צפה בגרסא המלאה : שאלה על בניית סאמפ

rms
Saturday 14/12/2002, 17:13
התחלתי להתעניין על בניית סאמפ, הבנתי איך דואגים
שהסאמפ לא יוצף בהפסקת חשמל(ע"י הפרהפילטר בכיוון הנכנס והשסתום החד כיווני בכיוון היוצא)

אבל איך דואגים לכך שהזרימה תהיה שווה בשני הכיוונים? אין בעיה שהזרימה בכיוון היורד לסאמפ
תהיה יותר גדולה בגלל הפרה פילטר(למרות שזה לא נראה לי בריא שהמים תמיד יהיו בדיוק על הקצה של הפרה פילטר).
אבל מה קורה אם הזרימה היותר גדולה היא דווקא בכיוון היוצא מהסאמפ, הוא יתרוקן ויעבוד על ריק..
אז מה עושים בשביל לשלוט על זה?

אודי רוסו
Saturday 14/12/2002, 17:42
ממש אין בעיה עם זה שהמים שיורדים מהאקוריום ירדו מהר יותר ואשר המים שמוחזרים לאקוריום עם משאבה / ראש כח. יותא מכך, זה אף רצויי.
העיקרון הבסיסי בצורת סינון זו מבוסס על חוק כלים שלובים. ברגע שהמים באקוריום מגיעים לגובה הסף של הפרה םילטר הם מתחילים לרדת לסאמפ. שצריך להיות בנויי ומתוכנן כך שבהפסקת חשמל, כמות המים שתרד מהאקוריום לא תגרום להצפה והוא יוכל להכילה.
ראש הכוח/משאבה שמעלה את המים בחזרה לאקוריום, באם היא יותר מדי חזקה. פותרים זאת ע"י חיבור T שמחזיר חלק מהמים בחזרה ישירות לסאמפ.

rms
Saturday 14/12/2002, 18:18
הבנתי, אז כמו שחשבתי תמיד דואגים שהזרימה היותר חזקה תהיה
מהאקווריום לסאמפ..
הבעיה(הקטנה) שאני רואה עם זה היא שהמים באקווריום יג'עג'עו כל הזמן מתחת
ומעל הפרה פילטר, זה לא יוצר רעש מעצבן?

קובי
Saturday 14/12/2002, 19:07
למה שהמים "יג'עג'עו" ? :wink:
תחשוב על זה ככה - המשאבה כל הזמן מזרימה מים לאקווריום. המים כל הזמן גולשים מקופסת האוברפלו לעבר הצינור וכל הזמן גולשים מן הצינור אל הסאמפ. יש כאן פעולה קבועה שלא אמורה להרעיש.

בכל מקרה - אקווריום מים מלוחים הוא לא מתקן לחדר שינה.

rms
Saturday 14/12/2002, 19:50
בגלל שיש זרימה יותר חזקה מהאקווריום לסאמפ => באיזשהו שלב המים ירדו מתחת
לגובה קופסת האוברפלו ואז תהיה רק זרימה מהסאמפ לאקווריום עד שהמים יעלו מעל
הקופסה וחוזר חלילה...

אודי רוסו
Saturday 14/12/2002, 20:03
נכון מאוד. יש פיתרון גם לזה. בד"כ משתמשים בצינורות pcv במקום לחבר זוית ביציאה לכיוון הסאמפ ניתן לחבר T דבר שמונע רעש. אפשרות שניה. קימים ברזי pvc באותו קוטר של ציור היציאה. מחברים ברז כזה לצינור ירידת המים - צינור היציאה. ומכוונים את זרימת המים לאט לאט עד שאין רעש.

rms
Saturday 14/12/2002, 21:14
טוב, לא ממש הבנתי... :roll:
אני ממש מדבר רק בתיאוריה, בחיים שלי לא נגעתי בסאמפ, שלא לדבר
על לבנות אחד..

דווקא לשים את פתח היציאה של קופסת האוברפלו בזוית נראה לי פתרון טוב כי זה מקטין את קצב
הזרימה לסאמפ באופן דינמי ולא במכה אחת, כך שתמיד תהיה איזושהי זרימה ולא יווצר הרעש
שנוצר ברגע שמפלס המים עובר את גובה קופסת האוברפלו..

ד"א, אפשר לקבל קישורים טובים לבניית סאמפים?
תודה מראש..