אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=12)
-   -   דג עם נפיחות מוזרה בפנים (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=371766)

raman Friday 11/01/2019 16:39

דג עם נפיחות מוזרה בפנים

אין לי מושג מה זה, נראה כמו זקן לבן. צירפתי תמונות. אשמח לתובנות ולהסבר מה עושים
[IMG]http://www.*****************/upload/6666532.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.*****************/upload/9319118.jpg[/IMG]

raman Friday 11/01/2019 16:46

תגובה להודעה: דג עם נפיחות מוזרה בפנים

[IMG]http://www.*****************/upload/6697300.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.*****************/upload/5433882.jpg[/IMG]

horen Saturday 12/01/2019 09:26

נראה כמו פונגוס
https://www.aqua.org.il/magazine/item.php?id=234

כדאי לבודד את הדג בהקדם ולטפל בתרופה ייעודית, למשל פונגול:
https://www.jbl.de/en/products/detai...ungol-plus-250

אלי רז Saturday 12/01/2019 09:59

לפי תמונות הדג, נראה כי הוא גם רזה מאוד ועם/אחרי ריקבון סנפירים נרחב, כל זה בנוסף למה שכתב אורן למעלה.
במצב זה, המחלה כבר נמצאת באקווריום כבר זמן מה ולכן הייתי ממליץ על טיפול מתאים לכל המיכל.

אם מדובר בדג שרק הצטרף לאקווריום, אז חשוב לדעת מה הטיפולים שעבר בקרנטינה...

בהצלחה,
אלי

מעיין Saturday 12/01/2019 14:44

הייתי מטפל דווקא בבידוד ובמקביל דואג לריבוי רענוני מים במיכל הראשי.
פונגוס בהרבה מקרים מגיע כזיהום משני ולכן יתכן שיהיה מקרה בודד ולא הדבקה מלאה.

אלי רז Saturday 12/01/2019 18:10

מעיין,
אם הפונגוס הוא אכן זיהום משני ולפי מראה הדג, כנראה שמשהו 'כבר מסתובב שם במיכל'...

אפשר לבודד את הדג ולבחור טיפול מתאים, אך אני לא הייתי משאיר את האקווריום כולו ללא טיפול.
אם אכן הסימן היחיד היה פונגוס, אפשר היה לנקוט בגישה שהצעת (לדעתי).

אלי

raman Sunday 13/01/2019 12:40

חברים, תודה על התגובות. יש למישהו לינק למקום בארץ שאפשר לקנות את התרופה המיועדת? הפחדתם אותי קצת. ואם אני אטפל באקווריום כולו, זה סיכון או שזה גם טיפול מונע? כי רוב הסיכויים שזה באמת מקרה בודד לפי מצב הדגים האחרים (נראים בריאים ומחייכים)

raman Monday 14/01/2019 18:38

עדכון: התחלתי לטפל עם תרופה שנקראת baktopur של חברת sera. זה בקבוק שמטפטפים אליו חומר ירוק כזה. יום כן, יום לא, יום כן. אם מישהו מכיר, יכול לתת חוות דעת, אם זה יעיל או שאני מבזבז את הזמן שלי.

raman Monday 14/01/2019 18:57

אשמח לעזרה. יש לי פילטר פנימי jf150 של marina מישהו מכיר? אני צריך לדעת האם המדיה שלו מכילה פחם כי אם כן, אני לא יכול להשתמש בו בזמן הטיפול. אגב, מה הסיבה שאסור להשתמש בפחם בזמן הטיפול? זה הופך את התרופה ללא אפקטיבית? פוגע בפילטר? יוצר תגובה כימית שפוגעת בדגים? מה הקטע?

horen Monday 14/01/2019 20:43

ציטוט:

פורסם במקור על ידי raman (הודעה 825186161)
עדכון: התחלתי לטפל עם תרופה שנקראת baktopur של חברת sera. זה בקבוק שמטפטפים אליו חומר ירוק כזה. יום כן, יום לא, יום כן. אם מישהו מכיר, יכול לתת חוות דעת, אם זה יעיל או שאני מבזבז את הזמן שלי.

אתה מבזבז את הזמן שלך. התרופה שאתה מטפל בה היא נגד זיהומים בקטריאליים, והדג שלך סובל בעיקר מזיהום פיטרייתי, אולי גם מזיהום בקטריאלי.

raman Monday 14/01/2019 21:03

מה לגבי הפילטר? אפשר לקבל הסבר למה פחם לא מתאים לתרופות מסוימות?

אלי רז Monday 14/01/2019 21:22

פחם לא מתאים לתרופות מכיוון שהוא סופח אותן.
אם קיימת מדיה כזאת בפילטר שלך, תוציא אותה.

אם אתה ממש רוצה להתעמק למה תרופות פחם פעיל כן סופח ודישון (למשל) לא, תתחיל לקרוא כאן וכאן.

אלי

raman Monday 14/01/2019 21:27

ציטוט:

פורסם במקור על ידי horen (הודעה 825186170)
אתה מבזבז את הזמן שלך. התרופה שאתה מטפל בה היא נגד זיהומים בקטריאליים, והדג שלך סובל בעיקר מזיהום פיטרייתי, אולי גם מזיהום בקטריאלי.

יש איזה תכשיר שאפשר להשתמש בו באופן קבוע וימנע מחלות כאלו בעתיד? או שאין מה לעשות ופשוט לתת פתרון כשצצה בעיה?

raman Monday 14/01/2019 21:28

ציטוט:

פורסם במקור על ידי אלי רז (הודעה 825186172)
פחם לא מתאים לתרופות מכיוון שהוא סופח אותן.
אם קיימת מדיה כזאת בפילטר שלך, תוציא אותה.

אם אתה ממש רוצה להתעמק למה תרופות פחם פעיל כן סופח ודישון (למשל) לא, תתחיל לקרוא כאן וכאן.

אלי

אלי, תודה רבה

moshen7 Tuesday 15/01/2019 09:43

ציטוט:

פורסם במקור על ידי raman (הודעה 825186173)
יש איזה תכשיר שאפשר להשתמש בו באופן קבוע וימנע מחלות כאלו בעתיד? או שאין מה לעשות ופשוט לתת פתרון כשצצה בעיה?

הקפדה על טמפרטורה קבועה ומלח מומס במים (בכמות קטנה, בהתאם למיני הדגים באקוריום - לא כולם יחיו בשלום עם מלח) יכולים לעזור במידה רבה במניעה של מחלות.
הכי חשוב - במידה שרכשת דגים ממקור זר שאינך יודע בודאות מה מצבם הבריאותי של הדגים (חנות דגים) נדרשת קרנטינה לדגים חדשים לפני הכנסה לאקוריום קיבוצי כדי לודא שהם בריאים.

באופן אישי אני לא חסיד גדול של תרופות למניעה אלא רק במקרה מחלה, אם לא הצלחתי למנוע התפרצות.

raman Tuesday 15/01/2019 10:53

ציטוט:

פורסם במקור על ידי moshen7 (הודעה 825186203)
הקפדה על טמפרטורה קבועה ומלח מומס במים (בכמות קטנה, בהתאם למיני הדגים באקוריום - לא כולם יחיו בשלום עם מלח) יכולים לעזור במידה רבה במניעה של מחלות.
הכי חשוב - במידה שרכשת דגים ממקור זר שאינך יודע בודאות מה מצבם הבריאותי של הדגים (חנות דגים) נדרשת קרנטינה לדגים חדשים לפני הכנסה לאקוריום קיבוצי כדי לודא שהם בריאים.

באופן אישי אני לא חסיד גדול של תרופות למניעה אלא רק במקרה מחלה, אם לא הצלחתי למנוע התפרצות.

משה, תודה על ההסבר. אשמח לקבל פירוט לגבי השימוש במלח. יש לי אקווריום 120 ליטר, יש בו מגוון של דגי נוי ממולים ועד דג נוצה ומנקים. לאיזה דגים המלח מסוכן, כמה אתה ממליץ להוסיף וכל כמה זמן?

נחליה ביננפלד Tuesday 15/01/2019 13:33

להרבה סוגים של "מנקים" כמו שנוהגים לקרוא להם יש רגישות למלח, המלח המדובר הוא מלח גס ללא תוספת (מלח גס לבישול ) ולא מלח רגיל
ואת הדג נוצה הייתי מוציא, הוא לא מתאים לשילוב עם דגים קטנים כמו מולים לגדל לגודל עצום של 40 ס"מ בערך (יש גדולים יותר בהרבה ויש קטנים יותר)

moshen7 Tuesday 15/01/2019 16:41

מולים יכולים לחיות אפילו במי ים (אחרי תהליך "המלחה" מבוקר), אבל זה כמובן דג חריג בעניין זה.
למינים רבים, המסה של כפית מלח גס לכל 10 ליטר מים - לא תזיק, אבל ישנם מינים שדורשים מים רכים כתנאי בסיסי, שלא יאהבו אפילו רמה כזו של מליחות (דיסקוס, רמירז ואחרים) אז כדאי שתקרא מידע רלוונטי על כל מין שנמצא אצלך באקוריום.

raman Thursday 17/01/2019 16:09

ויתרתי על עניין המלח. נראה לי מסוכן מידי. אני רוצה להבין משהו דרך המנוסים והוותיקים פה. השתמשתי בתרופה לפי ההוראות שאומרות יום כן, יום ללא טיפול, יום שלישי טיפול וזהו (באקטופור). האם זהו הטיפול? כל כך קצר? והאם התוצאות אמורות להיות מידיות או שאני צריך לחכות בסבלנות לפני שיהיו תוצאות אם בכלל? במילים אחרות, איך אני יכול לדעת אם הטיפול היה יעיל או לא? שאלה נוספת: מסוכן אם אמשיך עם הטיפול שלושה ימים נוספים? זאת אומרת כאילו להתחיל סבב במיידי?

moshen7 Thursday 17/01/2019 18:22

נראה לי שהטיפול הנכון היה בתרופה ייעודית לפונגוס, אבל בכל מקרה, אם השתמשת ב- SERA BAKTOPUR, תנהג לפי הוראות היצרן, זאת אומרת שהטיפול הוא חד פעמי למשך 3 ימים (אותם כבר ביצעת) ויומיים אחרי תום הטיפול (ביום החמישי) צריך לבצע החלפת מים חלקית (25-30 אחוז) ולהפעיל סינון עם פחם פעיל לספיחת התרופה)

raman Thursday 17/01/2019 19:49

ציטוט:

פורסם במקור על ידי moshen7 (הודעה 825186467)
נראה לי שהטיפול הנכון היה בתרופה ייעודית לפונגוס, אבל בכל מקרה, אם השתמשת ב- SERA BAKTOPUR, תנהג לפי הוראות היצרן, זאת אומרת שהטיפול הוא חד פעמי למשך 3 ימים (אותם כבר ביצעת) ויומיים אחרי תום הטיפול (ביום החמישי) צריך לבצע החלפת מים חלקית (25-30 אחוז) ולהפעיל סינון עם פחם פעיל לספיחת התרופה)

אם אקנה תרופה ייעודית לפונגוס, יהיה אפשרי להשתמש בה בזמן המיידי למרות שבדיוק סיימתי טיפול עם הבקטופור? או שעדיף להמתין כמה ימים? להחליף מים קודם?

Y.R.T Friday 18/01/2019 08:20

ציטוט:

פורסם במקור על ידי raman (הודעה 825186471)
אם אקנה תרופה ייעודית לפונגוס, יהיה אפשרי להשתמש בה בזמן המיידי למרות שבדיוק סיימתי טיפול עם הבקטופור? או שעדיף להמתין כמה ימים? להחליף מים קודם?

אתה מטפל באקווריום הראשי או בקרנטינה?
אם בקרנטינה, הייתי ממליץ על החלפת מים גדולה מאד 70-80% ואז מכניס תרופה נגד פונגוס.

באקווריום הראשי, החלפת מים כה גדולה, לא תמיד מומלצת

תרופה ייעודית לפונגוס צריכה להכיל מלכיט גרין או מלכיט בלו
(אל תתבלבל עם מטלין בלו)
תרופה יעודית היא למשל Ektol של חברת JBL

קרא כאן על פונגוס.

horen Friday 18/01/2019 10:12

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Y.R.T (הודעה 825186497)
אתה מטפל באקווריום הראשי או בקרנטינה?
אם בקרנטינה, הייתי ממליץ על החלפת מים גדולה מאד 70-80% ואז מכניס תרופה נגד פונגוס.

באקווריום הראשי, החלפת מים כה גדולה, לא תמיד מומלצת

תרופה ייעודית לפונגוס צריכה להכיל מלכיט גרין או מלכיט בלו
(אל תתבלבל עם מטלין בלו)
תרופה יעודית היא למשל Ektol של חברת JBL

קרא כאן על פונגוס.

Ektol היא תרופה אנטי בקטריאלית, לא תהיה יעילה לפונגוס. כפי שכבר כתבתי, התרופה היעודית של JBLלפונגוס היא Fungol.
יש תרופות נוספות, למשל Pimafix של API שלטענתם יעילה גם נגד זיהומים בקטריאליים.

raman Friday 18/01/2019 10:37

לא. אני מעוניין לטפל בכל האקווריום, כי אני לא יודע מי אולי נדבק ואני עוד לא רואה. השאלה היא אם לחכות כמה ימים בגלל הטיפול בבקטופור או שאפשרי להתחיל מיידית עם התרופה שהצעתם?
אגב, מישהו בחנות דגים, הציע לי להמשיך עם הטיפול בבקטופור ולהכפיל מינון. הגיוני? יש טעם לנסות? או שאני אראה גופות של דגים צפים יום אחרי?

מעיין Friday 18/01/2019 18:58

ציטוט:

פורסם במקור על ידי אלי רז (הודעה 825186054)
מעיין,
אם הפונגוס הוא אכן זיהום משני ולפי מראה הדג, כנראה שמשהו 'כבר מסתובב שם במיכל'...

אפשר לבודד את הדג ולבחור טיפול מתאים, אך אני לא הייתי משאיר את האקווריום כולו ללא טיפול.
אם אכן הסימן היחיד היה פונגוס, אפשר היה לנקוט בגישה שהצעת (לדעתי).

אלי

שתי הגישות לגיטימיות.
גישה אחת טוענת לחסל את הפתוגנים ואז אכן כדאי לטפל בכל המיכל.
שיטה שנייה היא להיעזר במערכת החיסונית של הדגים ובמקרה הזה אני אעדיף אותה, אלא אם כן יש סימפטומים ברורים גם אצל דגים נוספים.

raman,
אם התרופות של sera הן הזמינות יותר עבורך, רכוש את ה-mycopur וטפל בהתאם.
כל הנושא של כן מלח, לא מלח ומניעה לא רלוונטי כרגע לנושא.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 11:06.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.