צפה בגרסא המלאה : כתבה מזעזעת על התעללות בחתולים וחיות נוספות

מונומן
Thursday 11/10/2001, 23:47
תראו באיזו מדינה אנו חיים , עצוב שזה כך:
http://news.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=item&path=&id=125631

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: MonoMan בתאריך 2001-10-11 16:48 ]</font>

קובי
Friday 12/10/2001, 08:56
תופעת ההתעללות בבעלי חיים גדלה למימדים מפחידים במדינת ישראל. לצערי הרב מתקבלת התחושה שבני נוער ומבוגרים מתעללים בבעלי החיים מתוך רשעות טהורה.

האם שמעתם שבל"ג בעומר יש קבוצות של צעירים שמשליכים חתלתולים לאש ?

האם יש כאן ולו אדם אחד שחושב לעצמו "הם לא יודעים מה הם עושים, זה לא בכוונה" ?

כמה עצוב הוא הדבר - שהיחס הכה ישראלי בין אדם לחברו מתבטא גם ביחס בין אדם לחיות שסביבו.

elminister
Friday 12/10/2001, 10:26
חולני ביותר....
הלואי ואנשים (לא ניתן לקרוא להם אנשים משום שחסרי אנושיות הם!)
יכנסו לכלא להמון זמן .....
התעללות בחיות היא דבר שלא רק אנו (כחובבי חיות) רואים כחולני ומעוות אלה כל אדם שיש לו קצת שכל ומוסר....
הלוואי שתלונות מעין אלה יטופלו בכל חומרת הדין!
ELMINISTER

קובי
Friday 12/10/2001, 20:25
אבל - לאף אחד לא אכפת. המדינה בסופו של דבר מחסלת כלבים וחתולים חסרי בית.

הנה סיפור שקשור לנושא. בבית חולים שבו אבא שלי עובד, יש המון חתולים שמסתובבים חופשי. אחראית התברואה רצתה להזמין מדבירים (ככה קוראים לזה, בחיי!!) שיחסלו את כל החתולים.
אבל אבא שלי לא הסכים. בקיצור - היו הרבה התנצחויות בנושא הזה ובסוף הזמינו את צער בעלי חיים שיסרס את החתולים ויעקר את החתולות. ועכשיו יש לנו אוכלוסיה שמחה של חתולים (שמחסלת את כל המזיקים, המכרסמים והרמשים) בבית החולים.

elminister
Saturday 13/10/2001, 00:24
המ..
גם בצבא וגם באזרחות קיימים "מדבירים" הם הולכים בד"כ עם פקח של רשות שמורות הטבע והורגות את החתוליםכלבים או ברעל או ברובה צייד (ככה היה בשרותי הצבאי..)
הטענה הייתה שהם יכולים לזהם את כל הבסיס במחלות....
אמנם יש משקל לטענה אבל בהחלט יכולים לפתור את זה אחרת...
הפיתרון הכי קל, הוא זה שמישמים--הרג...
ELMINISTER
שכואב לו...

קובי
Saturday 13/10/2001, 02:29
אבל זו החשיבה הממסדית שאי אפשר להביס. ככה הם חושבים וככה נראה להם שצריך להיות. הרי לנסות להציל את החיות האומללות מגורל עולה להם יותר כסף מאשר לחסל אותן. אז למה לא ? חוצמזה זה לוקח פחות זמן והם יכולים להספיק לחזור למשרד ולשתות את התה לפני שהוא יתקרר.

השיקולים הללו אינם בדיחה - הם בהחלט שיקולים שמככבים בתהליכי קבלת ההחלטות של בירוקרטים. בבית החולים שבו אבא שלי עובד אחראית התברואה אפילו לא רצתה לשמוע את ההצעה של אבא שלי - לגבי סירוס חתולים. זה הצריך מחשבה ושינוי נורמות שהיו גוזלים ממנה זמן יקר בכירסום העוגיות דיאט שלה.

טוב - אבא שלי "קצת" בדרגה מעל הסתומה הזאת :grin: ובסוף גם נתנו לו תעודת הוקרה.

Saturday 13/10/2001, 06:33
אני מזועזעת! איך אנשים יכולים לעשות כאלה דברים ועוד חיות מסכנות שלא עשו להם כלום אני חושבת שמישהו צריך לשים סוף לדבר הזה

fish in heaven
Saturday 13/10/2001, 09:08
זה אכן דבר מזעזע, הבעיה אני חושב הוא בשתי מימדים עיקריים,
1) הפרטית של ילד שהולך ברחוב רואה חתול ועושה מה שהוא עושה
2) הממסדית, שהיא אולי "סטרילית" אבל אכזרית לא פחות והיא פשוט להרוג אותם בטענות שלקוחות מהמאה ה-19.

לפי דעתי הכול נעוץ בחינוך, את הבעיה של ילדים עם חינוך טוב, אפשר לפתור, הבעיה מתחילה שילדים כאלה גדלים בבתים שאם אמא שלהם תראה אותם מתעללת בחתול פשוט לא יהיה איכפת לה, ומכאן מתחילה הבעיה.
וממשיכה שחלקם מתוך אותן אימהות(ואבות) הופכים לממונים באיזשהוא מקום ואז מזמינים מדבירים.

והכל בגלל שלא חינכו אותם לאהבת הטבע, והחיות שהיו ילדים.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: fish in heaven בתאריך 2001-10-13 02:13 ]</font>

Saturday 13/10/2001, 09:50
אני למשל מגדלת כלבה לא הייתי רוצה שיעשו לכלבה שלי משהו כזה ויש ילדים שפשוט משעמם להם בחיים והם לא מוצאים להם עיסוקים אחרים אפילו מבוגרים ... וכך הם נוהגים אורנה בנאי גם היא מגדלת כלבה והיא ממש רגישה בעניין הזה חבל מאוד

fish in heaven
Sunday 14/10/2001, 20:34
אם אנחנו כבר בנושא בדיוק דיברתי עם ידידה שלי, שמגדלת חתולים בחצר שלה, והיום בבוקר היא גילתה שרוצצו לאחד הגורים את הראש עם בלטה :sad: :sad:
איזה אנשים יש בעולם..... :???:

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: fish in heaven בתאריך 2001-10-16 06:59 ]</font>

קובי
Tuesday 16/10/2001, 01:30
זוועה. פשוט מזעזע.

אבל האם מישהו מכם התנדב פעם לטובת המטרה ? למה שלא תנסו לתרום אפילו קצת כסף לארגונים שמטפלים בבעלי חיים עזובים ומוכים ?

גם תרגישו יותר טוב, וגם תעזרו להם.

Aquario
Thursday 29/11/2001, 16:21
מההיסטוריה כבר אפשר ללמוד שאם בני אדם מסוגלים להרוג בעלי-חיים בשביל הכיף הם גם מסוגלים להרוג אנשים בשביל הכיף, ברגע שהם מתייחסים אליהם כאל חיות הנחותות מהם...

מעניין אותי לדעת איך חינכו אנשים כאלה להיות כל כך אגואיסטים וחסרי לב...

בקשר לחתולים: במקום שאין חתולים יש עכברים, מחלות ואנשים רעים. אז בפעם הבאה שאתם עוברים דירה תבדקו גם את האספקט הזה...

benrokh
Monday 25/03/2002, 18:02
האם יש דרך כל שהיא לנסות לשכנע את הממשלה להחמיר את החוקים לגבי העניין אם אין מה אפשר לעשות (חוץ מפוגרומים ורצח) בשביל לשכנע את האנשים להפסיק בהתעללות? :evil: :fire: :flame: :x

Aquario
Monday 25/03/2002, 23:27
אני חושב שהמצב מצריך ממש שינוי בגישה מצד הממשלה והמשטרה ושתרומתן של עמותות ואירגונים למינהם, עם כל הרצון הטוב, היא לא מספיק אפקטיבית ובמישור הכללי לא עוזרת ממש בטווח הרחוק. צריך ממש לצאת בקמפיין שלם נגד התעללות בבע"ח, שיכלול פירסומות בטלויזיה (כמו אלו של תאונות הדרכים), שעורים מיוחדים שינתנו מטעם משרד החינוך בבתי ספר ובגנים למניעת התעללות והסברה בנושא, חוקים נוקשים ובכלל הגברה של נושא צער בעלי החיים במודעות הציבור.

קשה להבין מה גורם לאנשים להתחיל ולשנוא בעלי חיים או להתנהג אליהם בקרירות כזאת שמעוררת אדישות ואפתיות בכל הנוגע למצבם. אני יודע שהרבה מכך מתחיל בגיל מאוד צעיר. לא פעם הייתי עד למקרים של התעללות מצד ילדים (זריקת אבנים על חתולים, רדיפה אחריהם עם כלבים, משחקים אכזריים בחתולים וקליעה למטרה ביונים). כמובן שפעלתי ככל יכולתי בנושא אבל זה לא מה שמשנה כאן, מה שמשנה זה מה יכול לגרום לילד להתאכזר כל כך אל יצור חי תמים כל כך וחף מכל פשע?

ואני אומר שצריך לפעול ככל שאפשר בנושא, ומהר, כי כמו שנאמר "במקום שבו שורפים ספרים ישרפו גם אנשים" אז במקום שבו מתאכזרים לבעלי חיים יתאכזרו גם לאנשים, למרות שהתעללות בבעלי חיים היא פשע מזעזע מכשל עצמו :? ...