אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מלוחים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=27)
-   -   למה צריך overflow? (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=7513)

enc Thursday 31/07/2003 19:12

למה צריך overflow?

למה צריך overflow?
אם הסיבה היא שלא להציף את הסאמפ כשהמשאבה לא עובדת
יש לי רעיון גדול זול ופשוט!

רז קולפ Thursday 31/07/2003 19:19

כן הסיבה היא כדי לא להציף את הסאמפ'!!!

עכשיו SHOT מה הרעיון שלך ??

enc Thursday 31/07/2003 19:39

בגלל הפסקות חשמל או משהו אחר?

enc Thursday 31/07/2003 23:26

בכול אופן הפתרון הוא כזה:
ישנם מערכות השקיה ממוחשבת לגינות. חלק מהמערכת הם ברזים שיש להם שסתום שעובד על 9V או 220V
המחובר לחשמל. אם יש זרם השסתום פתוח והמים עוברים אם אין זרם(הפסקת חשמל לדוגמא) השסתום נסגר כמו כן ראש הכח גם לא עובד עקב הפסקת החשמל!
אז לחבר את הברז לצינור היציאה מהאק' ומצידו השני לסאמפ.
מחיר ברז הינו כ 60 ש"ח וניתן אפילו להסיגו בהום סנטר
כמו כן אני בודק מצוף ממתג שישב חלק האחרון של הסאמפ אשר בו יושב ראש כח וכאשר המצוף יורד מגובה מסוים יופסק הזרם לראש הכח.
המצוף הוא כמו במיכל הדלק באוטו.
תקנו אותי אם אני טועה.

אלי הרפז Friday 01/08/2003 03:25

גם אי חשבתי על הרעיון הזה ,אבל יש בעיה הקפיץ האל חזור עשוי ממתכת וזה לא טוב לאקווריום מים מלוחים.

enc Friday 01/08/2003 08:35

לידיעתך בראש כח ישנם אלמנטים ממתכת שהמים חשופים להם ועדין הם נמצאים בתוך האק' שלך!
אבל בכל מיקרה אני הולך לבדוק את הענין עם הקפיץ.

אודי רוסו Friday 01/08/2003 10:03

אלי ( נתנאל ).

אתה מחפש לך צרות.

השאלות / רעיונות הללו עולים בכל פעם.
זה דברים שפשוט מזמינים צרות.
החוכמה בתיכנון המערכות באקוריום היא ברוב המקרים בפשטותן ואמינותן.
כאשר אתה בונה מערכת כשירידת המים עובדת על שיטת הכלים השלובים בזרימה חופשית - המים מגיעים לגובה מסויים ויורדים ונשפכים לסאמפ. הסבירות לתקלה נמוכה ביותר. ברז / שסתום / מצוף. כולם עובדים בצורה מכנית כזו או אחרת. רק תחשוב על הסיכון שאתה לוקח..

רז קולפ Friday 01/08/2003 10:22

בדיוק זה לא שווה את הסיכון שהבית יוצף האק' יפגע והמשאבות ישרפו!!!

dror Friday 01/08/2003 10:47

אני חושש שלברזים החשמליים הנ"ל דרוש לחץ מים של 1 אטמוספירה בכדי להפתח... אם כך העניין לא יעבוד הרעיון (למרות שאהבתי אותו :cry: ).

enc Friday 01/08/2003 10:55

לכן כתבתי תקנו אותי אם אני טועה ומניסיונכם באמת תיקנתם.
אך אני אמשיך לחפש פתרונות אחרים וגם אבדוק יותר לעומק את הפיתרון הנ"ל.
ואשמח לקבל תגובות וביקורות שיעזרו!
אחרי הכל גם אתם תוכלו להנות המתוצאות!

dror Friday 01/08/2003 15:09

חזק ואמץ, כל חידוש רק יעזור...
אם המטרה היא להמע מקדח אז ישנם פתרונות אחרים ליצירת אובר-פלו מבלי לקדוח.

אודי רוסו Friday 01/08/2003 15:22

בכייף. הרבה פעמים מחשבה מקורית או רעיון חדש פותר בעיות שחובבים בעלי נסיון שוברים איתן את הראש.

זוהי בגדול תמצית הפורום.
חובבים המשתתפים וחולקים יחדייו רעיונות, גישות ודעות.

ולפעמים גם צריך לדעת לדלג על משפט, עקיצה או צורת התנסחות שגויה. ואז אני חושב ההנאה של כולנו תהיה מושלמת.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 12:08.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.