צפה בגרסא המלאה : רק זים אחד פועל..

amnon
Friday 10/05/2002, 21:18
היום שמתי לב שלאחד הדיסקוסים (שלדעתי הוא היפה ביותר באק') פועל רק זים אחד ,הזים בצד השני נשאר צמוד ולא זז.
האם מישהו נתקל בתופעה כזו?
האם זה אומר שהוא חולה ?
אם כן, ממה זה נובע ואיך מטפלים בזה?
מצפה לתשובתכם :roll:

Wild Blue
Friday 10/05/2002, 22:32
זה קרה גם לי מספר פעמים בכולם זה עבר אחרי כמה ימים וזה לא נראה שהשפיע כלל על הדגים
מה שכן זה אחד הסימפטומים לטפילי זימים כל שהוא. דבר שדורש טיפול די מידי .
או של הרעה בתנאי המים טיפול ראשוני היתי מבצע החלפה של 20% מים ובודק פרמטרים, שינית משהוא לאחרונה :question: (קנית דגים? הוספת משהו וכ' ?)

amnon
Friday 10/05/2002, 22:48
היום עשיתי החלפת מים 20% ,נראה לי שזה הופיע אחרי ההחלפה ,אבל שום פרמטר במים לא השתנה :roll:

Wild Blue
Friday 10/05/2002, 22:55
יש סימנים נוספים; :question: חוסר תאבון, שינוי צבע, בישנות, נשימה מואצת בשני, פצעים או פגעים נוספים, אם אתה יכול לבדוק מה צבע הזימים והאם יש עליהם משהוא, דגים אחרים מראים גם משהו :question:

amnon
Friday 10/05/2002, 23:04
כן, הנשימה מואצת בזים הפועל ,פחות תאבון ,אבל לא לגמרי, הוא אכל קצט.
פחות פעיל מהרגיל.
יש קצט אדום בזים הפועל בחלק הפנימי ,אבל צריך להתאמץ כדי לראות את זה..

Wild Blue
Friday 10/05/2002, 23:15
יותר חשוב ונותן מידע מה הצבע של הזים שלא פועל (יש סיכוי שתוציא את הדג ותציץ :question: :roll: :hair: )
בכל אופן בתור טיפול ראשוני ההחלפה אולי תעזור עם לו כדאי אולי לרכוש תרופה לטיפול ונגעי זמים וכדומה כגון:
sera mycopur
http://www.sera.de/English/Produkte/Images/mycopur.jpg
http://www.sera.de/English/Produkte/mycopur.htm

Wild Blue
Friday 10/05/2002, 23:23
ובנוסף בכדי לוודא ענינים ולסגור קצוות אולי כדאי שתעין פה:
http://www.blabla4u.com/sites/blabla4u/ShowMessage.asp?ID=887784
http://www.discus-israel.com/artical3.htm
http://www.discus-israel.com/artical9.htm

amnon
Friday 10/05/2002, 23:48
בכל המאמרים כתוב שדגים החולים בדלקת הזימים נוטים לעלות לחלק הגבוהה של המים.
אבל במקרה שלי זה לא כך , אז הוא נדבק במחלה המדוברת או לא ?
או אולי שלב העלייה לפני המים הוא שלב מתקדם יותר של המחלה?
בכל אופן תודה רבה על התשובה המקיפה.

Wild Blue
Friday 10/05/2002, 23:54
ככל שידוע לי עליה לפני המים היא כנראה באמת סימפטום יותר מתקדם של המחלה אז אולי כדאי להתארגן על התרופה והטיפול למקרה והענין יתפתח הלאה

amnon
Saturday 11/05/2002, 00:01
אוקיי ,, תודה על התגובה המהירה .
האמת אני מאוד מודאג ,אחרי קפיצת היתאבדות שהיתה לאחד הדיסקוסים לפני כחודש. :o

Wild Blue
Saturday 11/05/2002, 00:05
עד כמה שהדיסקוס מוגדר כרגיש הוא גם עמיד מרגע הופעת תסמינים רשונים ועד מוות לרוב לוקח מעט זמן. כדאי שתארגן את התרופות המומולצות (גם מהמאמרים וגם מהקישור ששלחתי) בהסיג יד ככה שברגע שתהיה החמרה אפילו הקלה ביותר תוכל להתחיל טיפול במהירות ובמסירות.
והדיסקוסית שלך השאירה אותי אישית בהלם זו היתה הפעם הראשונה ששמעתי על דיסקוס שקופץ מאקווריום. :o

elminister
Saturday 11/05/2002, 02:40
היה לי מקרה דומה למה שאתה מתאר, אני פשוט חשבתי שהזים "דבוק" על ידי שכבה רירית או משהו אחר, הדג היה ללא שום סימנים, אוכל ושחה ללא בעיה,
אחרי שבוע זה עבר...אני מצטער שאין לי שום עובדה רפואית לתרום לדיון מלבד ניסיון אישי...
בכל מקרה עדכן אותנו !
ELMINISTER

amnon
Saturday 11/05/2002, 06:57
נזכרתי בעוד משהו..
בהחלפת המים אני נוהג להוסיף בין היתר ,אבקת סודה לשתייה ,לשם שמירה על רמת kh בטוחה (אצלי זה שואף ל-0 בגלל ההחלפות במי אוסמוזה בלבד).
אז בהחלפה זו השתמשתי באבקת סודה מאריזה אחרת (כי הקודמת אזלה)
האריזה ניראת כך: קופסת קרטון קטנה (בגודל חפיסת סיגריות בערך)בצבע כחול ולבן, אשר בתוכה יש שקית נייר לבנה שמכילה את האבקה ,
המוצר מתוצרת "הנמל".
אולי זה נגרם ממנה?
למרות שבדקתי טוב שזה בדיוק אותו חומר כמו הקודם!

amnon
Sunday 12/05/2002, 09:40
על אריזת התרופה sera mycopur
כתוב שהיא מטפלת בפונגוס

אז איך זה מתחבר עם תולעי זימים?

(בכל אופן קניתי אותה-לשעת הצורך).

Wild Blue
Sunday 12/05/2002, 19:42
על האריזה רשום:Remedy against fungus (Saprolegnia) and skin and gill flukes in fresh water aquariums.
fungus= נכון פונגוס
skin and gill flukes=טפילי גוף וזימים

ככה שתרופה זו כן מתאימה לפונגוס אבל גם לטפילי גוף וזימים, בדיוק מה שאולי אתה צריך.

ואני לא חושב שהבעיה נובעת משינוי סוג הסודה לשתיה. למה אתה מוסיף בכלל סודה לשתיה לא עדיף ר,או,רייט שמכיל תוספים נוספים החשובים לבריאות הדגים :question:

amnon
Monday 13/05/2002, 01:16
אני כן מוסיף r/o raight בכמות המתאימה, אבל זה לא מספיק לשמור על יציבות
ה-kh
בקשר למצב הדיסקוס
אחרי 3 החלפות מים 20% כל יום (ביום שישי שבת והיום) , הזימים שלו התחילו לעבוד מצויין וגם קצב הנשימה הרבה יותר איטי. :D
אני מקווה שזה לא זמני.
בכל אופן תודה רבה על העזרה הצמודה :up:

Wild Blue
Tuesday 14/05/2002, 16:52
שמח :green: שיכולתי לנסות לעזור :roll: , גם מקווה שההטבה במצב היא לא זמנית.
וכמו שעזרתי מניסיון עם דיסקוסים זה דג שחבל לאבד בגלל ניסויים ניחושים והשיטה של "תן לזה כצת זמן ותראה עם זה עובר" בדיסקוסים זה צריך להיות תן לזה ממש מעט זמן הזמן שיקח לך לארגן את כל התרופות ולמצוא את כל התשובות ודרכי הפיתרון האפשריות.

שאלת שולים שלא קשורה וסתם בשביל שאדע מה רמת הKH של המים ישר מהאוסמוזה לאחר הוספת ה r/o raight ולאחר הוספת אבקת סודה לשתייה :question:
ומה רמת הpH אצלך :question:

amnon
Wednesday 15/05/2002, 14:17
זה קצט מסובך אבל בכל זאת אפרט:
היה לי מצב לפני חודשיים שה kh ירד מ-2 , והייתה נפילה של ph מ- 6.8 ל-5.8 ,
הוספתי ph stable ואז הph עלה ל-7.2 . וה kh היתיצב על 3-4 . להפתעתי אחרי כל הבלגן הזה לא מת אף דג.
מאז אני מוסיף בכל החלפה של 25 ל' מי אוסמוזה ,חצי כפית אבקת סודה וחצי כפית r/o raight והפרמטרים נשמרים קבוע.

Wild Blue
Thursday 16/05/2002, 16:41
החציצה אצלך לא בסדר ברמה של בין 0-4 הpH מאוד לא יציב מ4 ומעלה זה טוב אבל ככל שהחציצה גבוהה יותר יש צורך ביותר גורם מחמיץ (לרוב co2 ) כדי להוריד pH
מה המינון של r/o raight לליטר שבו אתה משתמש :question: (ומה קיבולת המיכל שלך :question: )
מה הpH אצלך עכשיו :question: (7.2) אם כן אז הוא מוגדר "מעט" גבוהה :hair: