צפה בגרסא המלאה : מ - נ - ו - ר - ו - ת

asaf
Friday 25/01/2002, 15:56
אני עומד להקים אקווריום צמחייה...
אני צריך מנורות ואני הולך לקנות אבל לפני זה אני רוצה לדעת מה לקנות אז באתי לשאול אותכם...
האקוריום שלי הוא: א: 93 ר: 48 ע: 54
כמה מנורות אני אצטרך, באיזה גדלים, כמובן גם איזה סוגים כדאי (ולא עולים מיליונים), ועוד דבר, כדאי לקנות גוף תאורה כפול?....

מקווה שתעזרו לי.......

shoonra
Friday 25/01/2002, 16:34
אני בטוח שהאשכול הבא יעזור לך, לפחות בחלק מהשאלות
http://pundak.integrahosting.net/fforum/viewtopic.php?topic=41&forum=8

fish in heaven
Friday 25/01/2002, 21:01
גוף תאורה כפול הוא דבר שמומלץ תמיד - יותר מנורות בפחות שטח, דבר מאוד חשוב שלא ציינת זה את סוג האקווריום שלך ואת סוג המכסה ?
גם סוג הצמחים משנה, אם כי רוב האנשים בארץ מסתפקים ב וואט ל2 ליטר ולפי כך בצמחים עד תאורה בינונית.

אבל הייתי אומר שתעיין כאן בפורום השתמש באופצית החיפוש http://pundak.integrahosting.net/fforum/search.php
ותקרא מאמרים באתרים שונים - ואז בשאלות תוכל תמיד לבוא אלינו :smile:
ד"א 2 אתריי צמחים נחמדים
http://www.aquabotanic.com
http://www.tropica.dk

asaf
Friday 25/01/2002, 22:04
עוד משהו, כמה וואט לליטר נחשב לתאורה חזקה, כמה לבינונית וכמה לחלשה?

fish in heaven
Friday 25/01/2002, 22:32
לא קראת ברשימה הענקית של אתרים שהבאת :wink:

בכל מקרה זה בערך ככה
וואט ל 3 ליטר - תאורה מינימלית לגידול צמחים
וואט ל 2-1.5 ליטר - תאורה בינונית, מינימום תאורה בשביל CO2
וואט ל 1.5 ליטר ומעלה- תאורה חזקה, אקווריום צריך להיות מאוזן היטב כדי למנוע אצות.

shoonra
Saturday 26/01/2002, 11:36
אם כבר בתאורה ובCO2 עסקינן
יש לי אקווריום של WOHA בגודל מטר
עם שני נורות פיליפס aqua relle של 30W
כמו כן אספקה סדירה של CO2 מערכה ביתית כפולה עם דיפיוזר מקצועי של sera והפסקת צהריים של 3 שעות בתאורה
לפי טבלת הכמויות שבהודעות הקודמות חסרים לי 18W תאורה
הצמחים גדלים אצלי כמו משוגעים ועלים חדשים יוצאים מידי יום - אבל יש לי גם אצות(חומות ירוקות וחוטיות) שמתרבות על חלקם
מה אתם מציעים לעשות בנידון?
להוסיף תאורה? הרי הצמחים גדלים במהירות גם כך
להוריד את אספקת ה-CO2?
להוסיף אכלני אצות? רציתי להוסיף אוטוצינקלוסים הבנתי שזו משפחה שלמה, יש סוגים מומלצים?

fish in heaven
Saturday 26/01/2002, 11:58
קודם כל המשלה מאוד טובה לנושא התאורה ששכחתי
ככל שאתה נוהג יותר מהר, אתה מספיק לעשות יותר דברים אבל הסיכון לתאונה עולה =
ככל שאתה מוסיף יותר אור, הצמחים גדלים יותר טוב, אבל הסיכון לאצות עולה

ככל שהתשתית של הכבישים יותר טובה, אפשר לסוע מהר יותר בלי סיכון = ככל שהאקווריום מאוזן יותר טוב מבחינת דשן, CO2, תאורה אפשר להוסיף עוד תאורה בלי חשש לאצות.

ועכשיו לתשובה עצמה :grin:
אם הצמחים גדלים מה טוב, אבל בכל זאת הייתי ממליץ להוסיף עוד מנורה של 30W (מילת המפתח היא איזון). בקשר לאצות, בן כמה האקוריום ? אם הוא אקווריום חדש יחסית, תן לצמחים באמת למלא את האקווריום, ותראה איך האצות נעלמות להן, מכיוון שהצמחים ייקחו את כל הניטראט לעצמם, ולאצות לא יישאר.
וגם דג מנקה תמיד עוזר, אוטוצינקולאס הוא אכן מעולה לניקוי, ועד כמה שאני יודע וביררתי הוא לא משפחה של דגים אלא פרט בודד. והוא דג קהילה.

ד"א אין אף פעם טעם להוריד את ה CO2, כל עוד אתה לא מגיע לכמויות רעילות לדגים (שבספק שתגיע) מכיוון שאצות משתמשות בזה הרבה פחות ביעילות.
ומאמר מעולה על מניעת אצות =
http://www.aquahobby.com/tips/algae.html

shoonra
Saturday 26/01/2002, 12:23
אקווריום הצמחיה שלי הוא אכן חדש
והצמחיה נמצאת רק כשבועיים--אבל למרות זאת קצב הצמיחה מדהים
אני אשמע בעצתך ואחכה קצת
ואולי אוסיף עוד מנורה

asaf
Saturday 26/01/2002, 13:44
רק לי כלום לא צומח...אוף ! :sad:

עדיין לא קניתי מנורות חזקות, אולי זאת הסיבה... :smile:
אני רוצה ללכת היום...
איז סוגים מומלצים לי?

fish in heaven
Saturday 26/01/2002, 14:31
אמממ... אני מניח שקראת את העץ על מנורות פלורוסנט, ומאמרים בנידון - זה הסוג הכללי- לגבי חברות אני לא ממש יודע.
וד"א בקשר לצמיחה מהירה, זה תלוי לא רק באור- דשן תת-קרקעי מאוד חשוב, CO2 תורם, וגם כמובן הצמחים עצמם, הסוג שלהם, והאיכות שלהם (כלומר המקום שקנית ממנו)

דג פרפר
Saturday 26/01/2002, 16:00
יש מלא מאמריםוקראתי אבל כל אחד אומר משהוא אחר יש לי אקווריום 45 עומק שאמורים להיות בו דיסקוסים ומארחות co2 ויער יש לי רק בית מנורה אחד אז בשורה התחתונה כמה ואט אני צריך????
ולא להביא לי מאמרים כי אני לא יקרא אותם אני רוצה דעות שלכם וזהו

דג פרפר
Saturday 26/01/2002, 16:01
ומטר אורך וגם תמליצו לי על צמחים שיסתדרו אם תאורה שתתאים גם לדיסקוסים תודה
טל

fish in heaven
Saturday 26/01/2002, 16:27
בתאריך 2002-01-25 14:32, fish in heaven כתב:
לא קראת ברשימה הענקית של אתרים שהבאת :wink:

בכל מקרה זה בערך ככה
וואט ל 3 ליטר - תאורה מינימלית לגידול צמחים
וואט ל 2-1.5 ליטר - תאורה בינונית, מינימום תאורה בשביל CO2
וואט ל 1.5 ליטר ומעלה- תאורה חזקה, אקווריום צריך להיות מאוזן היטב כדי למנוע אצות.

נו באמת, דג פרפר תראה מה כתוב בעץ הזה :smile: תחשב כמה ליטר יש לך, תחלק בשניים, תקבל תאורה בינונית.
עומק 45 הוא סטנדרטי. בקשר לצמחים, אם יש לך וואט ל2 ליטר, רוב הצמחים שמוכרים בחנויות בארץ יסתדרו.

asaf
Saturday 26/01/2002, 17:56
אז הבנתי שאם אני אשתמש בחצי וואט לליטר אז אני אצטרך הרבה מנורות.......יחסית.......
רק שלא יעלה לי יותר מדי!
ודרך אגב, אולי תאמרו לי איזה סוגים של מנורות מומלצים?...
שמעתי על הרבה...אני רוצה משהו שיגרום למצחים לגדול... :smile:

asaf
Sunday 27/01/2002, 15:20
נו אתם לא עוזרים לי...

אני צריך לדעת איזה סוג מנורה לקנות...
לפי מה שקראתי, מה שמומלץ לצמחים זה כחול או אדום, אבל נאמר שם שגם מנורות רגילות יכולות להיות מצוינות...ויש גרולוקס....
בקיצור, אני לגמרי התבלבלתי ולא בא לי לנטוש את הרעיון של אקווריום צמחייה כי בלי צמחים האקווריום שלי לא יפה...

רק תתנו לי עצות לגבי איזה מנורות לקנות...
הנפח הוא 236 ליטר...

רובנוב
Sunday 27/01/2002, 16:09
האקוואריום שלי גם באורך 1 מ' גובה 45 ס"מ(צמחייה) והוא בן 3 שבועות.
אני משתמש בנורות הבאות:
Sylvania GLO-LUX 18W - קניתי אותה עם האקוואריום.
Sylvania DayLightStar 30W - נותנת אור לבן.זו נורת צמחים "מקצועית" ויחסית יקרה. מבחינת אורכי גל, היא נותנת 3 שיאים - אדום, צהוב, כחול. טמפ' 10,000 קלווין. היא גם מצופה בחומר מסנן UV על-מנת למזער את התפתחות האצות.
Sylvania AQUA-GLO 30W - שוב, נורה לצמחים, נותנת אור סגלגל (אדום+כחול). טמפ' 7,000 קלווין.

כעקרון, עליך לוודא את טמפ' האור (נורות איכותיות יותר מגיעות לטמפ' גבוהה יותר) ואת אורכי הגל שהנורה פולטת. מכיוון שאינך יכול להכניס נורה ארוכה יותר מ-60 ס"מ, תוכל להגיע ל-30w פר נורה, ואם אתה רוצה תמיחה טובה, אז תצטרך לפחות 2 כאלו, מומלץ 3.

asaf
Monday 28/01/2002, 15:41
תעשו לי טובה, אל תבאסו אותי...
אני רוצה לדעת איזה מנורות לקנות ואני עדיין לא בטוח
אני צריך באקווריום שלי בערך 120 וואט.
3 מנורות של 30 יספיקו?...
כדאי לקנות גוף תאורה כפול?...
תציעו לי שילובים של מנורות (3 או 4 מנורות), שיהיו טובים בשביל גידול צמחים.

אם אתם יודעים בערך מחירים אז זה גם טוב, אל תשכחו להעלות סוגים ואם אתם יודעים איפה אפשר לקנות אז מצוין...

תודה... D:

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: asaf בתאריך 2002-01-28 08:54 ]</font>