צפה בגרסא המלאה : אלטומים וגאופגוס

ארזזז
Saturday 31/10/2009, 18:39
שלום אני מכים עכשיו אקווריום שיכלול 2-3 מוטורוים סטינג ריי וכ4 אלטומים ו2 גאופגוסים
אז השאלה שלי אליכים אם יש למשהו כאן ניסיון בגידול אלטומים אם כן אשמח לשמוע מידע על הדג עצמו באיזה תנאים להחזיק אותם וכד'
ובקשר לגאופגוסיםרציתי לדעת איזה סוגי גאופגוס יש ולאיזה גודל הם מגיעים ואיזה תנאי גידול הם דורשים?

aviad.syd
Saturday 31/10/2009, 18:56
בקשר לגאופגוסים, יש מלא סוגים:
GEOPHAGUS ABALIOS
GEOPHAGUS ALTIFRONS
GEOPHAGUS BRASILIENSIS
GEOPHAGUS IPORANGENSIS
GEOPHAGUS PELLEGRINI
GEOPHAGUS PROXIMUS
GEOPHAGUS SURINAMENSIS
GEOPHAGUS STEINDACHNERI
GEOPHAGUS Tapajos Redhead

ויש עוד.. האלה שמובלטים זה אלה שיותר נפוצים.
רובם מגיע ל25 ס"מ אולי יותר אבל נדיר.
תנאים אני לא יודע אצלי הם חיים ומתרבים בטמפ' 25-29 במיכל עם דגים שקטים לגבי ניטריט-ניטראט וכאלה לא יודע..
נחכה לעוד תשובות..
הגאופגוס דג מדהים - מנסיון!!
בהצלחה!

מיכאל שלף ז"ל = מייק =
Saturday 31/10/2009, 19:11
מניסיון של גידול 3 גאופגוסים סורינמנסיס , אני יכול לומר לך בוודאות שהדג חזק מאוד, מרשים מאוד ועדין מאוד, כלפי כולם.

יש לי איתו מהטטרה העדינה ביותר ועד Lים גדולים ואגרסיביים - אין שום הצקות מצד הגאופגוסים, גם כלפי להקה של 8 אלטישפינוזות שנמצאת איתם, שנראת בכלל כמו חלק מהמשפחה.

חיים אצלי בטפמרטורה של 25-27מעלות, אמוניה, ניטריט, מאופסים כמובן , בעיקר ע''י החלפות מים רבות ( יותר בגלל הLים ) ניטראט לא בודק, אני אקנה ערכה בקרוב.

אוכלים טטרה ביטס וJBL נובו ביטס, נהנים ושמחים , גדלו מאוד מאז שהם אצלי, בריאים ויפים מתמיד.

דג יפיפה.

בקשר לשילוב עם סטינגריי שבסופו של דבר יגדל ( אם אתה מביא קטנים, למרותש לא מומלץ להביא קטנים כי אחוז הרידות נמוך לפי מה שהבנתי מהגולשים המגדלים המנוסים פה באתר ) לא הייתי ממליץ כל כך...
במיוחד בגלל שהגאופגוס נמצא רוב הזמן על הקרקעית בחיפוש מזון ובזמן האכלה יכול להיות טקל לא נעים בינהם , שהמפסיד ( אכול או פצוע ) ידוע מי יהיה...