אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   אקווריום צמחייה (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=14)
-   -   איך לטפל באצות באקווריום של דג קרב? (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=376330)

EtEoR Monday 27/04/2020 18:06

איך לטפל באצות באקווריום של דג קרב?

אוטוצינקלוס בא בחשבון? שרימפסים?

Yalon14 Tuesday 28/04/2020 12:56

תגובה להודעה: איך לטפל באצות באקווריום של דג קרב?

אי אפשר לדעת בלי נתונים.
אחי תשקיע קצת בשאלות שלך והגולשים ישקיעו גם בתשובות שלהם, לא בא לעקוץ רק אומר.

אסףכ Tuesday 28/04/2020 15:57

מצטרף. רק הבהיר את הנקודה
אצות נגרמות מחוסר איזון.
האיזון מושפע ממספר רב של גורמים כגון מצע, עוצמת תאורה, משך התאורה ועוד כל מיני סיבות (מיקום האקווריום בבית למשל)

על מנת לתת תשובה הולמת תספק בבקשה את מידות האקווריום, סוג התאורה, עוצמה ומשך זמן הדלקתה. כמובן מצע ודישון ובקיצור פשוט לעקוב אחרי הגיליון.

לבנתיים, אוטו' דורש אקווריום מבוסס (יש שיגידו אקווריום שרץ שנה)
שרימפסים יעזרו אבל לפי הרבה כתבות באינטרנט הדג קרב ינשנש אותם (יש בזה מחלוקת, כנראה תלוי בגודל ומספר מקומות המחבוא)
בכל מקרה כל התוספות לא פותרות את שורש הבעיה, הסיבה שבגללה בכלל יש אצות...

EtEoR Tuesday 28/04/2020 19:28

שלום חברים,

אני מצטער שהנחתי שהשאלות שלי די בסיסיות ולכן מיעוט הפירוט. ספציפית לאקווריום הנוכחי (ולא לאקווריום עם השיטה היבשה בגללו נפתחו שני אשכולות), עניין האצות אינו קשור לגודל האקווריום ולזמן התאורה שלו. אסביר.

אין שום התפרצות אצות. זה אקווריום מבוסס שפועל מעל לשבעה חודשים. אצות בכמות סבירה זו תופעה סבירה ובריאה לחלוטין באקווריום מבוסס.

אני פשוט מאכלס בטה אחד בגפו כדי שלא ינשנש בעלי חיים אחרים, וכעת, כדי לשמור על אקווריום יחסית נקי ולצמצם את הוויזואליות של אצות, מחפש איך לצמצם אותן.

מדובר באקווריום קוביה 20 ס"מ, לואוטק. אנוביות, אלטרננטרה ריינקי מיני וכיו"ב. מסלעה. דישון תת קרקעי ונוזלי (לואו טק - דשן כללי + ברזל), תאורה יחסית נמוכה של 5 וואט שמונה שעות ביום. החלפות מים - פעמיים בשבוע (מה שמצמצם אצות למינימום). פילטר מפל (לאחרונה הסרתי פילטר חיצוני שברמה האסתטית הפריע).

האוכלוסיה: דג קרב אחד מסוג אוזן פיל (אחד הדגים היפים). הוספתי קצת חלזונות בריכה שיעזרו בתהליך הניקוי.

מהתשובות שלכם אני מבין שזה תלוי באישיות הדג. יש דגי קרב שיחסלו כל דג/שרימפ שיצורף ויש שיחיו עם יצורים נוספים בשלום.

מדויק?

אסףכ Wednesday 29/04/2020 21:19

הכל בסדר, מצטער אם פגענו
את התשובות לשאלות המקצועיות אשאיר למומחים

לגבי הבטא כפי שכתבתי זה לא מנסיון אלא הפורומים בעולם (כאן למשל מייחסים את זה לאישיות הדג ובדר"כ הם מסתדרים אבל צריך לעקוב עדיין מומלץ על מקומות מסתור)

ytz Wednesday 29/04/2020 23:31

אולי תנסה לשם את הדגים שאתה מכניס בתוך השקית של האיקלום זמן יותר ארוך ואז כשהוא מנסה להשוויץ ולתקוף ורואה שאין לו יכולת לתקוף
אבל בכ"א דג נוסף בשטח כזה קטן נראה לי לא יילך
אמאנו שרימפס לא נראה לי שיינזק מדג קרב בוודאי אם יהיו לו מקומות מסתור

שמואל.ב Wednesday 29/04/2020 23:34

היי חבר,
לדעתי הפתרון לבעיה שלך בנפח הנ"ל יהיה חילזון אוכל אצות כלשהו, או לחלופין הזרקה ממוקדת של מי חמצן, אין לי ניסיון עם הזרקה נקודתית של מי חמצן ולכן עדיף שנשמע חוות דעת נוספות :up:

EtEoR Thursday 30/04/2020 19:25

אני מודה לכולם על התשובות. רוב החילזונות אוכלי צמחים. הבנתי שחילזון מלאניה מומלץ אבל האם נפוץ בחנויות?

לגבי שרימפס, אשמח להכניס. האם שרי גם יתאים? האם אוטוצינקלוסים רלוונטיים?

Yalon14 Friday 01/05/2020 03:31

איזה אצות יש לך? אתה גם מנקה את האקווריום מאצות כל החלפת מים?
ניסית להנמיך את התאורה?
אני לא יודע מה המינימום לשרי או לג'פוניקות אבל הם יכולים לעזור קצת אם הדג קרב לא ישתגע.
עדיף למצוא את הגורם אם זאת אצה ספציפית שלא מוותרת.
אם זאת אצה חומה/נקודות/זקן לא הייתי טורח בכלל לבנות על דג כלשהו שיציל את המצב.
לי אישית אף דג לא עוזר בניקיונות של הזכוכית והאבנים לא אוטוצינקלוס לא אוכל אצות סיאמי ולא ג'פוניקות, הכל אני עושה לבד :hair:
אוטוצינקלוסים לא יתאימו, זה קטן

יעקב אור Friday 01/05/2020 13:03

אני רואה שבעיקר השאלה שלך היא האם אפשר להכניס שרימפס (ועוד דברים) עם דג קרב אני אומר לך יש עשרות פרומים על זה (והרבה מהם מדברים על איזה סוג כן אפשר ואיזה עדיף שלא) אז למה אתה שאול לפני שאתה בודק יש פה אנשים שרוצים לעזור אתה לא צריך לעקב אותם מלענות לאחרים כשהתשובה שלך נמצאת כבר בפרומים אחרים... וגם יחסוך לך זמן עד שיענו לך:wink:

globali Friday 01/05/2020 17:36

ציטוט:

איך לטפל באצות באקווריום של דג קרב?
השאלה לא מנוסחת נכון.

אין קשר בין אצות לדג קרב ו/או לכל דג.

איזה סוג אצות?

העלאת תמונות.
.
.
.
.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 11:39.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.