צפה בגרסא המלאה : הכדור

john the fisherman
Friday 17/05/2002, 17:55
יצא לי ואמת שכבר מזמן לראות בחניות מין כדור כזה שעטוף כולו במין דשא כזה עדין..אני מניח שזו איזו סוג של אצה..
אבל מה שניראה לי עוד יותר מוזר זה שהם ממשיכים לחיות גם בתנאים לא מוארים,שאלתי בחנות האם זה מתפשט וגדל,האם הלובסטרים יכסו לזה תצורה..
המוכר ענה תשובה מוזרה - אף אחד לא יגע בזה..זה לא מתפשט..זה לא צריך שום תנאים מיוחדים...
למישהו יש מושג מזה הכדור הזה...האם זה באמת כך?
האם יש לו איזו שהיא תועלת באקווריום...אם כן ארכוש מספר כדורים...מכיוון ששום צמח {מהמעט שניסיתי} לא החזיק מעמד ופשוט כיסחו לו את הצורה....

Wild Blue
Friday 17/05/2002, 19:02
האם זה נראה ככה :question: :
http://www.tropica.dk/catalog/images/productcard/varenr000C.jpg

ראיתי אותו גם פעם נאמר לי דוווקא שהוא צורך הרבה אור ובעיקר משתמשים בו בתוך סאמפים מוארים או פילטרי אצות. אין לי מוסג מה הסיפור מאחורי צמח זה, ככל שאני חיפסתי מידע מצאתי רק תמונה זו בטרופיקה אך ללא מידע כלל.

עומרי ע
Friday 17/05/2002, 19:13
ראיתי כמה פעמים את הצמח הזה, באחת החנויות ראיתי שכתוב "צמח פילטר".
מוזר...

לא התעניינתי כל כך מה הצמח הזה וכמה הוא עולה, ראיתי אבל שדגים אוהבים לחפור בתוכו.

john the fisherman
Friday 17/05/2002, 19:41
נכון ..גם אני זוכר שהמוכר אמר משהו לגבי צמח פילטר
אגב הוא עולה משהוא כמו 7 ש"ח.

benrokh
Tuesday 21/05/2002, 11:46
נראה לי שזה משהו כמו אזובית המים...
בכל מקרה צמח מעניין וגם אני ראיתי אותו כמה פעמים...
כנראה משמש בתור סופח ניטראט...

אגב...
סאמפ מואר זה לא רפיוג'יום?
סאמפ זה רק החלק של הפילטר המכאני וביולוגי לפי מה שאני זוכר
ורפיוג'יום זה המחיצה של ה"דברים המוזרים" שיש בסאמפ או מיכל לדברים הללו :alien:

בכל מקרה יש למישהו מושג מהו הצמח החייזרי?

Wild Blue
Tuesday 21/05/2002, 15:15
מה זה בדיוק הכדור הזה לא הצלחת י לגלות חוץ מהתמונה הזו מטרופיקה "צמח :question: " זה לא מופיע בשום מקור מידע כתוב או וורטואלי (שיש לי גישה אליו).

עד כמה שהבנתי ממספר מוכרים את הכדור הזה ממקמים בתוך הסאמפ בחלקו האחרון (ליד הראש כוח שמחזיר את המים לאקווריום) רפיוג'יום לרוב זה אקווריום קטן נוסף שמחובר למערכת לפני הסאמפ. במקרה של הצמח הזה הוא איננו זקוק לרמה של שכלול כזו ומספיקה לו רק תאורה (יותר נכון להגיד שהוא חייב צמחיה להמשך קיומו).
בקשר לרפיוג'יום ניתן להקים גם במים מתוקים ולהחזיק בו צדפות חיות (מומלץ מחוות גידול שבהם גודלו בצורה סטרילית ולא מהטבע שעלולות לשאת מחלות) סרטנים שרימפסים אצות וצמחים מסוימים. ניתן לחברו לציקלידיה ובכך להקים בו מערכת של צמחיה סופחת ניטריטים בלי לפגועה בצמחים.

FreeStyler
Tuesday 21/05/2002, 22:31
איפה יש אותו? (חנויות מהמרכז)

benrokh
Tuesday 21/05/2002, 22:33
גלית... ד"ד.... אפללו ועוד