צפה בגרסא המלאה : לאלו שמחליפים ממי ים

tirano
Sunday 31/12/2006, 18:14
במידה ואתם עושים החלפות ממיי ים ונמאס להרטב ממים קרים יש פתרון זול שעובד יפה.
תעשו חיפוש בEBAY וכד' עבור משאבה שנקראת Bilge pump.
אלו הם משאבות שמשמשות לריקון תחתית הספינה ממי ים ועשיות מפלסטיק קשיח (לא מחליד).
הם עובדות על מתח של 12V מה שמתאים למצית הרכב ולא פחות חשוב זולות.

ניתן לחבר למשאבה צינור לחבר למצית הרכב (להשאיר את המנוע דלוק) ולזרוק את המשאבה למים. לא נירטבים ואפילו אין צורך להוציא את המיכל/ים מהרכב.

מומלץ 800GPH( ומעלה) שמצליחה להרים לגובהה 1.5מ' ולמרחק של 15מ' (לא ניסיתי יותר).

אלי הרפז
Sunday 31/12/2006, 18:56
נישמע מעניין אפשר לקבל לינק/תמונה/מחיר
תודה :up:

tirano
Sunday 31/12/2006, 19:02
דוגמא:

http://www.submarineboat.com/sub/images/shurflow_1.JPG

אני הזמנתי מEBAY :arrow:

rc100
Monday 01/01/2007, 22:36
כמה עולה משאבה ?

החובב
Saturday 13/01/2007, 22:33
בהיותי יאכטונר אני מכיר טוב את המשאבות האלו. הן נקראות בעברית משאבות מי שיפוליים. הן נמצאות במקום הנמוך ביאכטה שלשם מתנקזים כל המים שדולפים מכל מיני מקומות בסירה. משאבות עמידות ביותר כי הן גם שואבות דלקים ושאר זבל. הספקים משתנים לפי גודל המשאבה. אבל מעבר לזה שהן עובדות על 12 וולט או 24 וולט הן משאבות טבילה, כמו בסאמפ רק פי עשר טובות מכל מה שחובבי הדיג מכירים כי כל דבר שקשור במים או בתעופה יש לו סטנדרטים גבוהים ביותר של בטיחות ואל כשל. אז מה לא כל כך טוב, אז ככה, המשאבה הזו יכולה להכניס מתוך מי הים גם הרבה מאוד חול ולכלוך, כי הכושר שלה הוא עצום. לא ניתן לשים לה מסנן כי ברגע שהוא נסתם היא מתחממת והלך הכסף יחד עם המשאבה. זו גם הסיבה שביאכטות היא מחוברת למצוף חשמלי שרק כשפני המים נמצאים החל מנקודה מסוימת היא מופעלת וכשהם יורדים המצוף מיד מפסיק אותה. הדבר השני זה המחיר. כל אביזרי הים הם יקרים מאוד. אני לא זוכר היום כמה עולה משאבה ותלוי גם בהספק ומאיזה מקום נמוך ביאכטה עד כמה היא צריכה להרים מים. אבל בתור משאבה להביא מים מהים היא טובה ביותר כל זמן שהיא לא יושבת במים על חול אלא על סלע או משהו נקי יחסית. בכל מקרה לפני כמה שנים זו הייתה הוצאה של מאות שקלים. נוסף לכך אולי אם תשתמשו במשאבה כזו בסאמפ שיש לכם כשהיא מחוברת למצבר עם מטען קבוע, במידה ותהיה הפסקת חשמל המשאבה הזו תמשיך לפעול על המצבר. על מצבר של 120 אמפר היא תפעל 3 שעות בלי בעיה בכלל. אולי זה יפתור את האוברפלאו הידוע, אלא אם הפסקות החשמל יהיו הרבה יותר ארוכות. אז גם פה תשימו מצבר 180 אמפר, ויהיה לכם יום שלם בלי הפסקה.