אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=12)
-   -   פרלון בפילטר פנימי (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=378310)

משהו מיוחד Sunday 22/11/2020 14:00

פרלון בפילטר פנימי

החלפתי פרלון בפילטר פנימי לפני חודש בערך.
אתמול פתחתי את הפילטר וראיתי שכל הפרלון נהיה ירוק.
(מדובר על אקווריום 40 ליטר).
יש לציין שבפילטר יש רק פלרון.
האם פרלון ירוק זה אומר שחייבים להחליף או שזה טבעי?
למיטב ידיעתי צריך להחליף אחת לחודשיים שלושה, לא?
יש באקווריום 4 גופי בוגרים + 12 בני 3 חודשים בערך.
יש לציין שהמים באקווריום די נקיים אבל לא רוצה לגרום לקריסת האקווריום...

אסף_ Sunday 22/11/2020 14:17

תגובה להודעה: פרלון בפילטר פנימי

שלום משהו מיוחד,

קודם כל אין חובת החלפת פרלון התלויה בזמן.
יש להחליף כאשר נסתם או בלוי בצורה שלא מאפשרת עבודה תקינה.

אני ממליץ לשטוף במי האקווריום אחת ל.. בעת רענון המים (תוציא מים מהאקווריום לדלי ושם תבצע את הניקוי)

מאחר ואין מדיה אחרת נוספת - ממליץ לחלק את הפרלון ל-2 קבוצות וכל פעם לנקות או להחליף רק קבוצה אחת (היינו חצי מהמדיה) כדי לא לגרום לזעזוע קיצוני במערכת.

לא לפחד מירוק או חום, הרפש והלכלוך משמש יופי של מצע לבקטריות לטובת הסינון הביולוגי.

*למען יציבות - מדוע שלא תכניס גם קצת מדיה ביולוגית (קרמיקה) לפילטר ?

משהו מיוחד Sunday 22/11/2020 15:16

תודה על התגובה אסף.

הפילטר הזה במקור היה בנוי מארבע קופסאות פלסטיק (כך קיבלתי אותו עם האקווריום החדש). בכל אחת מהן היתה מדיה אחרת- ספוג גס, פרלון, קרמיקה ופחם.
אחרי שלא הצלחתי להשיג יציבות באקווריום וסבלתי מעכירות, הוצאתי את כל הקופסות והחלפתי פשוט בפרלון. עם הזמן נראה שהאקווריום התייצב וסוף סוף אני זוכה ליהנות ממנו, יחד עם יתר בני המשפחה..

יש לי גם פילטר ספוג שדרכו אני מוציא בועות ומחמצן את המים, הנחתי שגם הוא תורם לאחסון בקטריות (מה שכן, הוא עובד רק מספר שעות בכל ערב בגלל הרעש שהמכשיר יוצר בלילה).

בעקבות הודעה שעלתה כאן על כדורי פלסטיק ב'מערבל בקטריות', חשבתי לקנות אחד כזה במקום הפילטר ספוג, דבר שיעלה את כמות הבקטריות החיוביות.

בהתאם למה שאמרת, אני רגוע יותר בנוגע לפרלון שלי כעת, אחליף אותו בעוד חודש חודשיים או כשאראה שהזרימה מהפילטר חלשה יותר.

אננס Sunday 22/11/2020 15:27

עדיף שתשקע במשאבת אויר שקטה ותשאר עם הפילטר ספוג
גם המערבל בקטריות עובד על זרימה של אויר ממשאבת האויר, אם תמשיך לסגור את המשאבה בלילה
אז מערבל הבקטריות לא יגיע לתפוקה המקסימלית שלו , אם בכלל.

אסף_ Monday 23/11/2020 08:36

כאמור אין טעם לקנות כדורים אם המשאבה לא פועלת ברציפות (גם הספוג לא ממש אפקטיבי בתצורת ההפעלה הזו).

לגבי הפילטר, ממליץ לנצל את התאים כך -

תא ראשון (אחרי כניסת המים) - ספוג גס לסינון מכאני
תא שני פרלון לסינון מכאני עדין (לא לדחוס)
תא שלישי ביולוגי
תא רביעי ביולוגי (עקרון שרידות בתחזוקה)

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 17:33.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.