צפה בגרסא המלאה : דיאטת דיסקוסים וכמות האכלה יומית

שוני ז"ל
Saturday 16/08/2003, 11:32
נושא שנידון לפני הרבה מאוד זמן אבל אקטואלי תמיד
רציתי לשמוע מכם מגדלי הדיסקוסים ,על כמות ההאכלה היומית.. תדירות ההאכלה ..וסוגי האוכל .
אצלי באקוריום יש דיסקוסים בוטיות קרדינלים אף אדום וכמה קורידורסים.
בבוקר אני מאכיל בקציצת לב בקר ובארטמיה .אחרי שעתים מאכיל אוטומטי נותן טטרה ביט בקצב של 2 מנות ארבע פעמים ביום בערב בסביבות 8 אני זורק 2 קוביות תולעי דם וארטמיה .
כמובן שהכל ניתן במידה וללא עודפים שיזהמו את המים.
ואצלכם????

dagel
Saturday 16/08/2003, 18:01
תפריט היומי אצלי הוא : הם מקבלים שלוש פעמים ביום ציצה מושרת בויטמינים וספירולינה פעם ביום
טטרה .אחד ליומיים מוחלפת ארוחה ציצה בתולעים לבנים או בדפניות הכמות האוכל מדוד כך שניגמר תוך חמש דקות .שוני איך מתפקד המאכיל כמה זמן ?

שוני ז"ל
Saturday 16/08/2003, 18:10
מאכיל שלאהיים מתפקד מצוין
שוני

elminister
Sunday 17/08/2003, 00:14
היום יש לי פחות זמן מפעם אז אני נותן טטרה ביטס שלוש פעמים ביום ופעמים בשבוע בשר

צחי
Sunday 17/08/2003, 09:09
שלום,

בבוקר - קוביות ארטמיה

במשך היום - מאכיל אוטומטי 3 פעמים טטרה ביט

ערב (7+) בשר - לא שואב את השארית זה נעלם בהמשך הלילה.

ספירולינה 5 טבליות פעמיים ביום לכל שוכני הקרקעית.

פעם בשבוע דיאטה - בלי טטרה ביט רק קוביות ארטמיה פעם ביום. קראתי פעם שמומלץ יום צום אבל אני מרחם אז לפחות שתי קוביות.

תולעי דם - לא נוגע מפחד ממחלות.

צחי

Wild Blue
Sunday 17/08/2003, 20:49
אצלי כרגע (בעיקר בגלל הבלאגן בבית ופירוק האקווריום) אין שום סדר בהאכלות ושום כלום מה שאני עושה זה כל פעם שאני עובר ליד האקווריום (אלא אם זה בתכיפות גבוהה) אני זורק קצת אוכל יבש; טטרה ביטס, סרה ביטס, אנינון, גרגירים לציקלידים טורפים, מקלות לציקלידים טורפים, שריפסים מיובשים, וכל דבר אחר שיש לי בסטוק ובא לי ליד. ככה שיוצא שאני מאכיל יותר מ4 פעמים ביום בשעות שונות ולא קבועות.
פעם בכמה ימים שיש לי זמן אני זורק להם קצת קציצה אבל יום אחרי זה פק"ל דיאטה האכלה או שנים ביום וזהו וגם אז קטנות.

בכל אופן הדגים מאוד מרוצים מכך ומגיבים מצוין לנככותי (ואחד פלוס כי כשמשהוא מתקרב במקום להתחבא הם כולם יוצאים החוצה) אני שוקל להמשיך עם כך גם בעתיד. אבל אז גם יוספו מאכילים מלאכותיים.

גישה למזונות קפואים מיוחדים אין לי בצורה אמינה.

אבל אני מ"גדל" כל מיני חיות מים בגיגית בחצר ונותן לדיסקוסים כל מיני דברים נבחרים (בעיקר זחלי יתושים וזחלי זבובי בוץ, דפניות ועוד כל מיני יצורים שהופיעו שם)

m70
Tuesday 19/08/2003, 08:06
הייתי רוצה להוסיף דבר:
אני מאכיל 4 פע' ביום,כאשר בשר לפחות פעם ביומיים,והשאר טטרה ביט.
העניין הוא,שמאז שהוספתי את הדיסקוסים,יש התפתחות נוראית של אצות באקוריום,בקנה מידה כזה שממש השחית לי את הצימחיה. אני מקשר את התופעה שהתגברה מאוד לאחרונה לאוכל המזהם שאני מאכיל את הדיסקוסים.
זאת למרות החלפות המים המאסיביות [שני שליש מנפח האק' בשבוע],ושאיבת רפש יומיומית.
אני שוקל הפחתה לחצי בכמות ההאכלה עקב כך.

שוני ז"ל
Tuesday 19/08/2003, 08:33
אמת....שאריות הבשר גורמות לעליה גדולה ברמת הפוספטים במים .מומלץ או סופח פוספטים או לשים לב למינון של הבשר ..לשים ממש קצת ושבכל יאכל
שוני

m70
Tuesday 19/08/2003, 22:34
אכן כך.
כנראה שאצמצם משמעותית את כמות הבשר .
קצת קשה לדאוג שהכל ייאכל.
ומה זה סופחי הפוספטים? אפשר מעט לפרט?

elminister
Tuesday 19/08/2003, 22:40
אם תרצה נוכל לפתוח "עץ" מיוחד רק על הנושא הזה , אבל בכללי בדובר על שקית המכילה חומר כימי אשר סופח את הפוספט מהמיים ומוריד את ריכוזו ובכך מסייע להורדת האצות

boobar
Tuesday 19/08/2003, 23:36
שלום לכולם.
מפאת סדר היום הלא מסודר שלי לאחרונה התבלגן גם סדר האכלת הדיסקוסים אך המינון כמעט
ולא נפגע. אני מכיל בסה"כ 4 פעמים טטרה ביטס 1 קציצה ו-1 ארטמיה ביום.

אגב האם משהו יודע מי מוכר קציצה טובה מוכנה ? הבשר נגמר היום וממש אין לי זמן להכין
חדש.

אורן.

זאן לוק
Wednesday 20/08/2003, 08:37
אני מאכיל את הדיסקוסים שלי 4 פעמים ביום, פעמיים קציצה ופעמיים טטרה פרימה. יש לי שני חתולי שוקולד שלא משאירים אפילו גרגר אחד של בשר על הקרקעית, משתמש בסופח פוספטים מחליף כל שבוע 20 אחוז מהמים (ישר מהברז) וכמעט אין אצות (אחרי חודשיים של מלחמה לא קלה באצות).

דודו דיסקוס
Thursday 21/08/2003, 12:04
היי לכולם...
אני מאכיל 4 פעמים ביום טטרה ביטס (ע"י מאכיל אוטומטי)
פעם חי בבוקר ופעם או פעמיים חי בלילה
סוגי אוכל חי:
קציצה - הכנה עצמית (אגב אורן, צור קשר אני מכין השבוע)
ארטמייה, תולעי דם, וייתכן בקרוב עובד על האכלה של דפניות חיות.

דודו

טוביה ג.
Friday 22/08/2003, 17:43
אני מאכיל לפי הפרוט הבא :

בבוקר 7:30 טטרה ביטס
אחה"צ 16:30 ארטמיה (קפוא)
ערב : 19:00 תולעי דם קפואות /קציצה במידה ויש
לילה : 23:00 תולעי דפ קפואות

כשהיה לי מקרר מתאים , האכלתי פעם ביום בתולעים לבנות .

אגב שי למישהו מקור זול למקררים יד שניה ?

טוביה ג.

or
Friday 22/08/2003, 17:52
שוקי מוכר כרגע ב"כיכר השוק" מקרר ב-1200 ש"ח.

שוני ז"ל
Friday 22/08/2003, 18:56
שוקי מוכר מקרר למים מלוחים ולא מקרר ביתי