צפה בגרסא המלאה : דיסקוס פצוע-חיזורים

elminister
Sunday 24/11/2002, 00:38
הסיפור הוא כזה, יש לי זכר גדול מאוד אשר מחזר אחרי נקבה,
אחד הדיסקוסים הזכרים (קטן יותר) כנראה רוצה אותה והזכרים כל הזמן נלחמים בנשיכות,
הדיסקוס הקטן ממש פגוע באזור הראש, "פצע" בקוטר של כמה מילימטרים בצבע לבן ונשיכות על גופו,
האק' מספיק גדול ויש להם מקומות מסתור, זו לא הבעיה, הזכר הקטן פשוט מציק לגדול, למרות שהוא סופג נזקים חמורים,
אני שוקל טיפול בMelaFix,
אבל מה לעשות עם ההתנהגות להם?
ELMINISTER

Wild Blue
Monday 25/11/2002, 21:22
שקלת הפרדה? או הפרדה חלקית? ברמת העיקרון ברגע שיש מלחמה בין זכרים אין דרך להפסיק אותה פרט להרחקה (זה עבד מצוין אצלי עם הסקלרים מאז הביצים מחזיקות הרבה יותר זמן)

amnon
Friday 06/12/2002, 17:33
האמת גם אצלי היתה בעיה דומה עם שתי זכרים גדולים ,שהקטן מהם תמיד הפריע ,האמת היה מאוד מעניין לראות את זה ,ממש התנהגות אנושית :D ,אבל בסוף הפרדתי את הזכר המציק לתקופה של כחודש ,וכשהחזרתי אותו הכל היה רגוע.

elminister
Friday 06/12/2002, 17:42
אצלי זה רק החמיר, 2 הזכרים מצאו נקבות הם מחזרים ולזוג אחד כבר יש הטלה שניה (לא ששורד משם משהו...)
נראה לי שאני אלך על ההתנסות הלימודית ואבנה אק' רביה,
כך גם תהיה הפרדה ואולי יהיו צאצאים
הזיווגים מאוד מיוחדים, אם זה ילך, יכול להיות שילובים מדהימים

ELMINISTER

amnon
Saturday 07/12/2002, 12:32
הרבה הצלחה :up: ,אני יכול להעיד שזה בכלל לא קל .

elminister
Saturday 07/12/2002, 19:31
אני לא יודע אם אני הולך לבודד אותם ולהתחיל,"רביה"
תוכל להרחיב יותר , לתוך מה אני נכנס אם אבחר לעשות כן?
ELMI

amnon
Saturday 07/12/2002, 23:49
טוב ,אני לא בדיוק מומחה אבל מניסיוני ,ראשית יש לדאוג לאק' מתאים ,לפני שמכניסים את הזוג
יש לדאוג לבניית האק' מבחינה בקטריאלית (רצוי למלא מים מהאק' שהיו בו עד עכשיו) ולהתקין פילטר מתאים, זהו פילטר ספוג אשר יעיל מאוד מבחינת יצירת בקטריות אך לגמרי לא יעיל בניקוי האק' לכן ,כשהזוג בפנים יש צורך בניקוי האק' כל יומיים שלושה (זה אומר שאיבת רפש) ובאותה היזדמנות גם ריענון המים. כדי שהזוג יהיה פורה ואכותי צריך להאכילו באוכל איכותי ומגוון,תולעים לבנות ארטמיה חיה וגם את ה"קציצה".
אחרי ההטלה יש צורך בהשגחה מאוד צמודה לווידוי הבקיעה ולאחר מכן טיפול מאוד צמודבדגיגים מבחינת האכלה ואם עוברים את החודש הראשון בהצלחה ,זה כבר סימן לטוב.
ב ה צ ל ח ה :up:

elminister
Saturday 07/12/2002, 23:55
תודה, מה אני אגיד לך, את כל מה שכתבת,
אני מכיר, אבל רציתי לשמוע יותר על החויות עצמן, איפה הצלחת, איפה נפלת,
אני אישית בדילמה רצינית,
יש לי 2 זוגות מדהימים

לזוג אחד כבר היתה נטלה שניה באק' קהילה , הזוג השני מנקה משטח ומתכנן להטלה, ואני לא כל כך יודע מה לעשות,
לא מבחינה טכנית, אני יודע איך להכין אק' רביה, יש לי מי אוסמוזה וכל שאר המכשור,
אני פשוט לא יודע אם הכנס לכל הקטע הזה.
נראה לי מטורף לגמרי, בעיקר הנושא של האכלות תכופות של הדגיגים (נאי עובד כל היום ולא יהיה זמן להאכיל אותם 6 פעמים ביום...)

ELMINISTER

amnon
Sunday 08/12/2002, 00:21
מאכיל אוטומטי, ביצי ארטמיה אחרי דקפסלציה במצב יבש .
אני מכיר מישהו שהצליח די טוב בשיטה זו.

elminister
Sunday 08/12/2002, 01:00
טוב, נראה מה יצא מזה, אם ילך, זוג מובטח לך... :P

amnon
Sunday 08/12/2002, 01:40
יאללה ,מחזיק לך אצבעות... :P

elminister
Monday 09/12/2002, 19:14
טוב החלטנו להניע את התהליך,
בעזרתו האדיבה של COBALT אשר צריך לציין אותו בכל תחום ,

יהיה אק' 80 חטר מוחלק ל 2 מחיצות, הזוגות יבואו לאחר כבוד לירח הדבש,
ונראה לאן ממשיכים משם,
אחד הדברים שאני חושש מהם זה העובדה שהמעבר יגרום להם להלם והם יפסיקו להטיל
ELMINISTER

שוני ז"ל
Monday 09/12/2002, 21:24
התחלה לא טובה מינימום אקוריום 100 ליטר לזוג אלמי .אתה פשוט לא נותן להם מרווח מחיה
לדעתי
שוני

elminister
Saturday 21/12/2002, 16:20
אוף... השוני הזה, תמיד צודק !
כאשר הדיסקוסים היו באק' רביה עם מחיצה אשר נתנה להם בערך 40 ליטר לא קרה כלום, יומיים לאחר הסרת המחיצה הייתה הטלה על כד, עם הורים שומרים (ואני מקווה שלא יוכלו את ההטלה הזו...).

אני יעדכן על התפתחויות
ELMINISTER

Wild Blue
Wednesday 25/12/2002, 23:26
יש עידכונים כל שהם? ככל שידוע לי הדגירה על הביצים היא כ-60 שעות משמע יומים וחצי שזה כבר מזמן עבר עוד יום בערך ואם הם סרדו הם אמורים להיות פריי סווימינג
אז יש עידכונים?

elminister
Thursday 26/12/2002, 00:00
לצערי לא להיט,
הביצים הפכו ללבנות אפרפרות, והם ננטשו, אולי זה פונגוס למרות שלא ראיתי "צמר גפן" סביב הבייצים אלה ממש בתוכם,
ננסה שוב, ידוע לי על חומר אנטיספטי כמו מתילן בלו אשר שמים במיים בעת ההטלה, אם משהו מכיר את המינונים ואת הנושא הוא מוזמן לכתוב...

דרך אגב- אין לי שום ביטחון שהבייצים שהיו, היו מופרות...
על כל פנים אלו דגים צעירים, ניתן להם לרוץ עם זה...