צפה בגרסא המלאה : רבית דיסכוסים

dagel
Tuesday 24/06/2003, 13:04
אני מנשא לרבות דיסקוסים -ללא הצלחה אלו הפרטים
אקווריום 100 (50*50*50 ) ליטר עם פילטר פנימי בנוי ופילטר פרלון מים אוסמוזה 200 מס 6.4 ph
דגים בני שנה וחצי הנקיבה צברית הזכר מזרח הרחוק
הטילו לפחות שמונה פעם הם עולים על הקונוס ביחד שומרים על הביצים .כמה פעמים לא הוספתי מספיק מטילן לכן קבלו פונגוס לאחר 4-5 יום רואים שהביצים לא הופרעו הם צהובים אבל לא שקופים לא התפתחו מה יכול להיות הסיבה ? הזכר ? המים ? המינרלים במי r/o ?

dagel
Tuesday 24/06/2003, 13:16
סליחה על דיסכוס !!!!!!

שוני ז"ל
Tuesday 24/06/2003, 14:43
לא מסרת מצב ניטריט ואמוניה ...במידה והכל בסדר לדעתי הזכר לא מפרה ! במקרים בודדים האשמה גם בנקבה
והכל בתנאי שראית את ההטלה ואת ההפריה ואתה בטוח שהם זכר ונקבה .כי יש גם מצב שיש לך 2 נקבות ואחת עושה רק כאילו גם על זה שמעתי
שוני

elminister
Tuesday 24/06/2003, 14:45
אני מחזק את דעתו של שוני, היה לי מצב בדיוק זהה למה שאתה מתאר,

עד היום אני לא יודע אם מדובר היה בשתי נקבות , או בזכר לא פורה....

בסוף התיאשתי....

dagel
Tuesday 24/06/2003, 18:46
אמוניה וניטריט הם 0 הדגים עולים ביחד על הקונוס אני בוחר אפשרות של הזכר
האקווריום אחר אני בטוח שדג השני לא עולה על הקונוס בקרוב אחזיר אותו לשיתופי
לא התייחסתם להוספת מינרלים לאוסמוזה
דרך הגב לדגים מאקווריום הראשון אבר המין בזמן ההטלה הם שונים

שוני ז"ל
Tuesday 24/06/2003, 21:19
ידידי היקר מה מצב המוליכות (מיקרו סימנס )אצלך באקוריום ההטלות
שוני

dagel
Tuesday 24/06/2003, 22:13
שוני שלום , המים הם אוסמוזה בתוספת מינרלים המוליכות 200 עד 250 ms הph 6.5 החלפות כל יומיים 10% עד להטלה

שוני ז"ל
Tuesday 24/06/2003, 22:18
המצב הוא ממש אידיאלי .נותרו 2 אופציות לדעתי .כמו שכתבתי זוג לא פורה .או שתי נקבות
דבר אחר לא נראה לי מצטער .
אני בכללי אחרי 8 הטלות הייתי מפסיק כיוון שהם כבר מאוד תשושים לדעתי ורצוי לא להגיע למצב של אפיסת כוחות (דבר שקרה לי בקיבוצי )
שוני

גיורא
Tuesday 24/06/2003, 23:20
הי שוני
שוב אותה השאלה הרטורית
אצלי כבר בפעם השלישית כרגע הטלה וכן הזכר מפרה את הביצים ואני לא רוצה
למרות שאני מפריע להם הם בשלהם .מה לעשות להוציא את הנקבה לקרנטינה ?
או את הזכר .דרך אגב הסניקסקין המטופלת אומנם עדיין לא הישמינה אבל ניראת יותר עירנית וגם חוזרים לה הצבע הכחול בצורת הזיגזג על כל הגוף מלמטה למעלה וזה ניראה טוב מאוד עם עתיד
להית בקרוב גיגי1

שוני ז"ל
Wednesday 25/06/2003, 00:36
שלום גיורא מה שלומך ידידי היקר
לשאלתך לגבי הפרדה אני לא מכיר שיטה אחרת פרט להפרדה
אני שמח שהסנייקית שלך מבריאה לאט לאט ואולי למדנו שיש תרופה לדג שאוכל ומרזה
שוני

גיורא
Wednesday 25/06/2003, 00:51
הי שוני
שאלת תם
OK הבנתי הפרדה, אני ממש לא רוצה אבל כניראה אין ברירה אבל לכמה זמן ?
ומה יקרה לאחר שאחזיר אותם שוב ביחד.
האם זה פיתרון או שעלי להיפרד מאחד מהם (תענה לי אתה גורו) ומה לעשות אני אוהב את הדגים שקשה לי להיפרד ואפילו מאחד.
תן בבקשה תשובה טובה ומיתחשבת ואל תגיד לי מה שאני אולי לא רוצה לישמוע
ממש בידידות גיגי;1

elminister
Wednesday 25/06/2003, 01:00
אני לא הגורו....

אבל אני הייתי נוקט בהפרדה, מנסיון....
אחרי כל הטלה הזוג נחלש מאוד....
ישנה השקעת אנרגיה רבה מאוד , חיזורים, יצור זרעונים, יצור ביצים, הטלה,
ככל שההטלות עוברות הדגים מותשים , מרזים ונראים רע, ברגע שהם מפסיקים לאכול ונכנסים למצב של הרעבה, איבדת את הזוג...וחבל...
לי קרה מצב ביניים, הפרדתי את הזוג לאחר 6 הטלות, הזכר שהיה חלש מאוד חטף מחלה ולקח לי חודשיים שלמים עד שהוצאתי אותו, יש לינק בפורום הזה של עץ שלי כולל תמונות של כל עלליות הדיסקוס הזה...

הפרדה ! עם או בלי גדר!

שוני ז"ל
Wednesday 25/06/2003, 01:06
גיגי התשובה לא תכאב אני מבטיח .תפריד בין הזכר לנקבה באיזה דרך שנראית לך אבל שלא יראו אחד את השני .אחרי שבועים תחזיר חזרה ואם יש לך יותר סבלנות(כמו שאני מכיר אותך)חכה חודש .ואני מקווה שהם יפסיקו להטיל .ואם הם יתחילו אחרי זמן יהיה להם כוח לעוד כמה הטלות בלי שתסכן את בריאותם
שוני

elminister
Wednesday 25/06/2003, 01:58
והרבה מזון חי, ממקור בשרי , הרבה חלבון, תן להם לבנות חזרה את כל מה שאיבדו

כמובן לא לשכוח שאיבות רפש, והקפדה על הניקיון ! , אבל ללא ספק הרעיון הוא לשקם חזרה את הדג

dagel
Wednesday 25/06/2003, 07:43
תודה לכולכם אני רוצה לתפוס טרמפ אני נלחם חצי שנה על בריאותו של דימונד .עבר טיפולים נגד כל הטפילים הפנמיים ולמרות שאוכל מרזה משחיר וחוזר לו צבע .גיורא מה היו סימנים אצל סניקסקין שלך ?

dagel
Wednesday 25/06/2003, 11:59
שוני צדק חבל שנתתי לזוג להטיל 8 פעמים ללא תוצאות היום לא אכלו תולעים לבנים לב לא אוכלים כמה ימים שלאתי עם באקוואריום הקיבוצי עדיף עברתם יוסיף להם לחץ מיותר ומסוקן במצבם אולי ויטמינים במים יעזור מה דעתכם ?

שוני ז"ל
Wednesday 25/06/2003, 20:30
האם הם ממשיכים בהטלות???זה מוזר שבמצב כזה הם ימשיכו .נחכה לגיגי הוא קנה תרופה והוא מרוצה ממנה בנתיים
שוני

dagel
Thursday 26/06/2003, 15:25
אמדתי להתחיל בהחלפות מים לצורך עברתם לקיבוצי.אתמול הטילו הפעם הוספתי שני טיפות
מטילין לליטר וגם לא כיסיתי הקונוס . הם שומרים על הביצים אבל לא אוכלים מספר ביצים לבנות נחכה ונראה

שוני ז"ל
Thursday 26/06/2003, 20:12
חבל לך אתה תאבד את הזוג !!!!אל תתפתה
שוני

sophiea.
Thursday 26/06/2003, 20:56
אני רוצה לחדד את הודעתו של שוני.....

לאחר הטלות כל כך מרובות...הזוג שלך חלש מכדי לגדל צאצאים....כך שאם באמת תהיה לך בקיעה....ויהיה צורך לטפל בצאצאים....ההורים אצליך מבחינה פזיולוגית לא יהיו כשירים לכך....

אם אתה לוקח בכל זאת סיכון...קח בחשבון שתצטרך להפריד בין ההורים לצאצאים בגיל צעיר יחסית ולהתחיל להזין אותם בעצמך....בארטמיה שבקעה...הרבה עבודה והרבה תשומת לב....

אגב...אם הם לא מנקים את הביצים שהלבינו...אתה יכל להעיף אותם עם שיפוד עץ בעדינות בכדי שלא יגרמו לפגיעה בשאר הביצים...

גיורא
Thursday 26/06/2003, 23:12
הי דגל שוני וכמובן סופיה !
אערב הוצאתי את הדגה המטילה שלי לאקווריום בידוד ,חבל לי כי היא ממש יפהיפיה אבל היתי חייב למען בריאותה כי אני לא רוצה קטנים כרגע ,וכבר היתנסתי בדגה שרזתה לי מאוד .
בקשר לדגה זאת שרזתה עד שחשבתי שתמות למרות שאכלה ,אמר לי שוני שכניראה יש לה תולעים שאוכלות אותה מביפנים.
למוחורת היתי אצל גיא מביבר שהוא לדעתי דוקטור אמיתי .הוא נתן לי במינון מיזערי תרופה שאני לא יודע מה היא (הוא לא מגלה)את התרופה המסתי במי האקווריום ושאבתי אותה למזרק דק מאוד של אינסולין,את המחט הוצאתי ובימקומה הילבשתי צינורית גומי שלקחתי מחוט חשמל דק מאוד שהוצאתי מתוכו את חוטי הנחושת כך שנישאר רק הגומי המבודד באורך של 5 ס"מ.
את הדג הוצאתי מהמים למגבת רטובה והישחלתי בעדינות רבה מאוד את המזרק(בידוד הגומי)לתוך פה הדג עד לקיבה ובעדינות ושלבים של 15 שניות כל פעם שיחררתי את החומר ישר לקיבה.
אני חייב לציין שלמדתי את התהליך הזה פעם מעיצה של שוני ,והיום אחרי בערך שבועיים+ כבר רואים שינוי משמעותי, הדגה קיבלה את הצבע הכחול מהסנפירים התחתונים כלפי מעלה וכן היא גם אוכלת בהרבה יותר תאבון (ממש טורפת)לדעתי היא תבריא ואני מאוד אופטימי כרגע .בעבר כבר מת לי דג מרזון כזה לא מוסבר למרות שאכל רגיל.
בקשר לתרופה שאינני יודע מה היא, נישאר לי לנחש שזה אבקה מכדור שמשמש נגד תולעי מעים אצל בני אדם (כמו אצל כלבים לדוגמא) רק שהמינון לדעתי היה רבע כדור.
אני מקווה שהיצלחתי להעביר לכם נכון את מהשאני עובר ולא תפחדו לינהוג כמוני ,אחרת הסוף ידוע
גיגי1 :yeah:

sophiea.
Thursday 26/06/2003, 23:48
טוב אני מקווה מאוד שלא אצטרך לטפל בצורה כזו באחד הדיסקוסים שלי...

בכל מקרה...אם אצטרך נראה לי שאני יודעת למי לפנות... :wink:

dagel
Friday 27/06/2003, 07:40
הכל נגמר אכלו את הביצים התחילתי החלפות מים להשבעת תנאים ואעביר אחד מהדגים לקיבוצי תודה על עזרתכם

verti
Monday 30/06/2003, 10:12
באיזה שלב ההורים אכלו את הביצים (לפני שהלבינו מפונגוס או אחרי?) ?
האם הביצים נראו מופרות מלכתחילה? (צבע ורדרד)
מאיזה סוג ההורים? (אולי מדובר בזנים המגיעים לבגרות מינית מאוחר...)

בדיוק כמו שציינו קודמיי, פטם אותם במזון עתיר חלבונים (עדיפות למזון חי), הורד טמפרטורה בזהירות ב 3-4 מעלות למשך תקופת הפיטום, העלה שוב טמפרטורה בזהירות ו... תן לטבע לעשות את שלו... :wink:

והעיקר... בהצלחה !

dagel
Friday 04/07/2003, 13:36
שליחה שטרם השבתי לך. הזוג :הנקבה בלו דימונט כ20 חודש צברית הזכר רד טורקיז כ15 חודש ממזרח .בפעם אחרונה הביצים לא קבלו פונגוס הם היו צהובות ואכלו אותם בים החמישי

verti
Friday 04/07/2003, 13:53
מסתבר שגם אצל הדיסקוסים כמו אצל כל יתר בעלי-החיים (ובכללם האדם) יש הורים טובים יותר והורים טובים פחות... לדעתי, מה שנותר לך לעשות הוא להתעזר בהמון סבלנות ולנסות שוב ושוב... אתה עוד תצליח!
וכמובן, לשמור על תנאי מים, מזון איכותי, ואקווריום רביה במקום שקט ו... תו לטבע לעשות את שלו...

dagel
Friday 04/07/2003, 16:21
תודה לך זמן וסבלנות לא חסר לי בנוסף בקיבוצי חיים עוד 6 דיסקוסים של 15- 20 חודש כך שציפוים עוד זוגות ברשותי שני מכלים להטלה

sophiea.
Friday 04/07/2003, 18:30
וורטי....

ולהוסיף להודעתך ...גם אצל בעלי חיים ודיסקוסים בפרט...ההורים צריכים ללמוד להיות הורים טובים..ולא כולם מצליחים להיות כאלה....

לכן לאחר שנותנים להם צ'אנס מס פעמים....ניתן לקבוע פחות או יותר אם יש סיכוי להורים טובים ואם לא.....וכאן באה ההערה של מכירת מטילים בעלות זולה יחסית.....הורים לא מוצלחים....

dagel
Wednesday 16/07/2003, 13:47
היום הזכר יצאה לטייל מחוץ לאקווריום שחכתי לחזיר המכסה . ולמזלי שמעתי חבטה בחדר שלי מיד מצאתי אותו והחזרתי למים. מה גורם לכם לקפוץ מחוץ למים , הם לא נראים לחוצים , אני נמנה למתעסק באקווריום