צפה בגרסא המלאה : אם כבר מדברים על חתולים...

daf
Tuesday 11/03/2003, 22:24
אז אם מדברים על חתולים, חתולי רחוב, חצר, פחים..

היום ישבתי בחצר של הבית וחתולת החצר החמודה ג'ואי, הסתובבה לידי.

מידי פעם היא עשתה מיאווים כאלה וכל פעם חיקיתי אותה כאילו "דיברתי" איתה..

אני מכירה אותה ואת האחים שלה מאז שהם נולדו.

הם חתולי רחוב שהרבה אנשים מאכילים אותם, הם לא מפחדים כל כך אבל הם לא

נותנים שיגעו בהם או יאכילו אותם מהיד.

אני רוצה לדעת איך אפשר לבנות את האמון בין החתולים אליי, אם למישהו יש עצות, תודה. :wave:

קובי
Tuesday 11/03/2003, 22:32
נדמה לי שהרבה סבלנות, אהבה והאכלות תכופות יעשו את העבודה.

street cat
Wednesday 12/03/2003, 01:05
קודם כל זה מאד קשה ולוקח הרבה זמן וסבלנות כדי לרכוש את אמונם [מניסיון].

בתחילה תשים להם אוכל בקערות,תקרא להם כל פעם באותה השריקה או הפס פס פס....איך שבא לך...תניח את הקערות ותתרחק עד שהם מתקרבים ואוכלים את האוכל.

כל פעם תתקרב עוד ועוד וכאשר אתה רואה שהם חוששים תתרחק, תראה להם שגם אתה כביכול חושש ונותן להם כבוד. עדיף שתישאר לידם עד שהם מסיימים לאכול וכשאתה מחכה תתישב לידם על הרצפה או על כסא נמוך.

נסה גם מידי פעם לתת להם עם היד אוכל מפתה,כמו פסטרמה או נקניקיות [זהירות-לפעמים הם משתמשים בציפוריים כדי לקחת משהו בלי להתקרב והם יכולים בטעות לשרוט]. כל פעם הם התקרבו ליד שלך ועם הזמן כשתגיע הם גם התחכחו לך על הרגל ויכירו את הריח שלך...

אני מאמינה שעם הזמן הם יתרגלו, לפי התיאור שלך הם כן מתקרבים קצת לאנשים ומיודדים בגלל שמאכילים אותם,כנראה כשהיו גורים לא היה להם מגע עם בני אדם [כי אמא שלהם בטח הייתה פחדנית] לכן הם לא יתרגלו למגע.
אבל אל תדאג מניסיון שלי אם קצת השקעה אפשר להרגיל כמעט כל חתול למגע וכשמצליחים להרגיל זאת התחושה הכי טובה בעולם! שקיבלת אמון.

רק אל תשכח לשים בקביעות מים!

בהצלחה!

shoonra
Wednesday 12/03/2003, 08:12
רציתי להוסיף משהו לדבריה של street cat

...כל פעם תתקרב עוד ועוד וכאשר אתה רואה שהם חוששים תתרחק...

במשך התהליך הזה ,כדי לא להוות איום , אסור להסתכל עליהם ישירות או ממש בעיניים, צריך להסתכל לצד , כאילו הם לא מעניינים אותך (אצלי קורה דבר מצחיק , הם מסתכלים לאיפה שאני מסתכל ומחפשים את האובייקט שאני מביט עליו)

street cat
Wednesday 12/03/2003, 14:41
shoonra צודק, מהסיבה שכשאר חתול מסכל לשני בעיניים או מתמקד על משהו זוהי הזמנה לקרב או שזה מזכיר לחתול התמקדות על הטרף.

חוץ מלהסתכל הצידה אתה יכול גם לכווץ את העיניים, החתולים משתמשים בזה כאשר הם מרחרחים זה את זה אף עם אף, הפנים שלהם קרובות וכדי למנוע אי הבנה בניהם הם מכווצים את העיניים ונשארים "מיודדים".

פעם קרה לי שאחד החתולים שליטפתי הסתכל והיה לי על הבירכיים הרים את הראש והסתכלתי עליו,מיד ראיתי שזה לא מוצא חן בעיניו וכיווצתי את העיניים והוא קירב את הפנים וגם כיווץ וריחרחנו אחד את השני...היה ממש חמוד!

daf
Thursday 27/03/2003, 20:23
חדשות טובות.. :green:
היום חתולת החצר צ'נדלר, אכלה אוכל מהיד שלי...
זו היתה הרגשה טובה להיות כל כך קרובה אליה בלי שהיא תברח,
היא אפילו לא צימצמה את העיניים כשהסתכלנו אחת אל השניה.

נ.ב.
היא בהריון ואני חושבת שיהיו לה גורים מקסימים.. :wink:

street cat
Friday 28/03/2003, 17:02
מזל טוב!
יש לי הרגשה שזאתי התחלת של ידידות חדשה!

הייתי ממליצה לך לעקר אותה ולא לתת לה להוליד את הגורים.
אל תשכח שהגורים ישארו הרבה זמן אצלך בחצר וזה אומר עוד חתולים לטפל בהם ועוד חתולים ברחוב... :(

תאמין לי שהיא תודע לך אם תעקר אותה, יש עיקורים בזול דרך אחת העמותות ובויטרינרים פרטיים נותנים הנחות לחתולי רחוב. לידה יכולה להיות מסוכנת לחתולה ויש הרבה סיבוכים... אני לא הייתי לוקחת את הסיכון- כבר ראיתי הרבה חתולות שנזדקקו לטיפול וטרינרי בזמן הלידה ובלי הטיפול הן היו מתות.

אולי היא תכעס עליך בתחילה [על הדבר "הנוראי" שעשית לה], אבל זה הכל לטובתה!

daf
Saturday 05/04/2003, 21:18
עכשיו אחרי שהרגלתי את החתולה לאכול מהיד שלי בלי לחשוש,
איך אני אגש לגעת בה בלי שהיא תבהל ותברח?

אני לא אוכל לקחת אותה לעיקור אם אני לא יכולה לגעת בה..

street cat
Monday 07/04/2003, 18:51
אתה יכול לקחת אותה לעיקור ע"י הכנסת אוכל מפתה [נקניק או שימורים] לתוך הכלוב נסיעה של החתולים [או כלוב מאולתר אחר] ולסגור אחריה את הדלת.
יש לזכור שכאשר אתה מגיע לוטרינר תודיע לו שהחתולה מפחדת מבני אדם ולא רגילה למגע.

לגבי איך ללטף אותה...כאשר היא אוכלת אתה יכול לנסות ללטף אותה בגב, בהתחלה היא תירתע אך עם הזמן היא תתן לך ללטף אותה ואפילו תאהב את זה, ואתה יכול גם לנסות ללטף לה את הראש כאשר היא ניגשת לקחת את האוכל, אך יש להיזהר שלא תשרוט אותך מפחד במקום לברוח.

בהצלחה! :wave:

daf
Thursday 10/04/2003, 22:12
אני יכולה..
אני בת

אם אני אעקר אותה בצער בעלי חיים, היא תשאר שם?

street cat
Friday 11/04/2003, 00:00
לא בהכרח, אם את אומרת להם שבאת לעקר חתולת חצר שאת מאכילה אותה בקביעות ומעוניינת המשיך להאכיל אותה הם לא יקחו אותה [הדבר האחרון שהם צריכיםזה עוד חתולים]. רק תבדקי שאת מקבלת מחיר מיוחד כי החתולה היא חתולת חצר ותגידי שהיא לא שלך.