אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=12)
-   -   השרצה, שרצים וצרות אחרות (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=261482)

shirab76 Monday 05/12/2011 20:44

השרצה, שרצים וצרות אחרות

בשעה טובה ובמזל טוב החלטנו להשריץ את הגופיות שלנו. קנינו תא השרצה קטן והעברנו לשם שתי גופיות בהריון מתקדם. אחת מתה אחרי יום, כנראה מהסטרס. השנייה הזרימה אחרי 6 ימים 13 שרצים קטנים, שמהם שרדו שישה ( לאן נעלמו השאר אין איש יודע ). אחרי ההשרצה הוצאנו מיד את הקומית כדי שלא תאכל את השרצים, אבל היא מתה למחרת. השאלות שלי הן:
1. האם תא ההשרצה חשוב על מנת למנוע אכילה של השרצים? יש לנו צמחייה אבל מניסיון קודם של פלאיות שהשריצה, אף שרץ לא שורד.
2. כמה זמן השרצים יכולים להשאר בתא ההשרצה?
3. איך למנוע מוות של הגופיות, אבל להוציא אותן מתא ההשרצה כדי שלא יאכלו את השרצים?
4. כמה פעמים ביום יש להאכיל את השרצים???
תודה רבה מראש על תשובותיכם!:youRthe1:

נווה Monday 05/12/2011 21:01

תגובה להודעה: השרצה, שרצים וצרות אחרות

1.תא השרצה כפי שכבר הבנת גורם לסטרס מטורף שיש לו גם השלכות,
דאג לצמחייה צפופה ולצמחיה צפה ואחוזי השרידה יעלו.

2.זמן מוגבל וקצר ככל האפשר .

3.לדעתי התשובה היא לא להשתמש בתא השרצה מלכתחילה.

4.פעמיים עד ארבע פעמים בכמויות קטנות מאוד , יש לשים לב שלא נשארות שאריות בכלל.

בקשר לדגיגים שנעלמו ,יכול להיות שהדגים הצליחו לשלוף אותם דרך הפתחים בתא ההשרצה.

Noam12 Monday 05/12/2011 21:54

1. האם תא ההשרצה חשוב על מנת למנוע אכילה של השרצים? יש לנו צמחייה אבל מניסיון קודם של פלאיות שהשריצה, אף שרץ לא שורד. אל תשתמש יותר בתא השרצה, תשים צמחייה צפופה
2. כמה זמן השרצים יכולים להשאר בתא ההשרצה? מהרגע שהם נולדים עד חודש אחרי ההמלטה.
3. איך למנוע מוות של הגופיות, אבל להוציא אותן מתא ההשרצה כדי שלא יאכלו את השרצים? כשקונים תא השרצה היחד עם זה באה מחיצה שלשם השרצים יורדים לאחר ההמלטה. אחרי שהיא מסיימת מוציאים אותה מהתא השרצה ומוציאים את המחיצה שיהיה להם יותר מקום. עדיף לך להשתמש בצמחייה.

4. כמה פעמים ביום יש להאכיל את השרצים??? 1 - 4 פעמים בכמויות קטנות מאוד.

אני אישית משתמש בתא השרצה מכיוון שאני לא יכול להשים צמחים אפילו פלסטיקים מכיוון שאצלי יש דגים שזה פוגע בהם.

בהצלחה בגידול השרצים. בדיוק אתמול גם לי השריצה הגופית :hair:

shirab76 Tuesday 06/12/2011 18:01

מה הכוונה צימחייה צפופה? כמה צפופה? איזה צמחים מומלצים? האקווריום שלי הוא low tech כ 200 ליטר. יש לי בעיקר דגי להקות ( גופים, פלאיים, קרדינלים, טטרה לב נוטף, אלמנות ) וגם סקלארים, רמירזים, גורמים, בוטיות אוטוצינקלוסים ושני שרימפסים מסננים. איזה צמחייה מומלץ לי לשים, נוסף על מה שיש לי??? ומה אחוזי השרידות של השרצים ההשרצה טבעית עם צמחיה צפופה???

Noam12 Tuesday 06/12/2011 18:23

צמחיה שתתן מסתור לדגיגים, שהבוגרים לא יצליחו לתפוס אותם/לראות אותם.
בנוגע לצמחייה חיה אני לא יודע.
עם צמחיה צפופה אחוזי השרידה הם כ-80 עד 99 אחוז.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:58.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.