צפה בגרסא המלאה : גדילה

avib
Sunday 10/08/2003, 18:03
הדיסקוסים שלי מקבלים מזון מאורב כגון תולעי דם בסר מיובה מחול מיוחד לדיסקוסים ומזון יבש טטרה בין אבל ניראה לי שקצב הגדילה הוא מאוד איתי או נאצר יש סיבות מיוחדות שיחולות לעקב גדילה?

Udi
Sunday 10/08/2003, 18:22
כמו בכל דבר בצבא גם פה התשובה מתחלקת לשלושה חלקים (או יותר נכון שלשה פרמטרים המשפיעים על גדילת הדג):

1) מזון איכותי.
2) איכות מים.
3) מרחב (כ 30-40 ליטר לדיסקוס בוגר).

dagel
Sunday 10/08/2003, 19:14
אני מכיר את הדגים שלך מאותה הטלה גם אני קניתי (ארבע). אצלי הדגים גדלו ל 5-6 ס"מ קנינו בגודל 3 ס"מ אצלי נמצאים במכל 70 ליטר עם מי ברז מסוננים דרך שלושה פילטרים (של מערכת אוסמוזה )
מקבלים 5 פעם ביום אוכל בשר תולעים לבנים (כל יומיים ) ויבש .דעתי גידול קטנים נפרד במיכל קטן אדיף אין לתת כמויות אוכל גדולות אלה מנות קטנות כך שתוך 5 דקות האוכל נעלם .במיכל
גדול ישנם דגים שולטים שלא נותנים לקטנים להתקרב לאוכל לכן מתעכב התפתחותם

nirfun
Sunday 10/08/2003, 21:14
אני שמעתי שיש דיסקוסים שמפרישים חומרים מעכבי גדילה לדיסקוס שהם תוקפים ואז הוא גדל לאט... יש לך פחם בפילטר? כי אם כן אז האפשרות הזאת נשללת...

Udi
Monday 11/08/2003, 10:17
nirfun כתב:

אני שמעתי שיש דיסקוסים שמפרישים חומרים מעכבי גדילה לדיסקוס שהם תוקפים ואז הוא גדל לאט... יש לך פחם בפילטר? כי אם כן אז האפשרות הזאת נשללת...

האמת, כל הקטע של דיסקוסים שמפרישים הורמון מעקב גדילה נראה לי קצת הזוי (דעתי בלבד ואינה מתבססת על שום יסוד מדעי), הסיבה שדיסקוסים קטנים אינם מתפתחים טוב באקווריומים עם דיסקוסים גדולים היא סביבתית בלבד, הדגים הגדולים יאכלו את רוב האוכל, ולא יתנו לקטנים לשחות בחופשיות באקווריום ולכן לקטנים יהיה מחסור הפוגע בגדילתם.

בכל מקרה גם אם זה נכון (הסיפור עם ההורמון) לא נראה לי שפחם פעיל יעזור, כיוון שפחם פכיל סופח רעלים ולא הורמונים.

nirfun
Monday 11/08/2003, 12:20
אודי - באמת יכול להיות שאתה צודק וזה נגרם בגלל אוכל שהגדולים אוכלים לקטנים.... זה גם יכול להיות...
ולגבי הפחם- דיברתי עם מישהו וגם הוא אמר שפחם לא סופח את זה... בדיוק מאותה סיב שאתה אמרת.... אבל הטעות שלי נבעה מטעות של M70 שהוא אמר לי את זה....
ואודי- פחם לא סופח רק רעלים - דשן זה לא רעל והוא סופח אותו....

החלפת מים מרובה יותר או הוספת פחם פעיל-תפחית בערך חומרים מעכבי גדילה שייתכן שהדגים האגרסיבים מפרישים
שים לב שהוא כתב שם פחם פעיל....

Wild Blue
Monday 11/08/2003, 21:14
ככל שאני יודע לא נמצאה שום עדות להורמוני עיקוב גדילה
העיקוב קורה כפי שצוין ככל הנראה בגלל ירידה בתנאי מחיה ובזמינות מזון.

כמו שכתבתי במאמר שלי פחם פעיל לא מומלץ בגל שהוא סופח כל מיני חומרים ומידנרלים מהמים שגם צמחים וגם הדגים צריכים להתפתחות תקינה.

כמ שצוין השיטה היעילה ביותר לעידוד גדילה של דיסקוסים הינה רכישתם בגיל צעיר מאוד וניהול משטר פיטום והחלפות מים גבוהה (מומלץ להחליף כ5% ביום וכמה שיותר הזנות ביום של מזון יבש ובשרי וחי.)
וכמובן מרחב.

השיטה השניה והפחות מומלצת הינה רכישת דגים בוגרים וגדולים :wink: :hair: . היא יקרה אבל מהירה ובטוחה. אבל איכות הדגים ומצבם מוטל בספק.

גיורא
Monday 11/08/2003, 21:26
חברים
תרשו לי לבקש שוב סליחה משוני ,מה לעשות אני גם תלמיד שלו (וטוב)וכך הוא נוהג.
אקוריום לחוד קרנטינה לגידול ופיטום הקטנים בלבד עם פילטר גדול לאיכות מים טובה,או לחלופה החלפות מים יותר דחופות האכלה 6 פעמים ביום (לי קשה יותר מ3)אבל בשר ,טטרה ביטס, ותולעים אדומות.כך אני נוהג אחרי שלמדתי משוני וכרגיל קצב גדילה אצלי מהיר שלא ידעתי קודם.
מניסיון קודם שלי להכניס קטן לאקווריום קיבוצי לא היצלחתי לגדל את הדג לגודל יפה והוא רק הכפיל את גודלו ולא יותר ,ולדברים שכתב אודי לדעתי הם נכונים מאוד שלקטנים לא נישאר מספיק אוכל וכן ההאכלות לא מספיקות
גיורא

dagel
Monday 11/08/2003, 22:10
גיורא אתה צודק קטנים לגדלם לבד הם מכפילים גודלם תוך חודש היום אני נוהג כך בשני קבוצות ממקור שונה רק בעוד שלושה חודשים הם יהיו מועמדים לקיבוצי

שוני ז"ל
Monday 11/08/2003, 22:51
:oops:
שוני

nirfun
Tuesday 12/08/2003, 11:10
מה ההפרשים ביון הגדלים שהדיסקוסים יוכלו לחיות ביחד ולגדול כמו שצריך? אם יש דיסקוס בינוני ודיסקוס קטן אז הדיסקוס הקטן לא יגדל כמו שצריך?

Wild Blue
Tuesday 12/08/2003, 19:01
אני מתנצל אבל אני לא ממש מבין את השאלה אתה יכול אולי להסביר את עצמך מעט יותר?

nirfun
Tuesday 12/08/2003, 19:22
צודק לחלוטין.... השאלה לא הייתה מובנת כי קצת קשה לי להסביר....
אממממ.... השאלה מתייחסת לשילוב בין דיסקוסים בגדלים שונים.... איך אני יסביר? כמה הבדל בגודל בין דיסקוסים הוא יכול להיות מתאים בלי בעיות של גדילה? אממממ.... זה גם לא מובן.... בכמה סנטימטרים דיסקוס אחד יכול להיות גדול מהשני כדי ששניהם יחיו ביחד כמו שצריך ושניהם יגדלו בלי בעיות?
מקווה שזה מובן יותר....

Wild Blue
Tuesday 12/08/2003, 19:25
אני חושב שבשביל ששני הדגים יסגסגו יחיו כראוי ויגדלו כראוי מומלץ שההפרשים בלהקה יהיו כמה שיותר קטנים.

אבל ניטן בלהקות גדולות (מעל 5 דגים) להחזיק דיסקוסים במגוון גדלים הוא לא יגדלו במהירות כמו שהם יגדלו אם כולם יהיהו אותו דבר אבל גם דגים קטנים יכולים לחיות עם פרטים גדולים בהצלחה (לפחות מניסיון אישי שלי)