צפה בגרסא המלאה : תא אצות

shaulmoshe
Saturday 27/12/2003, 18:26
1-איך בונים תא אצות?

2- למה הוא משמש?

:wave: :wave:

yehudap
Saturday 27/12/2003, 20:48
תא אצות יכול להבנא כמו סאמפ (עליון או תחתון) או כמו פילטר נטלה. צריך לדאוג לזרימת מים מהמערכת לתא האצות וחזרה, ולמקור תאורה. תאורה יכול להיות פלורוסנט או כל דבר אחר.

תא אצות ישמש למעשה גם רפוגיום - מקום בו סרטנים זעירים וכו' יכולים להתרבות ולשמש מקור מזון חי לאקווריום (יותר נכון לתא נטלה או תא הממוקם מעל לאקווריום).
אצות הגדלות בתא יספחו חומרים מהמים (ניטראט, פוספאט וכו'). גיזום האצות מידי פעם יתרום להוצאת חומרים אלו מהמערכת (אפשר לזרוק את האצות לפח, או לנסות למכור לחנויות. אני מכרתי לדני דג תמורת זיכוי).
אם יש לך דגים אוכלי אצות (נתחנים, אנגלים וכו'), אפשר גם להאכיל להם את האצות (תלוי באיזה אצה בדיוק מגדלים), אבל אז מאבדים את אפקט הוצאת ניטראט, פוספט וכו' מהמערכת.
בד'כ מגדלים בתא האצות סוגים של קלרפה שהם אצות שמתפשטות וגדלות מהר.

מיכה גינטר
Saturday 27/12/2003, 20:51
ניתן להוסיף קוולרפה לסמפ בתנאי שהוא יהיה מואר 24 ש' ביממה. עדיף רפיוג'ם[ גיגית פלסטיק עם כניסה של מים מהסמפ וגלישה לאקו'] אם אפשרי למקם אותו באור יום. האצות מיתפתחות מהר וצרכניות גדולות של ניטרט, כמו כן מהוות מזון מצויין לנתחנים. בברכה מיכה

Ghost
Monday 29/12/2003, 20:28
מיכה, לא מומלץ להשאיר את האור בפילטר אצות דולק 24 שעות שכן הדבר מעלה את החמצן במים ומוריד את ה co2 בצורה דרסטית ועל ידי כך משפיע על ה-pH.

http://www.advancedaquarist.com/issues/june2002/chem.htm

ראו את סוגיית הpH הגבוהה

מיכה גינטר
Monday 29/12/2003, 21:37
מניסיון של מיספר חודשים אין השפעה על ה PH , מה עוד שאין צורך בתאורה רצינית לקיים את המחזור של האצות. בברכה מיכה

baruchbl
Monday 29/12/2003, 22:22
מיכה אשמח אם תפרט מה גודל הרפיוג' שלך? , מה גודל האקווריום שלך?, באיזה תאורה אתה משתמש לרפיוג' וכמה וואט?, מה המרחק/גובה של הנורה מפני המים של הרפיוג'?
והעיקר: האם אתה מרגיש בשוני מסויים באקווריום מאז שהוספת את הרפיוג'?
ברוך

מיכה גינטר
Monday 29/12/2003, 23:21
האקוריום 1400 ל' הסמפ 300 ל' . תאורה, 2 PL 18 W כ 20 ס"מ מפני המים. אני לא יודע להצביע על שינוי דרסטי. מה שכן אין צמיחה משוגעת של הקוולרפה, כנראה משום שחסר ניראט . לעומת זאת לחבר יש גם אקו' גדול ועמוס בדגים, אצלו הרפ' חשוף לשמש ושם ההיתפתחות של הקוולרפה פראית. אני חושב שיש מימד נוסף שהקוולרפה זוללת יוד ויתכן שגם זו הסיבה לנסיגה שלה. היתחלתי להוסיף לוגול וניראה מה יהיו התוצאות. בברכה מיכה