צפה בגרסא המלאה : רביית לימנופיליה

shoonra
Wednesday 03/04/2002, 22:13
בעקבות הודעות על רביית צמחים שונים
החלטתי לשאול פה על הצמח למנופיליה, למי שלא מכיר זה צמח שדומה לקבומבה רק שהעלים יוצאים במעגלים סימטריים לאורך כל הגבעול

מישום מה כל הגזמים שאני גוזם לא נקלטים כייחורים
הגזם ממשיך לגדול ולהוציא עלים חדשים בערך שבועיים ולפעמים גם מגדל שורשים קטנים, תוך כדי שהגבעול הופך דק יותר ויותר עד שהצמח ניתק ומתפורר
ניסיתי לשים את הייחורים תחת תאורה חזקה ותחת תאורה חלשה וגם באקווריום אחר וזה לא שינה שום דבר
יש לציין שצמח האם באותו אקווריום צומח במהירות מטורפת ואני צריך לגזום אותו כל שבוע

מישהו יודע על דרך או טריק להרבות את ייחורי הצמח הזה?

אגב האקווריום מדושן היטב, יש דשן תת קרקעי ותוספת שבועית של דשן נוזלי

ברקודה
Wednesday 03/04/2002, 22:54
איך בדיוק אתה חותך את הענפים?

shoonra
Wednesday 03/04/2002, 23:05
אני גוזם עם מספריים את החלק העליון של כל גבעול ואותו אני שותל מדובר בייחורים ארוכים , לפחות 15 ס"מ כל אחד
מהגיבעולים שקיצרתי גדלים בחלקם העליון שוב גיבעולים "ראשיים" שמצמיחים עלים חדשים וצומחים לגובה

עוד משהו, כשקניתי את הצמחים , קניתי 3 לימנופיליות רק לצמח אחד שקניתי היו שורשים עבותים , ורק הוא שרד
שני הלימנופיליות האחרות היו עם מעט מאוד שורשים והם נבלו בדומה לייחורים שאני מנסה להרבות

ברקודה
Wednesday 03/04/2002, 23:12
תנסה להשריש אותם במים קרירים וללא דשן אבל באור מלא כמצע השרשה שתשמש בחול קווארץ או משהו בעובי דומה כשתראה התחלת צמיחה נורמלית
ומשמעותית דשן בעדינות

Wild Blue
Wednesday 03/04/2002, 23:19
גם אני הסתבכתי עם צמח זה אז הפסקתי בגידולו :?
מחיפש באינטרנט על צמח זה מצאתי כל מיני דברים החל מכך שהוא נחשב בארה"ב כצמח שוטה שהם נלחמים בחיסולו :o וכלה שהוא צמח מעולה ומשמש כתחליף מועדף לקבומבה בגלל שדרישות התאורה שלו נמוכות יותר.
רביתו בחלק מהמקומות מוסברת כיחורים שגוזרים מצמח האם ובמקורות אחרים כצמח שצומח משלוחה מצמח האם ושגיזום ושתילה הם לא דבר שיצליח :? .
יש איזכור שהזרעים שנוצרים בפרחיו הם בעלי אחוזי נביטה של כ96% :hair:

בסיכומו של דבר אין לי מוסג כבר מה הולך עם צמח זה :hair: :hair:

אם אתה אומר שרק אחד מתוך שלושת הצמחים המקוריים שקנית נקלט יש סיכוי שרבוי באמצעות גיזום יחורים הוא באמת בלתי אפשרי או שמשהוא בתנאי האקווריומים שלך לא לרוחו :|
ולאחר צפיה :look: באקווריומך דרך הווב קאם זה באמת מוזר :alien:

עמירם ש.
Thursday 04/04/2002, 23:21
כל ייחור שגזמתי מלימנופילה עד היום - נקלט והצמיח שורשים. אין אפס. עד כדי כך שכשיש לי סבלנות אני גוזם את הלימנופילות "מלמטה" (זורק את האזור התחתון ושותל רק את הייחור) משום שלרוב החלק העליון פשוט יפה יותר.

חוץ מזה, לאחרונה הלימנופילות החלו להתרבות לי כמו וליסנריה, ע"י הוצאת ייחורים, ואני בקושי עוקב אחריהם.

אני מסכים להגדרה שהלימנופילה היא "צמח שוטה". היא גדלה בקצב של 2 ס"מ כל יום, דורשת גיזום שבועי ודי מעצבנת.

באקווריום אחד יש לי גם קבומבה נוסף ללימנופילה. היא גדלה באיטיות, לא מתפרעת ובכלל מתנהגת בנימוס. הבעייה - לא הצלחתי כל-כך למצוא אותה, החנויות מלאות בלימנופילה ואף אחד לא מחזיק קבומבה. כיוון שהיא גדלה באיטיות, אני גם לא יכול כל-כך להרבות אותה.

shoonra
Friday 05/04/2002, 06:14
עמירם , לפי התגובות נראה לי שרק לך הצמח הזה מתרבה ע"י ייחורים
גם אצלי הצמח מתרבה ע"י הוצאת צמחי בת מצמח האם , אבל לא ע"י ייחורים

עמירם ש.
Friday 05/04/2002, 09:04
יכול להיות שזה עניין של מזל. בסך הכל קניתי לימנופילה רק פעם אחת בחיים, לפני די הרבה זמן, משהו כמו שני עציצים, וכל השאר זה ייחורים של אותם שני צמחים. גם אתה אמרת שרק אחד משלושה הצליח לך.

shoonra
Friday 05/04/2002, 15:11
נכון שרק אחד משלושה נקלט ,אבל זה היה כי רק הוא היה צמח שלם עם שורשים עבותים
שני הצמחים האחרים היו פשוט ייחורים שחתכו ושמו בתוך צמר סלעים עטוף ברשת פלסטיק-מה שנקרה עבודה בעיניים :x

יאיר
Friday 05/04/2002, 23:18
לפני מס' שבועות שתלתי לימנופילה שקיבלתי דרך הפורום.
היא הייתה בתוך שקית כמה ימים לפני שלקחתי אותה, והייתה ללא שורשים.
לאחר השתילה היא התחילה לצמוח בצורה מטורפת :hair: וכבר הוציאה כמה וכמה שלוחות.

יאיר