צפה בגרסא המלאה : הקסמיטה - תולעיי מעיים

אז ככה.
השגתי מרשם רופא ע"מ לקנות מטרוג'יל בבית מרקחת.
הבנתי שהמינון הוא כדור (250 מ"ג) לכל 20 ליטר מים, ויש לפורר הכל לאבקה לפני שמכניסים את זה למים.
מישהו ניסה את זה ? האם זה פועל ? וכמה ימים יש להשתמש בתרופה ?

סנייק סקין
Wednesday 05/12/2001, 04:27
סליחה קצת באיחור
כדור ל20 ליטר מים יום כן ויום לא אחרי שמונה ימים כמו חנוכה מפסיקים אחרי 24 שעות מחליפים 30 אחוז מים (בלי פחד) אחרי שבוע 20 אחוז ולחזור לשיגרה .יש לעקוב אחרי הדג החולה ואם עדיין צואה לבנה סיבוב נוסף .

קובי
Wednesday 05/12/2001, 06:51
שאלה לידע הכללי:

מהם הסימפטומים להקסמיטה ?

הקסמיטה היא מחלה בה חיידק (טפיל) תוקף את המעיים של הדג כלומר יושב במעיים וממש אוכל אותם כמו חיידק טורף. הדג לא חש ברעב ואינו אוכל ובכך מרעיב עצמו למוות.
המחלה יכולה להמשך מספר שבועות ואף חודשים תלוי בחוזק החיידק.
הסימפטומים למחלה כאמור, הדג מכהה את צבעו עד לצבע שחור, מפריש צואה בצבע לבן, על ראשו נפערים מעין חורים בעור(כאילו דקרו אותו עם סיכה), גופו הולך ונהיה מצומק (מרעב) , הוא לא אוכל בכלל ולרוב הוא נחבא בין הצמחים.
לא קשה להחין בה מאחר והסימפטומים דיי קלים להבחנה, כאמור.
המחלה , לדעתי, נגרמת ע"י האכלה בתולעי דם נגועיים המכילים ביצים של הטפיל אך יתכן וכאשר הדג נמצא בסטרס ללא קשר לטפיל גופו נחלש ואז החיידק תוקף ביתר קלות.

אצלי נתקפו שני דגי דיסקוס פעמים. בפעם הראשונה השתמשתי בתרופה (לא מטרוג'יל) והצלחתי למגר את הטפיל. בפעם השניה נאלצתי להשתמש במטרוג'יל אך כנראה היה מאוחר מידי והדגים מתו.

לא נעים בכלל.

עמירם ש.
Wednesday 05/12/2001, 19:56
דרך אגב, וסליחה שאני חוזר על מה שכתבתי אתמול בפורום אחר: המחלה הזו ככל הנראה לא נקראת הקסמיטה אלא ספירונוקלאוס (Spironucleus). היא נגרמת על-ידי טפיל דומה להקסמיטה ובעבר חשבו שזו אותה מחלה, אבל הסתבר שהקסמיטה היא בעצם מחלה מאוד נדירה, ומה שאנחנו רואים בדרך כלל זה ספירונוקלאוס. כל זה הוא די אקדמי, משום שהטיפול הוא אותו טיפול.

elminister
Wednesday 05/12/2001, 21:34
גם לי יש מרשם....למעשה חברה שלי רוקחת...

שמעתי גם על טיפול מונע???
משהו יודע את המינונים???? (נראה לי שהם מופחתים מהמינון למחלה)..
בזמן האחרון אני שומע על הרבה שנדבקים בזה
ELMINISTER

הסניק סקין
Monday 10/12/2001, 22:00
המינון של כדורי הפלגיל או המטרוגיל הוא כדור ל20 ליטר מים (אין טעם להתוכח איתי בנושא המינון זה מנסיון של שנים)שמים יום כן ויום לא אחרי 8 ימים הפסקה של יום או יומים ואז מחליפים 30 אחוז אני חוזר 30 אחוז מים אחרי 3 ימים שוב אבל 10 אחוז ולהתפלל .אם תפסת מוקדם הצלחת אם לא תנסה שוב אחרי שבועים .שכחתי לכתוב מראש אחד הסימנים הראשונים והמוקדמים הוא הפסקת אכילה .ואחר כך מופיע צואה לבנה

ישנה איזו וודאות על הגורמים סטרסס או תולעי דם ?
יש אפשרות מניעה באופן מוחלט ?

הסניק סקין
Tuesday 11/12/2001, 02:12
אין אפשרות מניעה מוחלטת אבל יש כמה דברים שאפשר לעשות
א-להוסיף לבשר שן שוםל 100 גרם בשר
ב-ופה יש חלוקי דעות בין מגדלים אבל אני עושה פעם ב3או4 חודשים טיפול כאילו יש הקסמיטה אבל בחצי מינון.
יש לדעת שהתולעת נמצאת במעי הדג אבל תוקפת רק כשהדג חלש מכל מיני סיבות

elminister
Tuesday 11/12/2001, 03:42
נראה לי שאנסה את הטיפול המונע
בחצי מינון....
חברה שלי (רוקחת כאמור) נתנה לי הרצאה של שעה על מנגנון הפעולה של התרופה
שורה תחתונה לא צריכים להיות לה אפקטים נלווים (כמו נזק לצמחים) אבל בהחלט מסכים עם הקביעה להחליף מיים
ELMINISTER

elminister
Sunday 24/02/2002, 23:55
טוב...
יש לשני דיסקוסים שלי צואה לבנה, לא אוכלים...
אני מצטייד בכדורים...
אגב צריך להוציא פחם פעיל כמובן? נכון?
אני אתן את הטיפול שהמליץ עליו הסניק סקין.

נקווה לטוב.
ELMINISTER

amnon
Monday 25/02/2002, 03:15
elminister
אני גם הייתי ממליץ להאכיל בבוקר בארטמיה חיה,
הארטמיה עוזרת מאוד בעיכול ומשפרת את תאבון הדגים (במיוחד דיסקוסים),במשך היום ,זה בדוק!!