צפה בגרסא המלאה : פורום רבייה

FreeStyler
Saturday 09/03/2002, 12:50
אולי נפתח גם פורום רבייה (של דגים..)?
ואולי כל אחד יפתח עץ ובו יספר על הדג שהוא הרבה ואיך מרבים אותו?
זה יכול לעזור מאוד, כי יש הרבה שאלות על הרביית דגים בפורום!

תחשבו על זה :wink:

shoonra
Saturday 09/03/2002, 13:08
אם כבר אז למה לא לפתוח פורום לדגי מים קרים, פרום למזון, פורום למשריצים , פורום ל..... :roll:

ביזור כזה של המערכת שבו לכל נושא יש פורום יהפוך את מערכת הפורומים למסורבלת ולקשה לניווט
כבר היתה מערכת פורומים כזו אם מישהו זוכר , ומה שנשאר ממנה זה רק :candle:

מולי שחור
Saturday 09/03/2002, 15:02
אני דווקא מסכים עם FreeStyler
לדעתי רבייה זה נושא כללי וצורך טיפול מיוחד

עומרי ע
Saturday 09/03/2002, 16:42
לא צריך להוסיף עוד פורומים!
גם ככה יש מספיק והניווט ביניהם מסובך.
מי שיש לו שאלה על ריבוי של דגים שיפתח עץ בפורום דגים.

Wild Blue
Saturday 09/03/2002, 16:52
פורום זה סם לו למטרה להעביר מידע בצורה הפשוטה הקלה והבהירה ביותר. לכן ריבוי גדול של פורומים יוצר מצב של בילבול הן בחיפוש תשובות והן בהתאמת השאלה לנושא הפורום הספציפי. לכן ריבוי פורומים יצור בלבול מאמץ יתר במציאת התשובות/ מקום לשאלות וכן ביזבוז זמנם של הגולשים בשיטוט בין הפרומים השונים.
קחו לדוגמה מערכת פרומים אחרת שלא נזכיר את שמה שעובדת על אותו עיקרון כשלנו אך שם יש כמות עצומה ומעצבנת של פרומים לכל נושא כמעט שאפשר לחשוב עליו דבר זה יוצר אי נוחות רבה בכל ענין הגלישה ומציאת השאלות/ תשובות יתרה מכך המצב קשה שם עוד יותר עקב כך שלא הותקן בה מערכת הודעות אחרונות.
לכן חברים לכל שאלה יש מקום בנושאים הגדולים והם לא ילכו שם "לאיבוד" לכן אין צורך בריבוי של הפורומים עד עכשיו הסתדרנו מצוין עם מספר פורמים קטן ממוקד ויעיל.

eran_c
Tuesday 02/04/2002, 13:01
אני גם חושב שהוספת כמה פורומים לא תזיק

FreeStyler
Tuesday 02/04/2002, 13:09
העץ חזר לעמוד הראשון מהעמוד השלישי (בעקבות תגובתו של ערן*) :up:
שאגב לא שמעתי את תגובתו של דניאל בעניין :evil:

אולי דניאל ישתכנע להוסיף פורום רבייה? אני יודע שיש הרבה אנשים שיכולים לתרום עצים על דגים שהם הרבו..
כמו מולי שחור למשל :brow:

או לפחות לעשות הודעה דביקה בפורום דגים כללי, ששמה רבייה, ובפנים כל אחד ירשום תגובה על דג שהוא הרבה (ושאלות יהיו בפרטי) , מה אתה אומר דניאל?

תחשוב על זה! :wink: -זה מאוד נחוץ

קובי
Tuesday 02/04/2002, 13:10
ערן - אילו פורומים אתה היית מציע להוסיף ? חשבנו על הנושא הזה והגענו למסקנה - שאותה בעצם אמר לך wild blue בהודעה הקודמת: ככל שיהיו יותר פורומים, כך יהיה יותר מסובך לגלוש בפורום. אני אפילו לא אתחיל לדבר איתך על הכפילות שכבר יש לנו בין פורום "דגים כללי" לפורום "מתחילים" כשהודעות מכאן מתאימות לכאן ולהיפך ואף אחד לא בטוח לאן הוא צריך להפנות את ההודעה שלו (כולל המודרייטורים, בעצם).
אתה מתאר לעצמך לאן שאלה דוגמת: "הדגים שלי חולים ואני רוצה לעודד אותם לרבייה" תכנס ? גם אני לא בדיוק בטוח. האם אנחנו נצטרך להעביר נושא גדול מפורום לפורום כל פעם שהוא מקבל תפנית בסגנון "מטילן בלו ? בטח, זה טיפל בבעיית הנקודות הלבנות של הציקלידים שלי, אבל הוא גם חומר חיטוי מעולה לאקווריום של מטילי ביצים".

אנחנו לא רוצים להגיע למצב הזה - מכיוון שהוא יעשה את החיים מסובכים לכולם, וכבר ראינו (מקרה רייצ'ל גרין) שאנשים לא תמיד שמים לב שהודעות הועברו מפורום לפורום. בקצרה ? ככל שיהיו יותר פורומים, זה יהפוך את העסק ליותר מייגע לכולנו.

eran_c
Tuesday 02/04/2002, 14:15
רבייה זה נושא בפני עצמו אצל דגים

גם מחלות

לגבי חיטוי וכו זה אמור ליהיות בציוד

ואנשים יכולים להסתרבל כשהם מחפשים חומר על דגי זהב בפורום דגים כללי
כי שם יש פיראנות ציקלידים ננסיים ציקלידים אפריקאים דגים טרופים וכ'ו :roll:

הגיוני למשל לעשות מקום לכל סוג דגים ובפנים תתי נושאים למשל

נושא:
ציקלידים

תתי נושאים:

מחלות
רבייה
צמחיה
תנאים
שונות

נושא : דיסקוסים

תתי נושאים
מחלות
רבייה
תנאים
שונות

וכן הלאה (לא דווקא איך שרשמתי אני בטוח שיש מקום לשינויים)

asaf
Tuesday 02/04/2002, 15:39
לא דיברנו על זה כבר?........ :?

כל פעם שמישהו ייכנס לאתר הוא יתחיל לטייל בין הפורומים כדי לראות הודעות חדשות?...
אני אישית מסתדר ככה...

אבל אם רוצים, כדאי לבדוק מהם הנושאים שנפתחים ובאיזה נושא הם ואז לפי זה אולי לשנות קצת, ובדרך אולי להוסיף.
אני מסתדר... 8)

לא עולות הרבה שאלות על רבייה...

זה החלטה של דניאל... :arrow:

fish in heaven
Tuesday 02/04/2002, 15:55
כרגע יש מספר קטו מאוד של שאלות על רביה, ואין טעם לפתוח פורום חדש שתהיה בו הודעה פעם ב.....
אם יגיע היום שבו יהיה מספר גדול של שאלות על רביה יישקל בחיוב האפשרות לפתוח לנושא פורום חדש.

קריב קריבנסיס
Tuesday 02/04/2002, 16:13
וחוץ מזה פורום דגים כללי לא אומר שזה דגים כללי???
כאילו, כל מה שקשור לדגים כמו מחלות ואיך להאכיל אותם כלול בפורום הזה...
אז לדעתי אין טעם בעוד פורום

Aquario
Tuesday 02/04/2002, 16:58
באמת אני לא מבין למה צריך פורום לכל כך הרבה נושאים, אפילו עכשיו יש לנו די והותר ואפילו יותר מדי. מספיק שיהיו נושאים כלליים שיכללו בתוכם את כל מה שקשור אליהם.
ציוד למשל וצמחייה לא ממש נכנסים בנושא ה"דגים כללי" ובגלל זה יש להם תת פורום משלהם, אבל נושאים כמו מחלות, רבייה, האכלה, טיפול, איכלוס וכל דבר אחר שקשור ספציפית בדגים נכנס בתוך נושא הדגים. וכל מה שקשור לדשנים מערכות CO2, סוגי צמחים וכו' נכנס בצמחים. סוגי הציוד השונים נכנסים בציוד וכן הלאה...

המטרה היא לתת קצת סדר בנושאי ההודעות ולא לסווג כל הודעה לתחום>נושא>תת נושא>רמה>קובץ>סוג וכו'. זה יוצר פורום עמוס ומבלבל.
בכלל מה זה משנה תחת איזו כותרת נמצאת ההודעה שלך? העיקר שאפשר לקרוא אותה ולהגיב עליה.

בנוסף יש חיסרון גדול להסתעפות כזאת של נושאים שמגדירים את תוכן ההודעות בכך שלא כולם אוהבים לקפוץ מפורום לפורום ולהתרוצץ בין הנושאים השונים, ולכן הודעות רבות פשוט לא יקראו ולא יקבלו יחס ממשתמשים שפשוט אין להם כח לסרוק כל הזמן את כל עשרת הפורומים במערכת... :alien:

eran_c
Tuesday 02/04/2002, 20:50
אתה יכול לטבוע בתוך דגים כללי

במקום זה שכל אדם ישאל אותה שאלה מיליון פעם הוא פשוט יכול למצוא אותה במקום הנכון במקום להתחיל לדשדש לו בין העצים בכל הפורומים כדי למצוא תשובה

elminister
Wednesday 03/04/2002, 01:02
אין כל צורך להוסיף עוד פורומים, אנחנו נטבע....

שאלות על רביה כיום לא הצדיקו פורום נפרד ,
אני מצדיק גם את ERAN_C שקשה מאוד לחפש דיונים בנושאים מסויימים
לשם כך בדיוק קיימת אופצית החיפוש אשר לצערינו לא עובדת כרגע בגרסה הזו (וזה יטופל).
אני אישית חושב שהניווט בפורום בצתורה שלנו היא מהירה מאוד.
ELMINISTER