אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציקלידים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=30)
-   -   המזנה לדיון-דילול טרופאוסים בקיבוצי והכנסת דגים חדשים (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=163356)

Eb Sunday 03/05/2009 13:25

המזנה לדיון-דילול טרופאוסים בקיבוצי והכנסת דגים חדשים

שלום לכולם,

אני פותח את העץ הזה מכיוון שיש לי כמה שאלות על דילול והכנסת דגים חדשים לקיבוצי.

אז נתחיל,

באקווריום שלי ישנם כ 17 טרופאוסים לאחר דילול של זכרים , השאלה הנשאלת פה איך מביאים טרופאוס חדש לאקווריום ???
מהם הסכנות בהכנסת דג חדש לאקווריום??? האם יש שלבים לפני שמכניסים לקיבוצי???

killer Sunday 03/05/2009 14:49

תגובה להודעה: המזנה לדיון-דילול טרופאוסים בקיבוצי והכנסת דגים חדשים

זה באמת נושא מעניין :up:

לאחר שהדגים גדלים יחדיו ומתגבשים ללהקה אחת ובעלת הרמוניה , כל דג חדש שנכנס עלול לחטוף מכולם , ולא תמיד יתקבל ללהקה.
כשמדובר על להקה בוגרת , לדגיגים יש יותר סיכוי להתקבל מאשר בוגרים מכיוון שהם לא מהווים כל כך איום על הזכר הדומיננטי ולא נראה שיפריעו להרמוניה של הלהקה.
הבעיה גדולה יותר עם דגים בוגרים ובמיוחד בהכנסת זכרים חדשים.
הדומיננט יכול לפגוע ואף להרוג את אותם זכרים שנכנסים לאקווריום.
הם יכולים לחטוף מכולם , כולל מנקבות.
גם נקבות חדשות עלולות לחטוף , אולם הסיכויים שלהן להתקבל ללהקה גדולים יותר.

בכל מקרה כשמכניסים דגים חדשים (זכרים ונקבות) צריך להכניס כמה פריטים ולא פרט בודד.
שכן ההתמקדות בפרט בודד תהיה גדולה יותר , ורוב הסיכויים שאכן יתמקדו בו.
אני מאמין שלאחר דילול זכרים , הכוונה היא להכניס או דגיגים או נקבות ולא זכרים חדשים.

את האקלום צריך לבצע כשאורות האקווריום כבויים.
לשבור טריטוריות ולהזיז דקרוציה , זה יגרום לדגים לזמן הסתגלות מסוים לארגון מחדש וכדי שכל אחד ימצא שוב את מקומו ופחות יתמקדו בדגים החדשים שנכנסים.
הדגים שמוכנסים צריכים להיות מס' פריטים ולא פרט בודד.
אפשר להכניס את הדגים גם בזמן האכילה , בזמן החלפות מים , תאורה כבויה כמובן , ושבירת הטריטוריות.
לאחר הכנסת הדגים החדשים יש לפקוח עין על הנעשה.
לוודאות שאין בעיות מיוחדות ושהאגרסיביות היא במידה סבירה.
אם קורה מצב שדג מתחיל לבלות ליד החליל של הפילטר הוא שהוא מבודד בכל מקום אחר ונתקף כל הזמן , צריך לפקוח עין עליו.
לעיתים יקח זמן מה , לפעמים שבועות ואף יותר עד שדג יתקבל לגמרי , למרות זאת הוא יכול להיות בתחתית סולם ההררכיה כך שעדיין יחטף מכולם מידי פעם.
צריך לזכור שבלהקה יש הררכיה , ולכל דג יש מקום בסולם ההררכיה , מהגבוה ביותר בסולם שהוא הדומיננט ועד לאחרון הדגים שהוא בתחתית סולם ההררכיה ותמיד חוטף הצקות מכולם.
אם מגיעים למצב שדג חדש שהוכנס מותקף ובצורה מוגזמת שיכולה להביא לסכנה לחייו , יש להוציאו לפני שיהיה שיהרגו אותו או שיחלה.
דג שמותקף כל הזמן ונרדף , יהיה בעלת רמות גבוהות של אדרנלין ונוראדרנלין בדם , אם אלו נמצאים במערכת הדם תקופה ממושכת הם יכולים לגרום להחלשותה של המערכת החיסונית , וכך שכל מצב של סטרס יכול לגרום לו לחלות.
אם הוא יחלה הוא מהווה סכנה לכלל אוכלוסיית האקווריום.
אז במידה ויש דג שחוטף יותר מדי הצקות , סנפיריו מרוטים ונגוסים ,הוא מחוסר קשקשים , צריך לשקול בכובד ראש אם מקומו שם ולבצע הפרדה לפני שיהרג או שיחלה.

כל הנאמר למעלה יכול להיות שונה מאקווריום לאקווריום ותלוי במס' גורמים כמו :

נפח האקווריום ומידותיו
מס' הדגים הכללי באקווריום
יחס הזכרים והנקבות בינהם
גודלם של הדגים המוכנסים
מס' הפריטים המוכנסים
מינם של הדגים המוכנסים (זכרים או נקבות)
שבירה של טריטוריות
אקלום באור כבוי ולא דולק

Eb Sunday 03/05/2009 14:56

אחלה תשובה , אכן הכוונה היא להכניס דגיגים או נקבות ולהגיע למצב של יחס טוב של זכרים ונקבות שהולך לכיוון של 2 זכרים והשאר נקבות.

השאלה הזאת ממש עניינה אותי כי כמו שאתה יודע אני מחפש דגיגים (אני עוד מחכה לפרטית ממך:lol:)ואני רוצה להגיע למצב שלא לישות טעויות.
עקרבוט מתי אתה בא אליי ועוזר לי?

killer Sunday 03/05/2009 15:04

עזרא , אם מדובר בדגיגים , אז עם דגיגים יותר קל יחסית.
אפשר להכניס מס' פריטים בגודל 2.5-3 ס"מ , בשילוב כל הנאמר למעלה (הזזת דקורציה ,שבירת טריטוריות , אור כבוי וכו'...)

ובכל מקרה תמיד צריך לפקוח עין שהכל בסדר :wink:

alon_malka Sunday 03/05/2009 17:22

איייל אחלה של תשובה
עזרתה לי הרבה

shai114 Sunday 03/05/2009 20:05

העץ נפתח בדיוק בזמן בשבילי

אבי. Sunday 03/05/2009 21:49

ציטוט:

פורסם במקור על ידי killer (הודעה 1398337)
זה באמת נושא מעניין :up:

לאחר שהדגים גדלים יחדיו ומתגבשים ללהקה אחת ובעלת הרמוניה , כל דג חדש שנכנס עלול לחטוף מכולם , ולא תמיד יתקבל ללהקה.
כשמדובר על להקה בוגרת , לדגיגים יש יותר סיכוי להתקבל מאשר בוגרים מכיוון שהם לא מהווים כל כך איום על הזכר הדומיננטי ולא נראה שיפריעו להרמוניה של הלהקה.
הבעיה גדולה יותר עם דגים בוגרים ובמיוחד בהכנסת זכרים חדשים.
הדומיננט יכול לפגוע ואף להרוג את אותם זכרים שנכנסים לאקווריום.
הם יכולים לחטוף מכולם , כולל מנקבות.
גם נקבות חדשות עלולות לחטוף , אולם הסיכויים שלהן להתקבל ללהקה גדולים יותר.

בכל מקרה כשמכניסים דגים חדשים (זכרים ונקבות) צריך להכניס כמה פריטים ולא פרט בודד.
שכן ההתמקדות בפרט בודד תהיה גדולה יותר , ורוב הסיכויים שאכן יתמקדו בו.
אני מאמין שלאחר דילול זכרים , הכוונה היא להכניס או דגיגים או נקבות ולא זכרים חדשים.

את האקלום צריך לבצע כשאורות האקווריום כבויים.
לשבור טריטוריות ולהזיז דקרוציה , זה יגרום לדגים לזמן הסתגלות מסוים לארגון מחדש וכדי שכל אחד ימצא שוב את מקומו ופחות יתמקדו בדגים החדשים שנכנסים.
הדגים שמוכנסים צריכים להיות מס' פריטים ולא פרט בודד.
אפשר להכניס את הדגים גם בזמן האכילה , בזמן החלפות מים , תאורה כבויה כמובן , ושבירת הטריטוריות.
לאחר הכנסת הדגים החדשים יש לפקוח עין על הנעשה.
לוודאות שאין בעיות מיוחדות ושהאגרסיביות היא במידה סבירה.
אם קורה מצב שדג מתחיל לבלות ליד החליל של הפילטר הוא שהוא מבודד בכל מקום אחר ונתקף כל הזמן , צריך לפקוח עין עליו.
לעיתים יקח זמן מה , לפעמים שבועות ואף יותר עד שדג יתקבל לגמרי , למרות זאת הוא יכול להיות בתחתית סולם ההררכיה כך שעדיין יחטף מכולם מידי פעם.
צריך לזכור שבלהקה יש הררכיה , ולכל דג יש מקום בסולם ההררכיה , מהגבוה ביותר בסולם שהוא הדומיננט ועד לאחרון הדגים שהוא בתחתית סולם ההררכיה ותמיד חוטף הצקות מכולם.
אם מגיעים למצב שדג חדש שהוכנס מותקף ובצורה מוגזמת שיכולה להביא לסכנה לחייו , יש להוציאו לפני שיהיה שיהרגו אותו או שיחלה.
דג שמותקף כל הזמן ונרדף , יהיה בעלת רמות גבוהות של אדרנלין ונוראדרנלין בדם , אם אלו נמצאים במערכת הדם תקופה ממושכת הם יכולים לגרום להחלשותה של המערכת החיסונית , וכך שכל מצב של סטרס יכול לגרום לו לחלות.
אם הוא יחלה הוא מהווה סכנה לכלל אוכלוסיית האקווריום.
אז במידה ויש דג שחוטף יותר מדי הצקות , סנפיריו מרוטים ונגוסים ,הוא מחוסר קשקשים , צריך לשקול בכובד ראש אם מקומו שם ולבצע הפרדה לפני שיהרג או שיחלה.

כל הנאמר למעלה יכול להיות שונה מאקווריום לאקווריום ותלוי במס' גורמים כמו :

נפח האקווריום ומידותיו
מס' הדגים הכללי באקווריום
יחס הזכרים והנקבות בינהם
גודלם של הדגים המוכנסים
מס' הפריטים המוכנסים
מינם של הדגים המוכנסים (זכרים או נקבות)
שבירה של טריטוריות
אקלום באור כבוי ולא דולק

כל מילה מלמיליאן. :up:

Eb Sunday 03/05/2009 22:49

המטרה היתה לפתוח עץ המכיל שאלות ותשובות מאנשים עם הרבה ניסיון כמו פליפה העקרבוט אייל וכ..... פליפה והעקרבוט להיכנס לדיון בבקשה:evil:

גיל כריש Monday 04/05/2009 23:54

בגדול התשובה של אייל סיכמה הכל.

כחלק בהרחבת להקה דגיגים עד גודל 6 ס"מ לא תיהיה בעייתית פשוט מאוד הבוגרים לא מתיחסים לקטנים בגלל שהם לא

מהווים איום עליהם.

בהכנסת בוגרים ללהקה יש יותר בעייה אפילו בהכנסת נקבות שדרך אגב נקבות לפעמים יותר אגרסיביות מזכרים,כאשר

מכניסים דגים בוגרים חדשים הדגים הוותיקים תמיד יתקפו ויראו להם מי שולט.

חשוב מאוד לשנות דקורציה ואפילו לדאוג למקומות מסתור.

IZ.O Tuesday 05/05/2009 04:43

נהנתי והחכמתי...:love:

תודה :up:

אבל אפשר בבקשה לסדר את המילה "המזנה" בכותרת האשכול ל "הזמנה"?

עידן.ח Tuesday 05/05/2009 09:23

תשובה מעמיקה ביותר
חן חן אייל:up:

אביעד Tuesday 05/05/2009 14:59

אני בחופש מהאתר, לומד כמו משוגע, עד ה-24 לחודש מבטיח לתת תשובה עיניינית:wink:

Eb Tuesday 05/05/2009 15:02

ציטוט:

פורסם במקור על ידי בןזקרי (הודעה 1401156)
אני בחופש מהאתר, לומד כמו משוגע, עד ה-24 לחודש מבטיח לתת תשובה עיניינית:wink:

:evil:

Chief Tuesday 05/05/2009 19:49

נהניתי לקרוא, נפלא.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:13.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.