צפה בגרסא המלאה : ארנבון ים (אלפיזיה)

Cobalt
Thursday 14/11/2002, 14:11
שלום
לחופי הים התיכון מצוי ארנבון ים מזן APLYSIA FACIATA שהוא קטן מהאפליזיה שנמכרת בחנויות (האפליזיה קליפורניקה).
היא אוכלת רק אצות עשב וחסת ים טריות.
משהו גידל?
בקרוב הפרופיל.
יחיאל

קובי
Friday 15/11/2002, 01:53
לדעתי לי היו אותן. אם אתה מדבר על הארנבונים המאד מאד קטנים שבצעירותם נראים ככה:

http://www.aquariamania.com/pics/aquariamania/cobirif/aplizia.jpg

ובבגרותם נראים כמו אפליזיה רגילה (גושים חומים וכעורים עם אנטנות על הגב). גידלתי אותם. נראה לי שהם לא עושים הרבה חוץ מלהתרבות ולמלא את כל האקווריום בביצים כאלה (נראה קצת כמו פרוסות של בצל שמודבקות לאקווריום).

נפטרתי מכולן long ago.

קיפודג
Sunday 17/11/2002, 15:41
האם הן רעילות ואז דגי יתרחקו מהן ???

האם הן מנקות זכוכית ?

איפה ניתן להשיג ?

Cobalt
Sunday 17/11/2002, 16:13
לא אלו לדעתי סוג של NUDIBRANCH והאפליזיה כנראה לא מתרבה ממש בשבי.
וטוב שהתפטרת כי הנודיברנצ' יכולים לעיתים לאכול אלמוגים רכים מסוימים.

קובי
Sunday 17/11/2002, 16:29
קיפודג !

מדובר בבעל חיים דיי מעניין שמנקה היטב את האקווריום. ממה שאני ראיתי דגים מתרחקים ממנו אבל אני לא יכול להבטיח לך שהדבר יהיה נכון גם לגבי פרפרוני קופרבנד מהסיבה הפשוטה שפרפרונים אלו אוכלים חסרי חוליות בטבע. "והנה מסתובב כאן סנדוויץ' כתום צהוב סגול...".

מסיבה כזו או אחרת, נעלמו כל הנודיברנצ'ים האלו והופיעו במקומם אפליזיות בצבע חום אפרפר, שמנות, בערך כמו חשופית (חלזון נטול קונכייה) אבל קצרות ממנה, עם כמו "צלחות לווין" על הגב. הן ניקו את הקרקעית היטב ודאגו להגיע לכל פינה שבה נפל והצטבר מזון לא מעוכל ובכך עשו לי שירות גדול.

מצד שני הן היו מכוערות לאללה וכמו שיחיאל אמר, הן עלולות להזיק לאלמוגים שונים. אז נפטרתי מכולן. (זה היה דיי קל, בכל יום בשעות אחר הצהריים המאוחרות הן היו מתאספות במרכז האקווריום ומתחילות לנקות... מנטאליות של מנקה בבית הספר).

קיפודג
Sunday 17/11/2002, 17:27
כרגע אין לי אלמוגים אבל יש לי זכוכית מלוכלכת מאוד , בנוסף יש לי אבו - נפחא מורעב לבשר חילזון,

לכן אני מחפש תחליפים לחלזונות טורבו.