אותם.

אצלי עם ציקלידים אפריקאים בשריים בוגרים זה לא עבד והם "פירקו" לחלוטין את הברטרי, מנגד במיכל גידול של ציקלידים אפריקאים בשריים בגודל בינוני ומטה זה עובד מצויין גם עם ברטרי וגם עם קריפטוקורין

תמיר

yitzik8103 Thursday 08/11/2018 23:10

ובכן, ישבתי שעה מול האק' ואלו מסקנותי: העלים קצת שחורים בקצותיהם, דבר ששכחתי לציין. ממה זה נובע? מחוסר תאורה אולי?
עובדה זו הביאה אותי לחשוב שהאשם לא רק בדגים. אולי חסר דישון? או שצריך לעשות החלפות מים ושאיבת רפש תדירות יותר?
האמת היא שלפני שהתחלתי עם האנוביות קראתי בס''ה את הערך שלהן באינדקס, כך שאין לי הרבה מידע על גידול אנוביות.
מה שראיתי מצפייה באק' זה שבוטיה אחת נטפלה לצמח, לא ראיתי מול העיניים שהיא עושה נזקים אך בהחלט הציקה לצמח וחפרה בו.
הסוורום לא הראה סימני התעניינות בצמח, ואילו המולטי שפינוזה נראה היה שנוגס בעלים. גם פיקוק תות ניסה לטעום אך לא הזיק. הבוטיה בעיקר לא עזבה את הצמח.
אז אולי יש בעיה נוספת, כמו שציינתי לעיל, שהיא אחראית לשבירת העלים. מה שברור הוא שעלים חדשים שעומדים להפתח- ישר מכורסמים ע''י אחד הדגים.
לסיכום- מה אומרת השחרת העלים? האם יש צורך בדישון או פד''ח? האם אני צודק שהבוטיות אחראיות?
שאלה נוספת- יש למישהו מידע על הצמח בוקפלנדרה באק' ציקלידים?

מצורפת תמונה של האק', המים כחולים-ירוקים מעט עקב שימוש בפנגול

https://i.postimg.cc/xdStqLK5/IMG-20181106-224459.jpgscreenshot captor

נחליה ביננפלד Friday 09/11/2018 01:04

הבוצות דומות לאנוביות ולדעתי לא יחזיקו מעמד מול מי שמפרק אנוביה, השחור זה כנראה אצה שמתפתחת על העלים אבל תמונות טובות יעזרו יותר לדעת בדיוק מה הסיבה , בכ''מ אנוביות זה צמחים עם אפס דרישות אז פד''ח בטוח לא צריך, דישון אולי אבל גם זה בספק גדול
אגב אם תרצה לנסות אנוביה ברטרי אני אשמח להחליף איתך יש לי הרבה, ואני יכול להעיד שאצלי היא משגשגת עם דגי זהב שצמחייה זה מזון טבעי שלהם אז יכול להיות שבאמת היא שונה בגלל הטעם

נחליה ביננפלד Friday 09/11/2018 01:05

ציטוט:

פורסם במקור על ידי moshen7 (הודעה 825181262)
אצלי זה עובד מצויין עם סוורומים גולד, 8 פרטים בגודל 10 ס"מ, לא נוגעים באנוביות.

אני חושב (אם אני לא טועה) שאומרים על הגולד שהוא לא נוגע בצמחיה בכללי בניגוד לסוורומים אחרים

moshen7 Friday 09/11/2018 19:50

לא נתקלתי בהערה כזו, זה נשמע בלתי הגיוני.
אחרי הכל מדובר על אותו הדג בוריאציית צבע שונה

CtrlX Friday 09/11/2018 20:28

לא יודע לגבי הגולד,
אני יכול להרחיב לגבי הניסיון שלי עם מספר גולדנן רד-ספוט שנרכשו
ממקורות שונים בזמנים שונים.
גידלתי אותם מגודל מטבע ועד גודל סופי ללא בעיות במיכל עם צמחיה מגוונת ובמשך זמן רב.

ניסיתי מספר ויירציות שונות של סוורום(לא גולדן) וכולם התעללו בצמחיה.

yitzik8103 Saturday 10/11/2018 23:16

ציטוט:

פורסם במקור על ידי נחליה ביננפלד (הודעה 825181306)
הבוצות דומות לאנוביות ולדעתי לא יחזיקו מעמד מול מי שמפרק אנוביה, השחור זה כנראה אצה שמתפתחת על העלים אבל תמונות טובות יעזרו יותר לדעת בדיוק מה הסיבה , בכ''מ אנוביות זה צמחים עם אפס דרישות אז פד''ח בטוח לא צריך, דישון אולי אבל גם זה בספק גדול
אגב אם תרצה לנסות אנוביה ברטרי אני אשמח להחליף איתך יש לי הרבה, ואני יכול להעיד שאצלי היא משגשגת עם דגי זהב שצמחייה זה מזון טבעי שלהם אז יכול להיות שבאמת היא שונה בגלל הטעם

הנה מס' תמונות

https://i.postimg.cc/SQDGgqRc/IMG-20181110-220334.jpg

https://i.postimg.cc/5yBWM0r9/IMG-20181110-220652.jpg

https://i.postimg.cc/MHdtRJMb/IMG-20181110-220558.jpg

https://i.postimg.cc/hjn05tV1/IMG-20181110-220539.jpg

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:07.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.