צפה בגרסא המלאה : אגדות אורבניות - בוטיות

elminister
Tuesday 20/12/2005, 16:17
לא מעט אנו ניתקלים בפורום ובחנויות בחובבים שקנו או הומלץ להם לקנות בוטיה ליצן או בוטיה אחרת.
לעיתים מגיעים אלינו החובבים עם תמיהות לגבי רמת התוקפנות של הבוטיות.
האם ניתקלתם בתוקפנות של בוטיות? של איזה סוגים?
איזה בוטיה אתם חושבים יכולה להוות שילוב מושלם לאק' צמחיה? או לציקלידים?

Dor-L
Tuesday 20/12/2005, 16:30
אצלי יש בוטיה ליצן שהיא בגודל של 8-10 ס"מ וכאשר מתקרבים לטבלייה שלה(הקרליוסים) היא מתחילה לרדוף אחריהם למשך5 שניות והיא חוזרת לטבליה

לאיזה גודל היא מגיעה?
קצב הגדילה שלה מאוד איטי

victor
Tuesday 20/12/2005, 17:15
כפיר ,כמו שאני אומר דגים זה לא מדע מדוייק
ראיתי בוטיות (ליצן,פקיסטנית)מציקות לדגים
וגידלתי את שניהם,אצלי הליצנים לא נגעו בדיסקוסים
אבל הפקסטניות היו מציקים מידי פעם לסקלרים שהיו איתם באותו מיכל

לדעתי הם מתאימות לשני האכלוסיות שציינת
כמובן תלוי איזה צקלידים ואיזה גודל הבוטיות

שבתי
Tuesday 20/12/2005, 17:25
גם לי יש 3 בוטיה ליצן שהם מאוד חברותיים, אבל רק עד האוכל כשאני מכניס
טבליות אני חייב להכניס מינימום 3 חתיכות אם לא הם יריבו עד הגרגיר האחרון,
וחוץ מיזה כמה התכולת חיים שלהם, כי יש לי אחד מהם שהוא אצלי בערך 9 שנים
הוא היה אצל אבא שלי באקווריום כשהיתי עוד ילד
וכשנכנסתי לתחביב ושידרגתי את הציוד והאקוריום והוא עבר אלי מחוסר הזמן שלו לתחביב,
אבל בזמן הלימודים הוא עדין רק מאכיל את הדגים ואני כמובן מנקה,
:lol:

AQUATRON
Tuesday 20/12/2005, 17:42
בוטיה שידימיניוקי (בוטיה ננסית) מעולה לצמחיה....

כמו כן בוטיה פקיסטנית טובה לצמחייה אם כי יש מקרים בהם השילוב לא הולך

Judas
Tuesday 20/12/2005, 17:47
גם לי יש 3 בוטיה ליצן שהם מאוד חברותיים, אבל רק עד האוכל כשאני מכניס
טבליות אני חייב להכניס מינימום 3 חתיכות אם לא הם יריבו עד הגרגיר האחרון,
וחוץ מיזה כמה התכולת חיים שלהם, כי יש לי אחד מהם שהוא אצלי בערך 9 שנים
הוא היה אצל אבא שלי באקווריום כשהיתי עוד ילד
וכשנכנסתי לתחביב ושידרגתי את הציוד והאקוריום והוא עבר אלי מחוסר הזמן שלו לתחביב,
אבל בזמן הלימודים הוא עדין רק מאכיל את הדגים ואני כמובן מנקה,
:lol:

אורך החיים הממוצע של הליצן הוא 20-25 שנה.
אולי "הבוטיה" בעלת אורך החיים הארוך ביותר.

אגב באקוריום השיא ככל שידוע לי לליצן המבוגר ביותר הוא 50 שנה (אם אני לא טועה הוא עדיין חי).

Judas

רותם
Tuesday 20/12/2005, 17:50
שבתי,9 שנים?מה גודלה של הבוטיה?

elminister
Tuesday 20/12/2005, 17:50
לפרוטוקול ואחרי שנה של גידול הבוטיה הננסית (שידומונקי). אני חייב לאמר שמדובר על בוטיה יחסית אגרסיבית. בלי בושה היא יכולה להציק לדג גדול ממנה פי 10.
ראיתי את הבוטיה הזו באק' טנגנייקה - היא יודעת לשמור על עצמה יפה מאוד.
ממש לא דג עדין ושברירי כפי שהמימדים שלו מעידים.

אגב אם אתם חוזים בקורידורסים פצועים, חסרי סנפירים או עיניים. תתחילו לחפש איזה סוגי בוטיות הכנסתם למערכת

Dasi
Tuesday 20/12/2005, 18:45
אז יש בוטיה שאיננה מציקה? לי היו בוטיות ליצן ביישניות שלאחר 3 שנים גדלו ותפחו. כשהוכנס מזון לאקווריום הן היו תמיד מגיעות כולן יחדיו, מעיפות כאפות לציקלידים הסובבים אותן כולל לומברדים וזברות ולבסוף מסרתי אותן כי האגרסיביות שלהן הייתה כבר יותר מדי. אבל אני חייבת להדגיש שהן היו מקסימות :D

Judas
Tuesday 20/12/2005, 21:22
או!
סוף סוף!

יפה דאסי , היגיעה הזמן שמישהו יגדל גם ליצנים אמיתיים :).

כל הבוטיות בישניות ,
וכל הבוטיות סקרניות.
הנגיעות עם ביניהם בדגים אחרים או משטחים אחרים זה בכדי להרגיש אותם.
ולא למשחק.

הבוטיות הם דגים חזקים ורובן אגרסיביות .

כל בוטיה שמתאימה בגודלה לגודל הדגים האחרים יכולה לחיות עם ציקלידים.

לגבי שידומינקי , מהנסיון הקטן שלי זו אחת הבוטיות המציקניות ביותר,
כך שעם לדיסקוס יש חתך,לקורידורס חסרה עין והניאון בלי זנב כדי לעקוב אחריה.
(אגב אצלי הם חיות בשימחה באקוריום טנג'ניקאים שקומפרסיספס 8 סנטימטר חדש לא שורד בו.

הבוטיה הרגוע ביותר שניתקלתי בה היא בוטיה סטריאטה (זברה) והיא המתאימה ביותר לאקוריום צימחיה.
בוטיה דריו יכולה לפגוע בקורידורסים ויכולה לא,כנל עם קובוטי (אנג'ליקוס).
ליצנים גם הם יכולים כן ויכולים לא,
תלוי הרגל,גודל,שגרה.

Judas

sophiea.
Tuesday 20/12/2005, 23:28
לא מסכימה לעיניין בוטיה הליצן...דג חביב מאוד גם כשהוא גדל...8-10 ס"מ כאן בישראל...לא תוקפות ומאוד נחמדות (5 במספר יחד) ...

לפני כן היו לי בוטיה ליצן גדולות יותר ממש שמנות...ולא נגעו גם הם בדיסקוסים ואף לא בניאונים או בטטרות קטנות אחרות...
מה שנכון ...אוהבות לאכול ומגיעות ראשונות לאוכל...זה כן...לא צריך לקרא להן פעמיים...

ארתור ...אתה מרעיב את הדגים שלך זה סיפור אחר... :wink:

elminister
Tuesday 20/12/2005, 23:43
בוטיות ליצן גדולות, כבר כמעט ולא זזות, רוב היום ישנות על הצד ועושות מדיטציה.
צעירות יכולות להיות אגרסיביות.
מה שכן, הבוטיה מלאך (קובוטאי) ממש נשמה טהורה, לא נוגעת בשום דג אצלי בשנה האחרונה, כמובן שלא ניתן להסיק מהפרט אל הכלל אבל בכל זאת...

שי
Wednesday 21/12/2005, 13:36
בוטיה בואש!
אני מחזיק בפרט אחד כבר שלוש שנים בערך, הוא נשאר דיי קטן (משהו כמו 5-6 ס"מ)...
בעבר היה לו בן\בת זוג שהוא כנראה הרג אחרי שנה שחיו ביחד...
כיום הוא באקווריום דיי קטן (70 ליטר בערך) עם טרנסקריפטוסים, בוטיה קבוטאי ובינונים שאין לי מושג איך קוראים להם (כמו שנתתי לך ארתור :hair: ) (גם סינו אחד גדול איתם באקווריום)
הבואש לא מציק, רק מעיף מי שמתקרב אליו...
לא ראיתי פציעות בדגים האחריםאך אני עם היד על הדופק...

ד"א יש לי עוד שניים קטנטנים באקווריום "הקפצה" עם דמסונים, מה שבטוח הבואש יודע לדאוג לעצמו

Judas
Wednesday 21/12/2005, 14:13
אגב לגבי הבואש פרט מעניין.

יש לו את סגירת הלסתות החזקה ביותר מכל הבוטיות,
וכשהם רבים אפשר לשמוע תיקתוקים רמים מאד גם מעומק המים.

תעקוב אחריהם.

Judas

שי
Wednesday 21/12/2005, 14:17
את תיקתוקים שני בהחלט זוכר!

שבתי
Thursday 22/12/2005, 23:26
rotemi' תשובה לשאלתך,
הבוטיה שלי 11 ס"מ, והאם זה גודל נורמלי לבוטיה ליצן שהיה בערך
6 שנים באקווריום 50 ס"מ,
אבל אני חושב מאז שקניתי את האקווריום החדש שלי סה"כ 200 ליטר
הבוטיה גדל לפחות בס"מ וחצי ויש לי את האקווריום החדש רק חצי שנה
כך שיכול להיות שהוא יגדל אפילו עוד,

צחי
Friday 23/12/2005, 19:23
בוטיה בואש לפי הידוע לי אוכל שבלולים למינהם והכח שבפיו מאפשר לו לפוצץ את הקונכיות של החלזונות. הוא אחד ממחסלי החלזונות היעילים ביותר כולל קונכתיים.

מה שמעניין בבוטיות שהם דגים שמשתלבים מצוין בכל אקווריום לא רגישות (יחסית) ושרוצים להוציא אותם מהאקווריום או שהורסים את האקווריום או מייבשים אחרת הם לא יוצאים זה ממש מאבק.

Fish360
Friday 23/12/2005, 19:26
אצלי יש בוטיה ליצן קטנה אבל ביכלל לא אגרסייבית
פרט על האקווריום ....
ואיזה בוטיה יש לך???

snake_n_fish
Friday 23/12/2005, 20:13
מגדל 3 פקיסטניות באק' טנג'נייקה
מתכוון להוסיף להן עוד 2,
בינתיים מתנהגות יפה מאוד, לא מפריעות לא כלום, ואוכלות כמו גדולות..

lirani
Friday 23/12/2005, 20:16
יש לי בוטיה פקיסטאנית שמסתדרת היטב עם ציקלידים מסוג ארגרסיבי במיוחד (טלאפיות). הידמנקו כמה שהן קטנות, טרפו לי שרצים קטנטנים של קרדינאלים שרכשתי.

Dasi
Friday 23/12/2005, 20:23
אז איזה בוטיות להביא לאקווריום צמחייה ושלא יציקו מדי לדגים? אני פשוט אוהבת את משפחת הבינונים! אגב מה לגבי קולי? הוא בכלל אוכל חלזונות?

בקרוב תמונות של אקווריום הצמחייה החדש שלי :)

GuyS
Friday 23/12/2005, 20:24
לי יש 5 בוטיה ליצן, 3 גדולות יותר (8-10 ס"מ) 2 קטנות יותר (6-8 ס"מ)... הן חיות באושר יחד עם מגוון ציקלידים ללא הפרעה.

הן יוצאות לביקור רק שיש אוכל, והן דואגות שהחלוקה תהה הוגנת.

Judas
Friday 23/12/2005, 20:32
אז איזה בוטיות להביא לאקווריום צמחייה ושלא יציקו מדי לדגים? אני פשוט אוהבת את משפחת הבינונים! אגב מה לגבי קולי? הוא בכלל אוכל חלזונות?

בקרוב תמונות של אקווריום הצמחייה החדש שלי :)

דאסי ,

לאקוריום צימחיה , תנסי סטריאטה (זברה),קובוטי (אנג'ליקוס), וליצן קטנות.
3 אלה ביחד יצרו גם מגוון צבעים ודוגמאות יפה ומעניין.

קולים אגב לא אוכלים חלזונות , אך מאד מתאימים לאקוריום צימחייה.
עוד חבר שמאד מתאים ומאד יעיל נגד אצות הוא בינון פרפר.

ויאללה תמונות!

Judas

Judas
Friday 23/12/2005, 20:34
מגדל 3 פקיסטניות באק' טנג'נייקה
מתכוון להוסיף להן עוד 2,
בינתיים מתנהגות יפה מאוד, לא מפריעות לא כלום, ואוכלות כמו גדולות..

המממ ,
עשיתי טעות שייהיתי נחמד כ"כ ונתתי לך לקחת את 3 הבוטיות במקומי.

אל תאכיל אותן יותר מידי , אחרת יהיו לך בוטיות שלא זזות ומתנדנדות על הבטן כל היום (זה אגב לא בריא להן) ,כמו שיש לכפיר.

Judas

snake_n_fish
Friday 23/12/2005, 21:54
איש טוב אתה ארתור :wink:
בכל מקרה, אני לא מאכיל אותן במיוחד בטבליות או משהו,
הן מצטרפות לשאר הדגים בשמחה ובששון..

פיליפ
Friday 23/12/2005, 22:24
לי יש 4 ליצן 12 ס"מ, 4 היסטריוקה, 1 קבוטי, 4 ראש סוס באק עם דיסקוסים וחתולים.
אין בעיות כלל.

פיליפ

sophiea.
Saturday 24/12/2005, 13:29
בוטיות ליצן גדולות, כבר כמעט ולא זזות, רוב היום ישנות על הצד ועושות מדיטציה.
צעירות יכולות להיות אגרסיביות.

נראה לי שהבוטיות שלך הן מאוד מיוחדות...אצלי הגדולות דיי פעילות באקו' חיפוש מזון וכו'...וכשהן קטנות הן לא ממש אגרסיביות...הן יותר משחקות עם חברות הלהק שלהן...ולא מציקות לאחרים...

לדעתי הן יופי של דגים לשילוב עם דגים אחרים...ומסתבר כמו אצל ארתור שגם עם דגים ממש "לא עדינים" הן מסתדרות...למען האמת התפלאתי שראיתי אותן אצלו באקו' של הציקלידים חשבתי שהן עדינות מדיי לאקו' מסוג זה...

אבל איך ניתן להסביר את התנהגותן השונה באקו' שונים???...
זה באמת נושא לשיחה מעניין...מדוע כל דג אצל ארתור הוא תוקפן...מדוע אצל כפיר הן עצלניות... :D ומדוע אצלי הן חביבות ומסתדרות עם דגים עדינים יותר...

urilivne
Saturday 24/12/2005, 14:03
אבל איך ניתן להסביר את התנהגותן השונה באקו' שונים???...
זה באמת נושא לשיחה מעניין...מדוע כל דג אצל ארתור הוא תוקפן...מדוע אצל כפיר הן עצלניות... :D ומדוע אצלי הן חביבות ומסתדרות עם דגים עדינים יותר...
לדעתי זו השפעה ישירה מהתנהגות בעליהם...

shmulik212
Saturday 31/12/2005, 21:03
לי יש 5 בוטיה ליצן בגדלים של 6 ס"מ עד 10 ס"מ ו3 בוטיה קבוטי גודל 8 ס"מ בתוך אקווריום אם 11 פרונטוזות 2מורים 18ס"מ 3 קומפרספס רד פין ועוד כמה דגים וכולם חיים בכייף :up:

קורלאונה
Monday 02/01/2006, 21:31
אצלי יש 2 בוטיה מלאך כשמם כן הם עצלניות בטרוף ולא נוגעים באף אחד עד שאני מכניס מנת חילזונות מהסאמפ אז הם אוכלות בטרוף מסתדרות עם ציקלידים בלי בעיה
5 בוטיה ליצן לא תוקפניות במיוחד ולא שקטות נוטות לפעמים להכנס להרבה זמן למסלעה
2 פקיסטניות מופרעות כל הזמן בתנועה רבים עם כל מה שזז
1 ראש סוס עצלן לא נוגע באף אחד נוטה להתחפר בחצץ לפעמים רק הראש מציץ ולפעמים כל הגוף בתוך החצץ פעם אחת ראיתי אותו נכנס ואחרי כמה שעות שלא יצא הייתי בטוח שמת אז רציתי להוציא את הגופה ורק התחלתי לחפור במקום הוא קפץ החוצה כאילו לא קרה כלום מאז אני לא דואג לו מסתדר עם ציקלידים לא אוכל חלזונות גדול אבל מנשנש קצת

gupy man
Tuesday 03/01/2006, 23:24
לי הייתה שלישיית בוטיה בואש לפני שלושה חודשים בערך...הן לא היו גדולות במיוחד-בערך 5-6 ס"מ.
בהתחלה הן חיו עם ציקלידים-קוריליוסים,פיקוקים ופה אש והכל היה בסדר...הייתי בטוח שהשם הרע שיצא להן בכלל לא מוצדק,ככה שכשעברתי לטרופיים החלטתי להשאיר את הבוטיות.
כשסידרתי את האק' לקראת הטרופיים (פירוק המסלעה,שתילת צמחים וכו') העברתי את הבוטיות בואש לאק' 15 ליטר יחד עם גופים,מולים וקורידורוסים...
אחרי בערך 45 דקות אני קולט שלאחד הגופים חסר כל סנפיר הזנב (וזה היה זכר עם זנב די גדול...) ושסנפירי הגב של כל הקורידורוסים מלאים חתכים...
מהר מהר העפתי את הבוטיות לדלי ומשם-לציקלידייה של בן דוד שלי.שם הן שוב היו "ילדות טובות" והתעסקו כל היום במשחקים בינן לבין עצמן.

לסיכום-לשלב אך ורק עם צילקידים.

Dasi
Wednesday 04/01/2006, 12:51
איזה סיפורים יש פה :D

אצלי זה התחיל גם כן בשלווה - בהתחלה עם הגוראמים היה בסדר. אח"כ החלפתי אקווריום שהגיע עם ציקלידים אמריקאים גדולים. יום אחד ראיתי שאין בוטיות ליצן.
חשבתי שטרפו לי אותן. לאחר 4 ימים גיליתי את כל השש חפורות תחת סלע!!!
המסקנות הוסקו וכל הציקלידים מצאו בית אחר..

אחר כך הבוטיות גדלו והועברו לאקווריום ציקלידים מלאווי והן עשו להם כזה בלאגן וחבטו בזברה אלבינו החמוד שהיה לי, שלבסוף הן נמסרו לבית חם 8)

Gemini
Friday 06/01/2006, 16:47
אצלי 4 שידמונקי חיות בשקט באק' צמחיה 70 ליטר. הן אצלי כבר חצי שנה ורוב הזמן מתעסקות ביניהן וכמעט שלא מתיחסות לשאר הדגים - טטרות, אנציסטרוסים, SAE, ג'פוניקות, שרי ברבים...

יש לי גם 3 בואש באק' צמחיה 180 ליטר הן פחות שקטות אבל את רוב ה"אגרסיה" הן מוציאות על חיפוש חלזונות ופיצוחם. לפעמים הן רבות על חלזון בודד :roll:

בעבר גידלתי בוטיות ליצן ופקיסטניות שהיו אצלי בציקלידיה ואכלו מכל טוב כולל מזון חי לרוב. הן היו בעצם שליטי המיכל ואפילו כיסחו לי סקטפגוסים, חיילים וטקסס.

את אלו שיש לי היום אני מקפיד לא להאכיל באוכל חי בכלל, לא יודע אם זה קשור אבל לפחות בינתיים נדמה לי שהן הרבה פחות תוקפניות.

sophiea.
Tuesday 10/01/2006, 01:18
כן אומרים שמי שאוכל בשר הוא תוקפני יותר...(תראה את ארתור לדוגמא)... :wink:
לעומת מי שממעט באכילת בשר ויותר רגוע כמו מי??? ( :lol: )

_FISHER_
Tuesday 10/01/2006, 01:33
אצלי באקווריום צמחייה עם אנציטרוס ופנקו מקוס חיות 4 בוטיות ליצן שהגודל שלהן נע בין 5 ל7 ס"מ.
אני חייב לציין שהבוטיות אצלי עושות פשוט עבודת קודש עם החלזונות, אף פעם לא ראיתי חילזון חי בתוך האקווריום אבל ראיתי שרידים של קונכיות בצורת שופר וחרוט, וחוץ מאלה שנמצאים בפילטר לא ראיתי עוד חלזונות ולא רואים שום נזק על הצמחייה.
אצלי הבוטיות אגרסיביות אחת כלפי השנייה וכלפי כל סוג קיים של אכינודרס, המקסימום שאצלי אכינודרס שרד זה שבועיים.
בזמן ההאכלה הן נכנסות לטירוף ומתחילות לתקתק את הטבליה שלהן וגם נראה לי שהן נושכות אחת את השנייה במריבה על האוכל, כמובן שהן רבות עד שהאנציטרוס בא ומעיף את כל הארבע...
ואני חייב לציין שאצלי הבוטיות לא מראות שום סימן אגרסיביות כלפי שאר הדגים ואפילו פקולטיה בגודל 4 ס"מ הצליחה להעיף את הבוטיות מהמחבוא שלהן והשתלטה עליו.
ובכל זאת יש לי חשד שהבוטיות אוכלות את העיינים של המשריצים שלי, או לפחות של השרצים...

arielariel
Wednesday 02/04/2008, 18:16
אני אשמח להקפיץ עץ ישן זה ולשמוע עוד סיפורים מהשלוש שנים האחרונות מבעלי בוטיות.
הוספתי 4 בוטיות זברה לאקווריום עם שוכני קרקעית רבים וקרדינלים.
הבוטיות לא מפסיקות להציק לקורידורוסים (וגם לקרדינלים)

לתפוס אותם בתוך הצמחייה והגזע - כמעט בלתי אפשרי...

איזה סיפורים יש לכם על הצקות של בוטיות
והם זה הגיע לפציעות ו/או מוות ??
:question:

YoniK
Wednesday 02/04/2008, 18:39
אצלי יש 6 פקיסטניות 8 ס"מ - אמנם מתרוצצות ופעילות אך לא מציקות כלל ולא אגרסיביות
+ 2 מלאך ל היום תקועות ליד הזרם החזרה של המים כמו מומיות - פשוט נהנות אבל יוצאות בלילה

Dor-L
Wednesday 02/04/2008, 19:03
איזה דרך עברתי עם הבוטיות שהיו לי..,שרדו אצלי 2 בוטיות שקניתי מלפני 3 שנים בערך,ליצן,הצלחתי להביא אותם לגודל של 15 ס"מ,למי שמתכנן על הדג הזה בעתיד,קחו בחשבון שכשהוא גודל לגודל כזה ואם יש לכם דגים איטיים אז הדגים שלכם לא יאכלו,רק הבוטיות,אצלי הם היו מחלסות כל מה שהייתי שם,קלמרי,טבליות צמחיות\בשריות,מלפפון,טבליות ספירולינה,טטרה ביטס,ארטמיה,בקיצור כל מה שהיה ניזרק לטנגניקה ולשאר הדגים היה מתחסל,אז קחו בחשבון את הדברים האלה לפני שאתם ממהרים לגדל את הדג הזה,אבל עדיין אני מת עליהם.

נדב.ל
Wednesday 02/04/2008, 22:45
אז מה אתה עושה עכשיו עם הבוטיות? זורק מלא אוכל עד שהן שבעות ומפנות את המקום לטנגניקאים?

Dor-L
Thursday 03/04/2008, 01:09
הם נימכרו לפני שבוע לבית חם.