צפה בגרסא המלאה : חוק שימור אנרגיה..מיקום פילטר חיצוני

handlr
Wednesday 12/06/2002, 15:01
לפי חוק שימור האנרגיה:אין מתנות בחינם.. הפרש הגבהים ש"עזר" למים לרדת לפילטר גורם לפלטר ל"הזיע" בכדי להחזיר לאותו גובה.. איפה מאבדים אנרגיה? ..
זה ב" חיכוך" המערכת :בצינורות בראש הכוח ובמידיות הסינון..
תקנו אותי עם אני טועה.. :wink:

Wild Blue
Wednesday 12/06/2002, 15:06
לכן המים יחזרו לגובה ההתחלתי שלהם ואז כל שנותר לראש הכוח שבפילטר לעשות זה לדחוף אותם את המספ' ס"מ הבודדים חזר אל תוך האקווריום וכך נוצר חוסר של מים בגוף הפילטר ששואב שוב מים מתוך האקווריום אל תוך הפילטר וכך הלאה כל הכוך של הכבידה מנוצל והפילטר רק נותן את ה"פוש" (דחיפה) האחרון כדי שהמים יחזרו לאקווריום ובכדי ליצור מקום למים אחרים להכנס מחדש לפילטר.

handlr
Wednesday 12/06/2002, 16:40
לא נראה לי שנוצר "חוסר במים בגוף הפילטר " אם אתה מדבר על פילטר חיצוני אטום יש סירקולציה של מים כל עוד המשאבה פועלת מים שנכנסים= למים שיוצאים.. :fish2:

Wild Blue
Wednesday 12/06/2002, 16:42
אני מדבר על דוד חיצוני אטום ואני מדבר על חוסר תיאורתי שיש מתמלא במים מתוך האקווריום אם אפשר היה לעשות סלאוו מושן (הילוך איטי) מאוד איטי, ולפרק את הפעולה לשלבים אז זה כאילו מין מצב שנוצר אך מאחר ולא ניתן זה מתרחש בצורה זורמת ובלתי נפסקת.

handlr
Wednesday 12/06/2002, 16:49
זהוא תפקידה של המשאבה..לגרום ללחץ מים... שיתגבר על כל ה"חיכוך" או התנגדות מעבר המים במערכת הפילטר ..:fish2:

Wild Blue
Wednesday 12/06/2002, 16:53
וזה בדיוק מה שאני אומר.

טוב חרגנו מהנושא המקורי אז נעצור פה לבנתים.

handlr
Wednesday 12/06/2002, 17:01
גם אני חושב שחרגנו .. בכל זאת נראה לי שמיקום הפילטר לא כל כך משנה..אם מתחת באמצע או מעל
לפני המים.. :fish2:

Wild Blue
Wednesday 12/06/2002, 17:06
אתה חוזר לויכוח זה כן עקרוני תבדוק קצת מסביב באתרים מסחריים וכדומה יש צורך בסיפון מסוים בהפעלת הפילטר
ואני גם מדבר מניסיון פילטרים שמוצבים ליד האקווריום בגובה פני המים עובדים לאט יותר ואורך חייהם קצר יותר.

handlr
Wednesday 12/06/2002, 17:15
אוקי .. אין ויכוח ..נבדוק באתרים ..(אשמח לקבל כמה..) ככה לומדים..גם מנסיון של אחרים..
תודה. :up: