אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מלוחים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=27)
-   -   מערכת אוסמוזה הפוכה (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=377431)

Dansha1 Wednesday 12/08/2020 02:57

מערכת אוסמוזה הפוכה

אהלן חברה התחלתי לחקור לגבי הקמת אקוווריום מרינה,
יש ברשותי אקווריום ללא סאמפ באורך 100 על 40 ומכיל 140 ליטרים
קניתי גם מסלעה סינטתית ואינדוניזית במשקל של 10 קג לערך (שניהם).
ברשותי פילטר קניסטר חיצוני 300L/H
מלח של AquaForest
מערבל זרם 2000L/H
תוסף התחלתי של Dr.tim ומפרק חלבונים פשוט ב30 דולר מאלי אקספרס בתור התחלה
רציתי לדעת האם מי אוסמוזה חיוניים באותה מידה לאקווריום ריף ולאקווריום מרינה או שזה צעד שאפשר לעשות אותו בעתיד.
האם מערבל זרם אחד יספיק ?
ועצות ורעיונות לגבי תאורה..
בנוסף לכך אשמח לחוות דעת כללית וטיפים.
תודה לכולם :clap5:

משה Wednesday 12/08/2020 12:34

תגובה להודעה: מערכת אוסמוזה הפוכה

שלום וברוך הבא
ממליץ לך לעצור הכל ולא לקנות כלום רק לאחר שאתה יודע מה אתה צריך

אין דבר כזה פילטר במים מלוחים ״ופורק״ מאלי אקספרס ב30$ זה בזבוז כסף וזמן

אם אין לך תקציב כדי לרדת מזה מדובר בתחביב יקר ותובעני שמלבד כסף דורש זמן.
תתחיל מקריאה באתר מה הדרישות של אק מים מלוחים תיבת אוורפולו סאמפ מערכת אוסמוזה וכו
קח בחשבון שכנראה לא יהיה לך מה לעשות מהציוד של מים מתוקים כולל המיכל עצמו שיצטרך התאמה או תכנון מיכל יעודי למים מלוחים.
פורק ב30 דולר אנשים קונים פורקים באלפי שקלים....
אפשר למצוא מציאות בכיכר השוק במאות שקלים אבל עזוב כרגע כסף תקרא באתר ותבין איך בוחרים פורק לפי נפח האק שלך כולל נפח הסאמפ ומידות הסאמפ ביחס לציוד כולל הפורק

Dansha1 Wednesday 12/08/2020 20:21

ציטוט:

פורסם במקור על ידי משה (הודעה 825222111)
שלום וברוך הבא
ממליץ לך לעצור הכל ולא לקנות כלום רק לאחר שאתה יודע מה אתה צריך

אין דבר כזה פילטר במים מלוחים ״ופורק״ מאלי אקספרס ב30$ זה בזבוז כסף וזמן

אם אין לך תקציב כדי לרדת מזה מדובר בתחביב יקר ותובעני שמלבד כסף דורש זמן.
תתחיל מקריאה באתר מה הדרישות של אק מים מלוחים תיבת אוורפולו סאמפ מערכת אוסמוזה וכו
קח בחשבון שכנראה לא יהיה לך מה לעשות מהציוד של מים מתוקים כולל המיכל עצמו שיצטרך התאמה או תכנון מיכל יעודי למים מלוחים.
פורק ב30 דולר אנשים קונים פורקים באלפי שקלים....
אפשר למצוא מציאות בכיכר השוק במאות שקלים אבל עזוב כרגע כסף תקרא באתר ותבין איך בוחרים פורק לפי נפח האק שלך כולל נפח הסאמפ ומידות הסאמפ ביחס לציוד כולל הפורק

אהלן משה ותודה על התגובה, רק חשוב לי להבהיר שאני לא ממהר לשום מקום ואת מלאכת הקריאה והמחקר התחלתי לפני חודש.
האם חייב אקווריום עם סאמפ ? אי אפשר לתלות את הציוד על האקווריום?
מבחינת פילטר אז מה אני צריך בדיוק ? פילטר פנימי ?
תודה רבה משה.

משה Monday 17/08/2020 15:28

אני לא משתמש במושג "חייב" אלא "צריך"
כדי שתצליח צריך שיהיה לך סאמפ במיכל שלך זה חלק בלתי נפרד ממים מלוחים
גם מהצד האסטטי וגם מהצד התפעולי הנכון של המערכת
אם תרצה הבמה ומאחורי הקלעים
תליית ציוד על דפנות המיכל הוא מתכון לכשל בשלב זה או אחר לכן אני לא מכוון לשם.
פילטר זה מוצר ששיך לעולם המתוקים לא נכון לעבוד איתו במלוחים.

אני מבין שיש אנשים שנבהלים בהתחלה מהסאמפ מה "עוד מיכל" תבין שזה מה שיעזור לך להצליח בתחביב הזה ולחסוך כסף זמן ועוגמת נפש
כשמתחילים בצורה טוב הסיכוי להצלחה גבוהה

אתה מוזמן לעשות חיפוש על מבני סאמפ שהצעתי לא אחת על פי חלוקה לתאים ולתכנן את הגודל של התא שישב בו הפורק לפי מידות הפורק שאתה צריך עם ספיר קטן שלא יגע בזכוכית ולתיקונים...
פורק תקנה את האיכותי ביותר את מרבית התקציב שמים על הפורק שהוא נחשב לב המערכת....

בהצלחה

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:59.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.