צפה בגרסא המלאה : פורק תלוי לאקווריום ללא סאמפ

אסף_פ
Thursday 29/03/2007, 20:04
שלום,
אז זהו, אני הולך לפרק את אקווריום הצמחיה, ולהקים מרינה (עד שיהפוך לריף :lol: )
מידות האקווריום החדש יהיו - 120*60*60 (כלומר כ 400 ליטר)
אין לי אישור מהאישה לסאמפ...המון באלגן... :cry:

אני צריך המלצה לפורק נתלה הכי חזק שיש (הבנתי כי בפורק כדאי מאוד לא לחסוך...)
כמו כן, לכמה ראשי כוח אזדקק, ומה בדיוק כדאי...

אשמח מאוד לקבל תשובה במהרה, אני בגרמניה כעת, ואוכל וודאי להשיג מחירים טובים.

בינתיים נראה לי שאני הולך על הדלטק MCE 600 - מחירה כ 260 יורו - אלא אם יש הצעות אחרות...

תודה מראש.

אלי הרפז
Thursday 29/03/2007, 20:21
ללא סאמפ לאק' 400 ליטר המלצה שלי אל תיכנס לתחום בכלל
חבל על הכסף שתשקיע בדגים

אסף_פ
Thursday 29/03/2007, 20:51
תודה על התשובה המהירה.

כמה ליטר בכל זאת אוכל להחזיק ללא סאמפ ? 300 ליטר זה סביר ?
אני לא מתכוון להעמיס בדגים.
הכוונה היא יותר ללמוד ולהכיר את התחום, לפני שאכנס להוצאות רציניות, באקווריום גדול יותר ועם ציוד לריף.

האם הדלטק 600 זו הבחירה הטובה ביותר ?

אהרון
Thursday 29/03/2007, 22:26
פורק חזק, הרבה סלעים איכותיים, החלפות מים סדירות ולא אמורה להיות שום בעיה.
לגבי זרימות לך על שתי משאבות גלים של טונזה .

אסף_פ
Friday 30/03/2007, 00:42
האם הדלטק MCE 600 תהיה הבחירה הטובה ביותר (בהתאם לאילוצים) ?

אלי הרפז
Friday 30/03/2007, 00:45
MCE 600 פורק מצויין אך זה לא תחליף לסאמפ

אלי הרפז
Friday 30/03/2007, 00:46
MCE 600 הוא פורק מצויין אך זה לא תחליף לסאמפ

Cobalt
Friday 30/03/2007, 09:02
אסף,
פורק חלבונים טוב הוא לב המערכת, אמנם לב ללא כליות לא עוזר. מתסכל נכון?

בכל מקרה הסאמפ מסנן החוצה חלקיקים במים, כמו צואת דגים ושאריות מזון. פורק חלבונים מוציא סוג של כימיקל שנקראים "חלבונים מומסים" מתוך המים. ללא הוצאת החלקיקים מהמים הריכוזי חנקות יעלו מאד והפוספאט והאקוריום יהיה לא יציב מבחינה ביולוגית (יעני הדגים ימותו) .

לדעתי אקוריום עד 100 ליטר יכול לתפקד עם פילטר מפל גדול ואיכותי (נאמר ליברטי 200 של אהיים, עלות כ150-200 שקל לצרכן כמדומני) עם פרלון שמוחלף כל יומיים שלושה., אתה לא יכול לשים 4 כאלו על אקוריום 400 ליטר, זה לא עובד בגלל מידות האקוריום שהמפלים הצנועים לא יכולים לשאוב ג'יפה, רפש, בוצה, וכדומה מאקוריום כה גדול.

אתה בודאי תוהה על פילטר דוד , אז לריף לא מתאים בכלל בגלל אי היכולת לנקות אותו טוב תדיר (בלי להרוג לו את החיידקים ואז מה עשינו?) . למרינה רובנו תמימי דעים שאחרי בערך חצי שנה הדגים יתחילו למות, יש מי שטוען שאם לוקחים אחד ממש איכותי (אלפי שקלים) וממלאים אותו במדיה בעלת אפשרות זרימה חזקה (כמו גולד פילטר) וללא פרלון אפשר להחזיק מרינה עם החלפות מים גדולות (יקר) . אני מכיר משהו שזה הלך לו כבר חצי שנה, מעבר לזה אני לא הייתי עושה את ז\ה בבית.

לי בבית אין מרינה גדולה כי האשה לא מרשה סאמפ , יש לי מיני ריף נחמד, (כי זה בית לא מדגה (וחבל...)

תכלס'?
צר לנו, תעשה הטוב והישר בעיניך, אבל ללא סאמפ ימותו לך דגים אחרי זמן לא רב. חבל על הכסף חבל על הדגים והכאב לב.

יחיאל

אסף_פ
Friday 30/03/2007, 09:07
לאור התגובות שלכם (וגם בפורומים אחרים), נראה כי אנטוש את האקווריום עליו דיברתי (יכולתי לקבל בכמעט חינם) וככל הנראה ארכוש אקווריום עם סאמפ אחורי, או בצד (זה מה שנקרא סאמפ עליון?)
יש איזה כלל אצבע לגבי יחס הגודל בין האקווריום לסאמפ ?
האם עדיין הדלטק MSE 600 יהיה הבחירה הטובה ביותר ?
אני מזכיר כי סה"כ המערכת עדיין מתוכננת לכ 400 ליטר - אולי טיפה יותר...

שוב, תודה רבה לכולם על העזרה!

Cobalt
Friday 30/03/2007, 09:18
היי אסף
סאמפ עליון זה תא שיושב מעל האקוריום במכסה, ומשאבה זורקת מי אקוריום לתוך התא ,
בתא יש כל מיני חומרי סינון שההמים יורדים בכח הכבדה דרכם ובחזרה לאקוריום. לא מומלץ לאקוריום מלוח מהרבה סיבות, הוא יוצר ניראט רב מדי והמלח מתיבש מהנטז ויש לך מלח בכל פינה...

לגבי הדלטק אני לא מכיר אישית טוב את הדלטקים אז אני לא רוצה להגיד לך משהו שאני לא סגור פלומבה עליו !

לגבי גודל הסאמפ? כמו כל דבר בחיים, יות רגדול יותר טוב!
ככל שהסאמפ גדול ככה המערכת תהיה עם פחות תמותה..